پی‌یر امریک اوبامیانگ، ستاره 33 ساله و گابنی، با قراردادی دو ساله با گزینه یک سال تمدید، از بارسلونا به چلسی پیوست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اوبامیانگ پس از جدایی از آرسنال در آخرین روزهای بازار زمستانی سال گذشته و فسخ قرارداد با این باشگاه، بباه بارسلونا برای انتقال به لالیگا به توافق رسید رسید. پی‌یر امریک اوبامیانگ تنها در نیم فصل به بهترین گلزن فصل این باشگاه تبدیل شد و عملکردی بسیار خوب مانند گلزنی در پیروزی 0-4 در برنابئو برابر رئال مادرید از خود نشان داد. اما جذب بازیکنانی چون روبرت لواندوفسکی و رافینیا باعث شد این مهاجم باتجربه جایی در ترکیب بارسلونا در فصل جدید نداشته باشد و به همین دلیل اوبامیانگ تصمیم به جدایی از این باشگاه و انتقال به چلسی گرفت.

آبی های لندن 12 میلیون یورو برای خرید او پرداخت کننده و قرارداد دو ساله او قابلیت تمدید به مدت یک فصل دیگر را نیز دارد. جالب اینجاست مبلغ فسخ قرارداد مارکوس آلونسو، ستاره اسپانیایی چلسی از رقم معامله اوبامیانگ کسر شده و به زودی پیوستن این مدافع باتجربه نیز به بارسلونا رسمی خواهد شد. چلسی بعد از جدایی بازیکنانی چون تیمو ورنر و روملو لوکاکو به یک مهاجم نوک جدید نیاز داشت و حالا پی‌یر امریک اوبامیانگ از این هفته می تواند در ترکیب ثابت تیم توماس توخل قرار بگیرد.

تیم اسپانیایی انتشار بیانیه ای در این رابطه گفت: "باشگاه بارسلونا به روشنی از اوبامیانگ به خاطر حرفه ای بودن، تعهد، فداکاری و رفتار همیشه مثبت و دوستانه ای که از خود نشان داد، تشکر قدردانی می کند. خانواده بارسا و برای او آرزوی موفقیت و سربلندی در آینده دارد. از لبخند شما در داخل و خارج از زمین که همیشه شادی و روحیه را به همه منتقل کرد، سپاسگزاریم. بارسا همیشه خانه تو خواهد بود."

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.