در آخرین به روزرسانی سایت ترانسفرمارکت، ارلینگ هالند از کیلیان امباپه سبقت گرفت و تبدیل به ارزشمندترین فوتبالیست جهان شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تا مدتی پیش کیلیان امباپه با قیمت 160 میلیون یورو با ارزش ترین فوتبالیست جهان تلقی می شد اما پس از درخشش خیره کننده هالند در این فصل، قیمت مهاجم نروژی 20 میلیون یورو افزایش پیدا کرد و با 170 میلیون یورو تبدیل به ارزشمندترین بازیکنِ حال حاضر دنیای فوتبال شد.

این نخستین باری است که یک فوتبالیست از لیگ برتر انگلیس، ارزشمندترین بازیکن ترانسفر مارکت می‌شود. در ادامه این لیست هم وینیسیوس جونیور و فیل فودن به ترتیب با 120 و 110 میلیون یورو رتبه های سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

کیلیان امباپه 581 روز از ارلینگ هالند بزرگتر است و این اختلاف سنی باعث شده تا امباپه 300 بازی باشگاهی در کارنامه اش ثبت شده باشد و هالند 200 بار در رده باشگاهی به میدان رفته باشد.

از نظر آمار و ارقام، وضعیت کیلیان نسبت به ارلینگ کمی بهتر است. وینگر فرانسوی 221 گل و 111 پاس گل و مهاجم نروژی 158 گل و 39 پاس گل در دوران حرفه ای خود به ثمر رسانده است. به عبارتی امباپه به طور میانگین 1.3 گل در هر بازی به ثمر رسانده و همین میانگین برای هالند 1.2 گل در هر بازی است.

ارلینگ هالند

در صورت مقایسه این دو ستاره در رده ملی از نظر افتخارات و کسب جام، با توجه به کشوری که پیراهن آن را بر تن می کنند، وینگر فرانسوی طبیعتا نسبت به مهاجم نروژی موفق تر است اما میانگین گلزنی هالند در رده ملی باورنکردنی است. او در 23 بازی که برای تیم ملی نروژ به میدان رفته 21 گل به ثمر رسانده و با ادامه همین روال، قطعا به آقای گل تاریخ نروژ تبدیل خواهد شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.