سرمربی جدید بارسلونا در نظر دارد تیمش را برای فصل آینده تقویت کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بارسلونا در هفته‌های اخیر قدرت از دست رفته‌اش را بازیابی کرده اما این تیم قصد ندارد در جایگاه کنونی‌اش بماند. آن‌ها با فرماندهی ژاوی ارناندس تصمیم دارند اعتبار از دست رفته‌ خودشان در اروپا را بازیابی کنند. در همین راستا به نظر می‌رسد هفته‌های پیش رو اهمیت زیادی برای ژاوی و مجموعه آبی‌و‌اناری‌پوشان داشته باشد. آنطور که از خبر‌ها پیداست، ستاره‌های جدید بارسلونا در هفته‌های پیش‌رو معرفی می‌شوند.

آیا می‌توان به تراشتگن اعتماد کرد؟

سروسامان دادن به خط دروازه یکی از اولویت‌های پرونده بارسلونا است. الان چندماهی می‌شود که مارک آندره تراشتگن از سطح فوق‌العاده‌اش فاصله گرفته. البته هدف این است که این دروازه‌بان ۲۹ ساله فصل آینده در کاتالونیا باقی بماند اما بارسا قصد دارد رقیبی جدی برای او به این تیم بیاورد تا رقابت در خط دروازه را احتمالا جهت بالابردن انگیزه‌های تراشتگن سخت‌تر کند.

با توجه به محدودیت بودجه‌ای که تیم ژاوی دارد، بعید است دروازه‌بان مطرحی به این تیم آورده شود اما هدف این است که یکی از دروازه‌بان‌های تحت قرارداد با بارسلونا به این تیم برگردد. شایعه شده فصل آینده ایناکی پنیا که به صورت قرضی به گالاتاسرای رفته به این تیم برگردد. این دروازه‌بان جوان تا به حال هیچ رقابتی برای تیم اصلی کاتالونیا انجام نداده و این مورد می‌تواند انگیزه‌هایش برای بازگشت را دوچندان کند.

تقویت خط دفاعی

اولویت ژاوی برای بازار تابستانی خریدن مدافع است. ژاوی تاکید دارد مدافعان کناری‌اش باید تقویت شوند. به همین خاطر شایعه حضور نصیر مزراوی، مدافع راست مراکشی آژاکس در بارسلونا به گوش می‌رسد. درباره مدافع میانی هم زمزمه حضور کریستنسن مطرح است. همزمان، ژاوی در اندیشه تقویت دفاع چپ تیمش است. این جا موضوع جوردی آلبا نیست، چون دقیقا ژاوی اعتقاد دارد از آنجا که آلبا رقیبی ندارد باید به فکر خرید مدافعی دیگر بود تا سطح بازی آلبا بالاتر برود. نام خوسه گایا برای حضور در این پست در رسانه‌های اسپانیایی مطرح شده است.

آینده سرباز‌های قدیمی

جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس همچنان در زمره نفرات اصلی بارسلونا محسوب می‌شوند. این 2 اما چه خوششان بیاید چه نه، به روز‌های پایانی دوران فوتبال‌شان نزدیک شده‌اند. البته هر 2 با بارسلونا قرارداد دارند و به ترتیب سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۳ کارشان با بارسلونا تمام شده است. با این شرایط، تصور اینکه این ۲ بازیکن در همین تابستان بارسلونا را ترک کنند دشوار است. با این وجود، بارسا در اندیشه ورود بازیکنان جوان به ترکیب اصلی است. در خط دفاعی این پروژه آغاز شده؛ اریک گارسیا، اسکار مینگسا و رونالد آرائوخو تصویر مثبتی از خودشان در این فصل نشان داده‌اند. در کنار این مورد نمی‌شود پروژه خرید ستاره‌های جوان برای بارسلونا در فصل پیش‌رو را هم به راحتی بست.

خرید‌های منطقی

بارسلونا در ماه‌های آتی خرید‌های هوشمندانه‌ای خواهد داشت؛ این تیم احتمالا به سراغ بازیکنانی خواهد رفت که به عنوان بازیکن آزاد در بازار حضور دارند. در این مسیر، دست بارسلونا باز است و می‌تواند به گزینه‌های زیادی فکر کند. نصیر مزراوی و کریستنسن نمونه‌ای از این بازیکنان هستند که در بالا به آن‌ها اشاره شده است. در کنار این اسامی پرونده فرانک کسیه هم باز به نظر می‌رسد. هافبک میلان هنوز قراردادش را با روسونر‌ی تمدید نکرده و بسیاری می‌گویند در فهرست خرید ژاوی قرار دارد. شایعه شده بارسلونا به خرید این بازیکن نزدیک شده و احتمالا به زودی این خرید نهایی می‌شود.

داستان عثمان دمبله

وضعیت تحولات در بارسلونا دوسویه است. همان قدر که باید انتظار ورود چهره‌های جدید را کشید، باید منتظر خروجی‌های این تیم هم بود. این روز‌ها وقتی صحبت از فهرست خروج بارسا می‌شود، همه چیز حول محور عثمان دمبله می‌گذرد. این بازیکن ۲۴ ساله فرانسوی هنوز قراردادش را تمدید نکرده و از طرفی نپذیرفت در نقل و انتقالات زمستانی هم این تیم را ترک کند. تصور می‌شد به دلیل اختلاف‌نظر‌های موجود، او در نیم‌فصل دوم کمتر برای بارسلونا به میدان برود اما توانایی‌های فنی‌اش آن قدر بالا بود که همه را وادار به استفاده از این بازیکن در ترکیب بارسا کرد. حالا شاید سخت‌ترین ماموریت این باشد که طرفین برای تمدید قرارداد به توافق برسند.

ستاره‌ای برای خط حمله؟

برای جمع‌بندی این پرونده سخت است که درباره تغییرات احتمالی در خط حمله بارسلونا صحبت نکرد؛ هفته‌های اخیر، بهترین مهاجمان دنیا به باشگاه بارسلونا لینک شده‌اند. گل سرسبد آن‌ها کیلیان امباپه ستاره فرانسوی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است که شایعه شد در فهرست بارسلونا قرار دارد اما بیش از بارسلونا به نظر می‌رسد او مایل به رفتن به رئال مادرید است.

بارسلونا همچنان نیم‌نگاهی به خرید ارلینگ هالند دارد. مذاکره با مهاجم سرشناس دورتموند در ماه‌های آتی ادامه دارد. در کنار این موارد، بحث حضور پائولو دیبالا در بارسلونا هم جذاب است. یوونتوس تمایلش برای جدایی از این ستاره در پایان فصل را اعلام کرد. در این بین، بارسلونا علاقه خودش به جذب این ستاره آرژانتینی را اعلام کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.