تیم ملی آرژانتین از لباس‌های خود را برای جام جهانی قطر رونمایی کرد که لباس دوم‌شان رنگ متفاوتی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی آرژانتین از لباس‌های خود را برای جام جهانی قطر رونمایی کرد. لباس دوم آرژانتین در جام جهانی بنفش است که تعجب بسیاری از اهالی فوتبال در آرژانتین و سراسر جهان را به دنبال داشت.

این برای اولین بار است که آرژانتین بنفش خواهد پوشید. آدیداس توضیح داد که چرا تصمیم گرفت لباس دوم آرژانتین در جام جهانی این رنگ را داشته باشد. آدیداس دلیل این کار را الهام گرفتن از برابری جنسیتی دانست و اعلام کرد به همین دلیل تصمیم گرفته است تا پیراهن دوم آرژانتین در جام جهانی بنفش باشد. پابلو لامو مدیر کل آدیداس آرژانتین، گفت: «پیراهن جدید تیم ملی پیام برابری جنسیتی را منتقل می‌کند که با ارزش‌های ما همسو است. از طریق ورزش، ما این فرصت را داریم که زندگی مردم را تغییر دهیم و فوتبال یکی از ابزارهای ایده‌آل برای تغییر است.»

لباس دوم تیم ملی آرژانتین در جام‌های جهانی همیشه آبی بوده اما این بار بنفش است. تیم ملی آرژانتین با لباس آبی در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ و ۲۰۱۴ هر دو مقابل آلمان شکست خورد. همچنین در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۰۲ حذف شد و در سال ۲۰۰۶ مقابل آلمانی‌ها در مرحله یک چهارم نهایی شکست خورد و با جام جهانی وداع کرد

به همین دلیل بسیاری از مردم آرژانتین معتقدند که مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور برای رهایی از نحسی پیراهن آبی تصمیم گرفته‌اند که رنگ پیراهن دوم آلبی‌سلسته را عوض کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.