سرمربی پیشین و اسطوره‌ای منچستریونایتد از این به بعد به عنوان مشاور مدیر اجرایی این باشگاه فعالیت خواهد کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سرالکس فرگوسن که در طول ۲۶ سال و نیمی که هدایت شیاطین سرخ را برعهده داشت، این تیم را به ۳۸ جام قهرمانی مختلف از جمله دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رساند، پس از بازنشستگی‌اش در سال ۲۰۱۳ به عنوان سفیر باشگاه منچستریونایتد مشغول به کار شد اما حالا خبر می‌رسد که او پستی جدید در این باشگاه گرفته است.

بر اساس گزارش نشریه «دیلی‌میل» انگلیس؛ ریچارد آرنولد مدیر اجرایی باشگاه منچستریونایتد، سرالکس فرگوسن ۸۰ ساله را به عنوان مشاور خود منصوب کرده است تا در موارد مختلف از مشاوره‌های او استفاده کند. در کنار سرالکس، جان مورتو (مدیر ورزشی تیم فوتبال منچستریونایتد)،  دیوید گیل (مدیر اجرایی پیشین باشگاه و عضو فعلی هیئت مدیره باشگاه) و برایان رابسون (کاپیتان افسانه‌ای شیاطین سرخ) نیز به آرنولد مشاوره خواهند داد.

فرگوسن با این پست حالا می‌تواند تأثیر بیشتری در این باشگاه بگذارد و انتظار می‌رود او و دیگر مشاوران ریچارد آرنولد بر روی توسعه و بهبود وضعیت آکادمی باشگاه منچستریونایتد تمرکز بیشتری داشته باشند.

سرالکس در ماه مِی ۲۰۱۸ به دلیل خونریزی مغزی ناگهانی راهی بیمارستانی در شهر منچستر شد و پس از عمل جراحی موفقیت‌آمیز و بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه از این بیمارستان مرخص شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.