شکست شباب الاهلی در دیدار سوپرجام

تیم فوتبال شباب الاهلی با شکست در ضربات پنالتی، نتوانست قهرمانی سوپرجام امارات را به دست بیاورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 دیدار سوپرجام فوتبال امارات جمعه شب میان دو تیم شباب الاهلی و الجزیره برگزار شد که با قهرمانی الجزیره به پایان رسید. در این مسابقه احمد نوراللهی و مهدی قایدی دو بازیکن ایرانی در ترکیب شباب الاهلی حضور داشتند اما نتوانستند مانع از شکست تیمشان شوند.

این دیدار در استادیوم هزاع بن زاید با حملات الجزیره آغاز شد. این تیم در دقایق ابتدایی دو موقعیت خوب گلزنی داشت اما ضربات ژوائو ویکتور و عبدالله رمضان را ماجد ناصر در اختیار گرفت. در ادامه شباب الاهلی توسط حریب سهیل موقعیت ایده آلی داشت که علی خصیف این شوت را مهار کرد.

مهدی قایدی که در این نیمه فعال بود، با یک حرکت خوب از سمت چپ توپ را به یحیی الغسانی رساند ولی شوت این بازیکن را نیز علی خصیف برگشت داد. در ادامه قایدی یک موقعیت بسیار خوب درون محوطه جریمه داشت اما توپ روی پای او جور نشد و ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

در ابتدای نیمه دوم، مهدی علی سرمربی شباب الاهلی تصمیم گرفت تا محمد جمعه را به زمین مسابقه بفرستد. این بازیکن دقایقی بعد با ضربه ای چیپ و دیدنی توپ را از بالای سر علی خصیف عبور داد و گل نخست بازی را به ثمر رساند. گلی که تا دقیقه 88 پابرجا ماند ولی در این لحظه، اشتباه قایدی منجر به گل تساوی الجزیره شد.

01680614

شوالیه های سرخ در دقیقه 88 و روی یک ضدحمله صاحب موقعیت خوبی شدند که قایدی درون محوطه جریمه توپ را از دست داد و در برگشت همان توپ به ژوائو ویکتور رسید و او با یک پاس دیدنی به روی قوس محوطه جریمه توپ را به عبدالله رمضان رساند و این بازیکن با ضربه بغل پای دیدنی توپ را به تور دروازه چسباند و بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه قایدی مجددا صاحب یک موقعیت تک به تک شد اما تعلل او سبب شد تا مدافعین الجزیره از راه رسیده و توپ را از او بگیرند. عبدالله دیابی در آخرین دقیقه وقت های تلف شده، یک فرصت طلایی داشت تا الجزیره را به پیروزی برساند ولی آن را از دست داد. ضربه محکم او مقابل دروازه شباب الاهلی را ماجد ناصر مهار کرد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

01680613

در ضربات پنالتی عبدالله النقبی ضربه سوم شباب الاهلی را از دست داد و در سمت مقابل بازیکنان الجزیره هر 5 پنالتی خود را به گل تبدیل کردند تا این تیم با نتیجه 5 بر 3 و پیروزی در ضربات پنالتی، عنوان قهرمانی را از آن خود کند. احمد نوراللهی یکی از ضربات پنالتی شباب الاهلی را به گل تبدیل کرد ولی این برای پیروزی کافی نبود و دست این بازیکن و مهدی قایدی از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه ماند تا الجزیره برای نخستین بار عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

01680612

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.