در مهمترین بازی هفته لیگ برتر انگلیس، آرسنال مقابل لیورپول به برتری رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در چارچوب هفته نهم لیگ برتر انگلیس، آرسنال در ورزشگاه خانگی خود به مصاف لیورپول رفت و در یک دیدار زیبا، جذاب و پرگل به برتری ۳ بر ۲ رسید.

آرسنال بازی را خیلی زود با گل آغاز کرد و توانست در ثانیه ۵۸ توسط «گابریل مارتینلی» از حریف پیش افتد.

در ادامه حملات لیورپول آغاز شد و آرسنال عقب کشید تا بتواند از ضدحمله استفاده کند که این موضوع باعث شد تا توپ و میدان در دست شاگردان کلوپ قرار گیرد.

 آرسنال با شکست لیورپول به صدر چسبید / تداوم روزهای سیاهِ کلوپ و صلاح

در دقیقه ۳۴ ، روی پاس لوئیز دیاز، «داروین نونیز» توانست گل تساوی را به ثمر رساند و بازی را به تعادل کشاند. در اواخر نیمه اول و در جایی که همه گمان کردند که بازی با تساوی به اتمام رسیده ولی «بوکایو ساکا» روی یک ضدحمله دیدنی و کار فوق‌العاده مارتینلی به گل رسید تا توپچی‌ها با برد به رختکن بروند.

در نیمه دوم حملات از سوی ۲ تیم ایجاد شد تا اینکه در دقیقه ۵۳ ، «روبرتو فیرمینو» که جانشین دیازِ مصدوم شده بود، گل تساوی لیورپول را به ثمر رساند تا دهمین گل خود مقابل آرسنال را به ثمر رساند و خود را یکی از بزرگ‌ترین قاتل‌های توپچی‌ها لقب دهد.

در دقیقه ۷۶ و وقتی که حملات آرسنال جدی‌تر شده بود، تیاگو خطایی روی گابریل ژسوس انجام داد که داور مسابقه آن را پنالتی اعلام کرد. ساکا پشت ضربه پنالتی قرار گرفت تا با گل کردن آن به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شود.

 آرسنال با شکست لیورپول به صدر چسبید / تداوم روزهای سیاهِ کلوپ و صلاح

آرسنال با این برد ۲۴ امتیازی شد تا به صدر جدول بازگردد. سیتی با ۲۳ امتیاز در رده دوم قرار دارد و تاتنهام با ۲۰ ، چلسی با یک بازی کمتر و ۱۶ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جای گرفته‌اند.

لیورپول که این فصل اصلا آماده نشان نداده با ۱۰ امتیاز در رده دهم جای دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.