رئال مادرید 350 میلیون پوند برای نقل و انتقالات تابستانی در اختیار سرمربی تیمش می‌گذارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ظاهرا موفقیت کارلو آنچلوتی به همراه رئال مادرید در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا با رشد ترازهای مالی باشگاه همراه بوده و بنا بر ادعای سایت گل، سرمربی ایتالیایی رئالی‌ها در تابستان با 350 میلیون پوند کاملا آماده‌ی تجهیز تیمش برای فصل جدید خواهد بود. گفته می‌شود رئال مادرید این مبلغ را از درآمدهای مربوط به قهرمانی در لیگ قهرمانان و رفتن برخی بازیکنان با دستمزد بالا اندوخته است و صد البته منتفی شدن پروژه‌ انتقال کیلیان امباپه هم در این فرایند بدون تاثیر نیست.

همه‌ کارهایی که رئال می‌تواند انجام دهد

به جز چارچوب دروازه که با درخشش کورتوا تسخیر شده، مادریدی‌ها در تمام نقاط زمین مستعد ارتقای سطح کیفی هستند. نباید فراموش کرد رکورد هزینه‌های نقل و انتقالاتی در یک فصل فوتبال اروپا که سال‌ها به نام رئال بود با آمار فصل گذشته باز هم در اختیار کهکشانی‌ها و فلورنتینو پرس است و آن‌ها که از 14 تایی شدن جام‌هایشان در اروپا سرخوش هستند، برای تکرار چنین موفقیتی می‌توانند باز هم در بازار جا‌به‌جایی بازیکنان بریز و بپاش کنند. به جز دروازه همه‌ نقاط زمین برای رئال اگر چه با حضور و ثبات مهره‌های فراوانی همراه است اما با توجه به سن بازیکنان تاثیرگذار این تیم، یک تجدید قوا برای دهه‌ پیش رو اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. رئال مادرید در حال حاضر با تکیه بر تجربه‌ تونی کروس، کریم بنزما و لوکا مودریچ، 3 بازیکن بالای 30 سال خودش به موفقیت رسیده و پست این بازیکنان و برخی پست‌های دیگر در ترکیب تیم آنچلوتی مستعد جذب نیروهای جوان‌تر است.

کارواخال منتظر رقیب جدید

تا چندی قبل از فرم نهایی رئال در فصل اخیر، کارشناسان برنامه‌های فوتبالی رفته رفته فضا را برای بازی کردن دنی کارواخال 30 ساله در ترکیب اصلی رئال مادرید سخت می‌کردند و بر هیچ کس حتی خود آنچلوتی هم پوشیده نیست که رئال در پست دفاع راست می‌تواند با جذب یک ستاره‌ جوان، بهتر و مطمئن‌تر از این باشد. ریس جیمز، مدافع جوان چلسی از مدت‌ها پیش با شایعات پیوستنش به رئال مواجه بوده و این شایعات در این فصل با هر اشتباه کوچک یا بزرگ از سوی کارواخال و با هر خبر ناگوار جدیدی از وضعیت مالکیت چلسی بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد. در واقع جیمز 22 ساله می‌رفت تا باور کند باید باشگاهی را ترک کند که از 6 سالگی در آن توپ می‌زند. آمدن تاد بولی اما معادلات را تغییر داد و اکنون رئال یا باید برای اغوای سران چلسی و بازیکن آکادمی‌اش میلیون‌ها پوند بی‌شتر از قیمت 50 میلیون پوندی این بازیکن در سایت ترانسفرمارکت خرج کند و یا باید سراغ گزینه‌های دیگر برود.

کارلتو به دنبال جانشین آلابا

داوید آلابا بازیکنی است که می‌تواند هم در دفاع میانی و هم در دفاع چپ بازی کند؛ اما پست تخصصی این بازیکن مدافع چپ است. با نظر به اینکه مارسلو هم فصل آخرش در مادرید را سپری کرد و فرلاند مندی هم برای بازی در تعداد بالای مسابقات در دفاع چپ رئال می‌تواند مستعد خستگی زیاد و مصدومیت باشد، رئال با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد، علاوه بر رودیگر که به تازگی به این تیم ملحق شده یک مدافع بزرگ دیگر را به خدمت می‌گیرد تا آنچلوتی در روزهای سختش مهره‌ مطمئن‌تری نسبت به ناچو داشته باشد. جولس کانده، ستاره‌ جوان فرانسوی خط دفاع سویا مدتی بر سر زبان‌ها افتاده است. کانده مشتریان دست به نقد دیگری از اقصی نقاط قاره‌ سبز دارد و رئال اگر می‌خواهد او را به خدمت بگیرد باید در رقابتی بزرگ بخش زیادی از سرمایه‌ نقل و انتقالاتی‌اش را به شکستن رکورد خرید مدافعان در لالیگا اختصاص دهد. اگر به هر دلیلی رئال در پروژه‌ انتقال مدافع سویا به بن‌بست بخورد، جایگزین او از قبل مشخص شده و مادریدی‌ها بارها به میلان اشکرینیار از اینترمیلان ابراز علاقه کرده‌اند. با این وجود اشکرینیار هم در فرم فصل‌های قبلش نیست و خرید مدافع میانی برای رئال با ابهامات زیادی همراه می‌باشد.

به دنبال زوجی برای کاماوینگا

کاسیمیرو از 30 سالگی عبور کرده، والورده و کاماوینگا تمایل به کارهای هجومی بیشتری دارند و تونی کروس هم پا به سن گذاشته است و تجربه‌ آنچلوتی او را به خرید پدیده‌ جدید موناکو متمایل می‌کند. شوامنی 22 ساله فصل موفقی را در لیگ فرانسه پشت سر گذاشته و در ماه اخیر بیش‌ترین شایعات در مادرید به جذب او معطوف شده است. هافبک دفاعی ملی‌پوش موناکو تا 2024 با تیمش قرارداد دارد و رئال اگر می‌خواهد او را در کنار هم‌وطنش کاماوینگا برای سال‌های پیش روی باشگاه به خدمت بگیرد باید عجله کند چرا که ارزش این بازیکن با سرعت قابل توجهی در حال افزایش است و مشتریانش هم روز به روز بیشتر می‌شوند. ارزش شوامنی در سایت ترانسفرمارکت حدود 54 میلیون پوند برآورد شده اما واضح است که موناکو با حضور مشتریانی مانند رئال و بازار گرمی حضور مشتریان دیگر، طمع بیش‌تری به فروش یکی دیگر از ستاره‌های جوانش خواهد داشت. مادرید برای جذب شوامنی بیش از هر تیم دیگری، رقیبش در فینال لیگ قهرمانان را در پیش دارد و این بار جدال 2 باشگاه بر سر انتقال یک بازیکن شکل می‌گیرد. آخرین شنیده‌ها حاکی از توافق موناکو با رئال مادرید برای انتقال 68 میلیون پوندی این بازیکن است. با این حال باید منتظر بود و دید پدیده‌ جدید فوتبال فرانسه کدام تیم را برای ادامه‌ی فوتبالش انتخاب می‌کند. 

بازیکنی در رویای برنابئو

در طول سال‌های اخیر چندین بار شاهد ابراز علاقه‌ی سرژ گنبری به پیراهن سفید کهکشانی‌ها بوده‌ایم و هافبک راست 26 ساله‌ی بایرن مونیخ آرزوی قدم زدن در سانتیاگو برنابئو در لباس رئال مادرید را کتمان نمی‌کند. با وجود ابراز علاقه، هنوز تصمیم قاطعی از سوی رئال برای جذب ستاره‌ آلمانی بایرن مشاهده نشده و چند خبرگزاری هم گزارش‌هایی مبنی بر عدم علاقه‌ این تیم به جذب گنبری منتشر کرده‌اند. نگاهی به حضور نه چندان ثابت رودریگو و آسنسیو در ترکیب تیم کارلتو، ممکن است تداعی کننده‌ عزم این سرمربی برای جذب یک ستاره‌ ثابت در سمت راست تیمش باشد؛ ستاره‌ای که این بار دیگر شاید گنبری است اما نباید از این نکته غافل شویم که بازیکن ملی‌پوش ژرمن‌ها یک فصل دیگر با تیم فعلی‌اش قرارداد دارد و این شاید پرس را برای صبر کردن و جذب این بازیکن به صورت آزاد در تابستان 2023 وسوسه کند. در غیر این صورت و با فرض علاقه‌مندی رئال به جذب گنبری آن‌ها مجبورند چندین میلیون پوند بیش‌تر از مبلغ 68 میلیون پوندی او در سایت ترانسفرمارکت برای پرداخت حق فسخ این بازیکن بپردازند.

رقیبی برای بنزما 

در حالی که کریم بنزما در بهترین فرم دوران فوتبالش روزهای باقی‌مانده تا برنده شدن توپ طلای 2022 را می‌شمارد، همزمان رئال مادرید و کارلو آنچلوتی به این فکر می‌کنند که در صورت مصدومیت و همین طور با توجه به بالا رفتن سن این بازیکن، آیا خرید یک مهاجم کلاس جهانی می‌تواند به این تیم کمک کند یا خیر. با توجه به خریدهایی که برای مادرید برشمردیم و با برآورد هزینه‌ آن‌ها و مقایسه با بودجه‌ 350 میلیون پوندی باشگاه برای نقل و انتقالات، دست کارلتو برای اغوای هر بازیکنی باز است. امباپه که در پاریس ماندنی شده و هالند هم از لیگ جزیره سر در آورده  و از گزینه‌هایی که می‌توانند به رئال مادرید کمک کنند، می‌توان به کریستوفر انکونکو اشاره کرد. مرد اول  فصل قبل لایپزیش مشتریانی به پهنای قاره‌ سبز دارد و عملکرد خیره کننده‌اش در فصلی که گذشت به شایستگی او برای پوشیدن پیراهن هر تیم بزرگی صحه می‌گذارد. انکونکو با قابلیت بازی در جناحین و پشت مهاجم مشکلی برای ثابت بازی کردن یا همزمان بازی کردن با بنزما ندارد و قطعا لایپزیش هم می‌داند اگر قصد فروش او را داشته باشند این بهترین موقعیت است. خبرهایی هم کم و بیش از علاقه‌مندی رئال مادرید به انکونکو شنیده می‌شود و کدام سرمربی  نمی‌خواهد بازیکنی با توانایی‌های مهاجم لایپزیش در اختیار داشته باشد؟ رئال مادرید اگر می‌خواهد برنده‌ رقابت جذب ستاره‌ 24 ساله و فرانسوی بوندس‌لیگا باشد، باید ویژه‌ترین پیشنهادش را برای او کنار بگذارد و شاید خرید انکونکو دست و دل بازی معروف پرس را می‌طلبد و با وجود مشتریان سرسخت و درجه یک این ستاره شاید رئال باید به رکوردهای نقل و انتقالاتی‌اش نزدیک شود تا بتواند مهاجم ملی‌پوش لایپزیش را به سانتیاگو برنابئو بیاورد.

بودجه‌ کافی

حتی اگر رئال مادرید تمام این بازیکنان را هم به خدمت بگیرد باز هم پیش‌بینی می‌شود بودجه‌ کلان آن‌ها برای تابستان پیش رو تمام نشود و شاید حتی پرس و کارلتو انگیزه‌ انقلاب در سانتیاگو برنابئو و ساخت و ساز جدید و رونمایی از جدیدترین فصل سریال کهکشانی‌ها را داشته باشند. آن‌ها علاوه بر موفقیت کارلتو و درخشش بنزما، وینیسیوس، مودریچ، کورتوا و دیگران و کسب قهرمانی‌ها باید برای ذخیره‌ این پول از بازیکنانی با دستمزد بالا که این تیم را ترک کردند و بازیکنانی با دستمزد بالا که به این باشگاه نیامدند هم متشکر باشند. تابستان در حال نزدیک‌تر شدن است و گزارش‌های هواشناسی از توده هوای گرم و داغی حکایت می‌کند که به سمت مادرید و در حوالی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در حال حرکت هستند. مادرید قرار است از همه جای دنیای فوتبال در این فصل نقل و انتقالات داغ‌تر باشد.

*حسین سعیدی نیکو

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.