یک دربی پرهیجان این هفته بین اتلتیکومادرید و رئال‌مادرید برگزار شد که البته زیر سایه اتفاقات زننده‌ای قرار گرفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دربی شهر مادرید که در زمین اتلتیکو و ورزشگاه واندا متروپولیتانو انجام شد، با یپروزی ۲-۱ رئال مادرید به پایان رسید تا شاگردان کارلو آنچلوتی به روند صد در صد پیروزی خود ادامه دهند و همچنان صدرنشین لالیگا باشند.

اما این بازی بیش از هر چیزی تحت تاثیر توهین‌های نژادپرستانه قرار داشت. هواداران اتلتیکو مادرید پیش از آغاز دربی مادرید بارها و بارها شعارهایی توهین‌آمیز علیه وینیسیوس جونیور، مهاجم رئال مادرید، سر دادند.

پیش از بازی، کوکه، کاپیتان اتلتیکو مادرید، مدعی شده بود که اگر وینیسیوس در این بازی گل بزند و رقص همیشگی‌اش را پس از گلزنی انجام دهد برایش بد می‌شود. از سوی دیگر یکی از هواداران این تیم نیز که رییس اتحادیه مدیر برنامه‌های بازیکنان اسپانیاست گفته بود که این بازیکن باید دست از میمون بازی در زمین بردارد.

با وجود این که بسیاری از بازیکنان و افراد سرشناس دنیای فوتبال نسبت به این اظهارات واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند اما هواداران اتلتیکو با آنها هم نظر نبودند و مسیر متفاوتی را در پیش گرفتند. آنها شب گذشته پیش از ورود به ورزشگاه برای تماشای دربی مادرید و در حالی که بیرون از واندا مترو پولیتانو تجمع کرده بودند، شعارهایی علیه این ستاره برزیلی سر دادند. آنها حتی عروسک میمونی را به همراه آورده بودند که پیراهن رئال مادرید به تن داشت و شعارهایی چون «وینیسیوس، تو میمون هستی!» از بیرون این ورزشگاه به گوش می‌رسید. در طول بازی نیز هرگاه این بازیکن صاحب توپ می‌شد بخش زیادی از جمعیت حاضر در ورزشگاه صدای میمون ایجاد می‌کردند.

هرچند که وینیسیوس برزیلی تسلیم این جو نشد و بعد از گل اول رئال که توسط رودریگو به ثمر رسید در کنار این بازیکن هموطن خود قرار گرفت و رقص معروف خود را بار دیگر اجرا کرد. به نظر می‌رسد که با توجه به حساسیت لیگ اسپانیا و یوفا به این مسائل نژادپرستانه، جریمه و محرومیت سنگینی در انتظار باشگاه اتلتیکو مادرید باشد.

اما جدا از این مسائل، بازی کیفیت بالایی داشت. شاگردان کارلو آنچلوتی در حالی تیم تحت هدایت سیمئونه را شکست دادند که ستاره خود کریم بنزما را در اختیار نداشتند. رودریگو در دقیقه ۱۸ و والورده در دقیقه ۳۶، گلزنان رئال مادرید در این بازی بودند و تک گل اتلتیکو هم در دقیقه ۸۳ توسط ماریو ارموسو به ثمر رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.