این‌بار نه به خاطر گلزنی و نه حتی مهارت پنالتی‌گیری، بلکه اسم مهدی طارمی به دلایل دیگری در فوتبال پرتغال سر زبان‌ها افتاد

به گزارش فرتاک ورزشی،

 داستان این است که پورتو در مسابقات جام حذفی پرتغال میزبان تیم «فیرنسه» بود و با نتیجه ۵‌بریک به پیروزی رسید. مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در ترکیب اصلی حضور داشت و ۷۳ دقیقه هم بازی کرد. یکی از گل‌های میزبان از روی نقطه پنالتی به دست آمد. این پنالتی را مهدی طارمی گرفته بود، اما خودش پشت ضربه نایستاد و آن را به هم‌تیمی‌اش «فرانسیسکو کونسیسائو» داد که بزند. این بازیکن وینگر پرتغالی پورتو و فرزند سرجیو کونسیسائو، سرمربی آبی‌هاست.

آقازاده سرمربی پورتو بلافاصله بعد از گلزنی به سمت پدر خود سرجیو، سرمربی پورتو رفت و بابت دادن شانس بازی و درخشش در ترکیب این تیم از او تشکر کرد. جالب اینجاست که سرجیو بعد از این دیدار مدعی شد فرزندش فرانسیسکو باید از مهدی طارمی تشکر می‌کرده، زیرا نواختن این پنالتی حق مهاجم ایرانی پورتو بوده و او این شانس را به بازیکن جوان تیم واگذار کرده است. آنچه اما این اتفاق را دراماتیک‌تر کرد، پخش تصاویری از مادر این بازیکن جوان و همسر سرمربی پورتو بود که در جایگاه ویژه احساساتی شده و اشک می‌ریخت. به هر حال اتفاق زیبایی بود که رخ داد و از خودگذشتگی طارمی هم قابل تقدیر است. دیروز خیلی‌ها در مورد این اتفاق در فضای مجازی بحث کردند. کامنت‌های زیادی در تمجید از منش طارمی داشتیم و البته عده‎‌ای هم از او خواستند همین روحیه فداکاری و از خودگذشتگی را به تیم ملی هم بیاورد! به هر حال می‌دانید که در تیم ملی چه اتفاقاتی رخ داده و شاید اگر آنجا هم شاهد همین رویکرد از طارمی می‌بودیم، کار اینقدر بیخ پیدا نمی‌کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.