دورتموند وداعی با شکوه با لیگ قهرمانان اروپا داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دورتموند شروع خوبی در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا داشت و کار خود را با دو پیروزی آغاز کرد.این در تیم در ادامه اما در یک سراشیبی عجیب قرار گرفته و در سه بازی متوالی شکست خورد تا در عین ناباوری از صعود به دور حذفی بازبماند.

دورتموند در شب پنجم و طی یک دیدار سرنوشت ساز با نتیجه سه بر یک مغلوب اسپورتینگ لیسبون شد تا نماینده پرتغال به عنوان تیم دوم بعد از آژاکس به مرحله حذفی صعود کند و زنبورها راهی لیگ اروپا شوند.

در چنین شرایطی، بازی با بشیکتاش در شب پایانی دور گروهی، آخرین بازی دورتموند در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بود؛ حریفی که هر پنج بازی خود را با شکست پشت سر گذاشته بود و برای این که بدون امتیاز UCL را ترک نکند در برابر دورتموندی که هیچ نتیجه ای تاثیری روی رتبه اش نداشت به میدان رفت.

مالن در دقیقه 28 با یک فرار خوب وارد محوطه جریمه شد و ضربه زمینی پای چپ او با عبور از زیر دستان دروازه بان بشیکتاش وارد دروازه شد تا گل اول دورتموند به ثمر برسد. ولینتون روی خطایی که در داخل محوطه جریمه خودی روی بازیکن حریف انجام داد از زمین بازی اخرج شد تا دورتموند صاحب یک ضربه پنالتی شود؛ مارکو رویس این پنالتی را در دقیقه 2+45 به گل تبدیل کرد تا تیمش با پیروزی دو بر صفر راهی رختکن شود.

دورتموند برتری خود را در نیمه دوم هم ادامه داد و توانست سه گل دیگر به ثمر برساند. رویس در دقیقه 53 دومین گل خود و سومین گل دورتموند را زد. هالند که به تازگی از بند مصدومیت رها شده و در نیمه دوم به میدان آمد، در دقایق 68 و 81 دو گل دیگر برای زنبورها زد تا بازی با برتری 5 بر صفر میزبان به پایان برسد. با توجه به شکست اسپورتینگ مقابل آژاکس در دیگر دیدار تشریفاتی این گروه، دورتموند اگر یک تساوی در بازی قبلی خود مقابل نماینده پرتغال کسب می کرد، می توانست به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شود. به هر ترتیب نماینده آلمان با رقم زدن این برد پر گل وداعی باشکوه از UCL این فصل داشت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.