دو تیم پاریس اف سی و لیون بعد از مسابقه جنجالی که هواداران‌شان در آن آشوب به پا کردند از جام حذفی فرانسه کنار گذاشته شدند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

چند روز پیش بود که دو تیم پاریس اف سی و لیون در چارچوب رقابت‌های جام حذفی فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند؛ مسابقه ای که در تاریخ 17 دسامبر برگزار شد اما به دلیل خشونت به وجود آمده بین هواداران دو تیم نیمه تمام باقی ماند.

ماجرا از این قرار بود که هواداران تیم میزبان یعنی پاریس اف سی مواد آتش زایی را به سمت طرفداران لیون پرتاب کردند و این موضوع آغاز جنجال بود. پس از دقایقی هواداران هر دو تیم به زمین مسابقه هجوم آوردند و نهایتا گوینده ورزشگاه اعلام کرد که دیگر امکان ادامه مسابقه وجود نخواهد داشت.

حالا اما کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه حکم سخت‌گیرانه خود را در رابطه با این مسابقه صادر کرده است. فدراسیون فوتبال فرانسه تیم های لیون و و پاریس اف‌سی‌ را به دلیل آشوب هوادارانشان از رقابت های جام حذفی کنار زد.

علاوه بر این جریمه نقدی 10 هزار یورویی برای پاریس‌ اف‌سی و 52 هزار یورویی برای لیون در نظر گرفته شد و همچنین تیم پاریس اف‌سی به 5 بازی بدون تماشاگر و لیون به عدم همراهی تماشاگرانش تا پایان فصل در دیدار های خارج از خانه محکوم شدند.

به این ترتیب تیم نیس که قرار بود به مصاف برنده تقابل این دو تیم برود، مستقیما به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فرانسه صعود کرد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.