ولز، اسکاتلند یا اوکراین؛ یکی از این سه تیم بعد از برگزاری دو مسابقه در خرداد ماه به جام جهانی صعود خواهد کرد و همراه با انگلیس و آمریکا رقیب ایران می‌شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سومین رقیب تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ از دل پلی‌آف اروپا مشخص خواهد شد و یکی از سه تیم ولز، اوکراین و اسکاتلند به جام جهانی صعود خواهد کرد و در گروه B این رقابت‌ها همراه با انگلیس، آمریکا و ایران به رقابت می‌پردازد.

در این مرحله از پلی‌آف اروپا، ولز به انتظار برنده دیدار اسکاتلند و اوکراین نشسته است. پیش از این ولز توانست اتریش را در خانه با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد و حالا هم‌تیمی‌های گرت بیل فقط یک گام تا جام جهانی فاصله دارند.

طبق برنامه اعلام شده از سوی فیفا، یازدهم خرداد، اسکاتلند میزبان اوکراین است که برنده این بازی به دیدار ولز خواهد رفت که روز پانزدهم خرداد در کاردیف، پایتخت ولز برگزار می‌شود.

در ادامه این گزارش نگاهی خواهیم داشت به شرایط و شانس تیم‌ها برای صعود به جام جهانی که در نهایت تبدیل به رقیب نهایی تیم ملی ایران خواهد شد.

ولز

نسبت به دو تیم دیگر کار راحت‌تری دارد چرا که فقط یک دیدار دیگر و آن هم در خانه و مقابل طرفداران خودی انجام خواهد داد.

ولز که در فوتبال اروپا به اژدها معروف است، روی آمار و ارقام هم وضعیت بهتری نسبت به اسکاتلند و اوکراین دارد. هم تیمی های گرت بیل در رتبه نوزدهم رنکینگ فیفا قرار دارند و به تازگی هم توانستند اتریش را شکست دهند و یک قدم دیگر به جام جهانی نزدیک شوند.

آشنایی با رقیب احتمالی ایران در جام‌جهانی

اوکراین

اوکراین در صورتی که اسیر جنگ نمی‌شد، می‌توانست بخت زیادی برای موفقیت داشته باشد اما در عین حال آن‌ها مملو از انگیزه هستند تا با حضور در جام جهانی، دیده شوند. اوکراین برای صعود به جام جهانی ابتدا باید اسکاتلند را در خانه این تیم شکست دهد و سپس چند کیلومتر دورتر به مصاف ولز می‌رود که در خانه میزبان است.

آشنایی با رقیب احتمالی ایران در جام‌جهانی

اسکاتلند

دیگر تیم حاضر در پلی‌آف از منطقه بریتانیا همانطور که گفته شد در بازی اول میزبان اوکراین است و در صورت پیروزی به مصاف ولز خواهد رفت. این تیم در حال حاضر در رتبه ۳۹ فیفا قرار دارد و بیشتر از هر سالی به جام جهانی نزدیک شده است. آخرین حضور اسکاتلند در جام جهانی به سال ۱۹۹۸ بر می‌گردد که با سه شکست متوالی در دور گروهی به خانه برگشت.

با این حال آن‌ها در یورو ۲۰۲۰ حاضر بودند اما با نمایشی ضعیف در مقابل هواداران خودی از جمله یک تساوی مقابل انگلیس و دو شکست مقابل کرواسی و جمهوری چک به کار خود پایان داد.

اسکاتلند در دور گروهی انتخابی جام جهانی با حضور دانمارک، اتریش و رژیم صهیونیستی، دوم شد و حالا در پلی‌آف بخت خود را دنبال می‌کند.

آشنایی با رقیب احتمالی ایران در جام‌جهانی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.