پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی، اضافه شدن 5 بازیکن به جمع آبی و اناری‌ها در تابستان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نشریه معتبر «مارکا» در تحلیلی از شرایط بارسلونا برای تابستان پیش‌رو نوشت این باشگاه پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی، برنامه واضح تری برای فصل نقل و انتقالات برای خود تدارک دیده است. به جز انجام 5 خرید مهم برای کادر فنی، مشخص کردن تکلیف خروجی‌ها و در مجموع کاهش مبلغ دستمزد پرداختی به بازیکنان از وظایف مهم کادر مدیریتی در ماه‌های پیش رو است. 5 نامی که در اولویت خریدهای بارسلونا در تابستان قرار دارند، رابرت لواندوفسکی، رافینیا، کونده، مارکوس آلونسو و سزار آسپلیکوئتا هستند.

 

روبرت لواندوفسکی

بزرگ‌ترین نام روبروی بارسلونا هم اکنون روبرت لواندوفسکی کاپیتان تیم ملی لهستان و بهترین گلزن بایرن مونیخ طی 10 سال گذشته است. طی این مدت بارسلونا به وضوح علاقه خود برای به خدمت گرفتن لوا را رسانه‌ای کرده است. از طرفی لواندوفسکی علاقه خود به خروج از بایرن را اعلام کرده و به نظر می‌رسد بایرن مونیخ  پس از به خدمت گرفتن سادیو مانه از لیورپول، با موضع نرم‌تری برای فروش لوا پای میز مذاکره بنشیند. کاپیتان تیم ملی لهستان که اکنون در تعطیلات به سر می‌برد بارها طی هفته‌های گذشته از پایان دوران خود در بایرن مونیخ صحبت کرده است. مهاجم مورد علاقه ژاوی که به زودی وارد 34 سالگی می‌شود، فصل گذشته در مجموع دیدارهایی که به میدان رفت، موفق به ثبت 50 گل شد.

 

رافینینا

این هافبک برزیلی که در حال حاضر در لیدزیونایتد توپ می‌زند از گزینه های مورد علاقه بارسا طی ماه‌های گذشته بوده اما پیوستن او به بارسا در انتظار تعیین تکلیف وضعیت عثمان دمبله قرار دارد. رافینیا که با پرداخت 25 میلیون یورو مبلغ فسخ قرارداد می‌تواند از باشگاه خود جدا شود به نظر خریدی آسان برای بارسایی ها خواهد بود.

 

ژول کونده

ژول کونده مدافع 23 ساله تیم ملی فرانسه و باشگاه سویا یکی دیگر از اهداف بارسلونا برای تقویت فاز تدافعی است اما شرایط برای خرید این مدافع جوان چندان آسان پیش نمی‌رود. هنوز 2 فصل از قرارداد کونده با سویا باقی مانده و از طرفی مسئولان سویا به هیچ‌وجه علاقه‌ای به دریافت مبلغی کمتر از 65 میلیون یورو در ازای فروش او نیستند؛ موضوعی که در شرایط بد اقتصادی بارسلونا کمی سخت به نظر می‌رسد. با این وجود یکی از گزینه های ثابت ژاوی برای تقویت خط دفاعی تیم همین مدافع جوان فرانسوی است.

 

مارکوس آلونسو

مدافع جوان و اسپانیایی تیم چلسی به بازگشت به لالیگا ابراز علاقه کرده  و بارسلونا یکی از مشتریان اصلی او به حساب می‌آید. آلونسو تا سال 2023 با چلسی قرارداد دارد و در صورتی که این فصل به فروش نرسد، فصل آینده به عنوان بازیکن آزاد چلسی را ترک خواهد کرد. باید دید مالکان جدید چلسی حاضر می‌شوند این مدافع ارزشمند را به بارسلونا بفروشند یا او را به ماندن متقاعد خواهند کرد.

 

سزار آسپلیکوئتا

کاپیتان چلسی داستانی متفاوت از هم وطن خود دارد. آسپلیکوئتا با سران قبلی چلسی به توافق رسیده بود تا تیم را به عنوان یار آزاد ترک کند اما تغییر مدیریت و فعال شدن بندهایی در قراردادش باعث شد قرارداد او با چلسی تمدید شود. مالکان جدید چلسی قصد ندارند این بازیکن ارزشمند را بدون دریافت هیچ مبلغی به بارسلونا واگذار کنند و همه چیز به واکنش و عملکرد مسئولان بارسا در ماه‌های پیش رو بستگی خواهد داشت.

 

2 خرید قطعی

تا این لحظه خرید آندریاس کریستینسن دانمارکی از چلسی و فرانک کسیه ساحل عاجی از میلان و پیوستن این 2 مهره جوان به اردوی آبی و اناری‌ها قطعی شده است.  

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.