دیدار حساس و دیدنی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید یکشنبه شب ساعت23/30 برگزار می شود.

امین یزدانی؛ شهرآورد مادرید که به ال دربی نیز مشهور است، یکشنبه شب ۲۱آذر ۱۴۰۰ از ساعت ۲۳/۳۰ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو،بین دوتیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار میشود، این دیدار بعد از ال کلاسیکوی معروف ، مهمترین دیدار فوتبال باشگاهی در کشور اسپانیا محسوب میشود.

هردوتیم شهر مادرید  که ازقضا به مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ صعود کرده اند،جهت ارائه یک بازی مهیج و حساس درشرایط خوبی قرار دارند؛گرچه اتلتی در مرکز خط دفاعی اش به علت مصدومان فراوان ،غایبان سرشناسی دارد.

 همین مورد می‌تواند ،مشکلات فراوانی برای سیمیونه و تیمش که اساس شیوه بازی‌شان بر انسجام و استحکام خط دفاعی بنا شده است،بوجود آورد.

سبک توپگرای ال چولو با مدل پایه همیشگی ۲-۴-۴ که با ایجاد لایه های متعدد دفاعی و تشکیل تراکم و فشردگی تیمیِ کم نقص، دریک سوم دفاعی خودی، قادر است بیشتر مطلق روزنه ها وشکاف های نفوذ به سوی دروازه اش را ببندد،باید در  مقابل رئالی قرار گیرد که دربهترین شرایط بدنی،روانی،ذهنی و تاکتیکی خود در طی سه سال گذشته بسر می برد.

اتلتی در دو فاز انتقال(فازهای مثبت و منفی)ازبهترین تیم های باشگاهی جهان به حساب میآید،بویژه هنگامی که دربرابر تیم های باکیفیتی مانند رئال مادرید قرار می گیرد که همیشه محکوم به بازی تهاجمی و رو به جلو است و مستعد ضربه خوردن ارتاکتیکی بنام ضدحمله است،برنامه ای که سبب شد پورتو را از ادامه سی ال،حذف کند و ال چولو درآن،خبره روزگار است.

کارلتو ازمدل پایه ۳-۳-۴ استفاده می کند،اما تیمش درطول بازی دائما به شکل های مختلفی از مدل ها و سیستم های فوتبال مدرن، همچون:۱-۴-۱-۴/ ۱-۵-۴/ ۲-۴-۴ نیز  تغییر شکل میدهد.بازی چشم نواز، سیال و‌ روان رئالِ تحت هدایت کارلتو که بخوبی بافضای رئال و فوتبال اسپانیا و همچنین با بسیاری از بازیکنان تیم آشنایی کاملی دارد،باعث شده که به تنهایی در صدر جدول رده بندی لالیگا قرار بگیرد.

ازطرفی آنها درطول چند بازی سخت و دشوار متوالی پیشین،تیم های بالانشین جدول را یکی پس ازدیگری شکست داده تا جهت کسب عنوان قهرمانی این فصل فوتبال اسپانیا برای سایر مدعیان، خط ونشان کشیده باشند.

این روزها به غیر بنزما،وینیسیوس ستاره بی چون وچرای خط تهاجمی کهکشانی ها بشمار می رود و  درمرکز خط دفاعی، زوج ملیتائو و آلابا نیز فوق العاده هماهنگ شده اند .

وینیسیوس ،این برزیلی سرعتی-تکنیکی،که اندک اندک در نواختن ضربات آخر و سرعت تصمیم گیری به بلوغ نزدیک شده،از مهره های تاثیرگذار و تعیین کننده این دیدار جذاب و حساس بشمار می رود.

در داربی ها ،همواره درهر سطح و‌لولی،آمادگی جسمانی،روانی و‌ ذهنی نقش تاثیرگذاری در موفقیت تیم ها ایفا می کند‌.

تیمی که بتواند استرس راکنترل کند و تمرکز بالایی داشته باشد،یقینا ازفرصت ها به بهترین شکل ممکن استفاده می کند و می تواند سه امتیاز حیاتی این دیدار مهم و‌مهیج را کسب کند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.