قهرمانی لس آنجلس با نجات جادویی کاپیتان ولز

تیم لس آنجلس اف‌سی با دو ستاره شناخته شده خود توانست فاتح این فصل MLS شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم لس آنجلس اف سی با پیروزی در ضربات پنالتی دیدار با فیلادلفیا به عنوان قهرمانی این فصل از MLS دست یافت. این دیدار در مجموع 120 دقیقه با تساوی سه بر سه به پایان رسید و در ضربات پنالتی این لس آنجلس بود که توانست با حساب سه بر صفر از سد حریف خود گذشته و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. گرت بیل، ستاره ولزی لس آنجلس، ناجی بزرگ تیمش در این شب تاریخی بود.

لس آنجلس اف‌سی که در این فصل با جذب کیه‌لینی و بیل قدرت قابل توجهی به دست آورده بود، در صدر جدول کنفرانس غرب MLS قرار گرفت و با برتری مقابل تیم دوم جدول، به دیدار پایانی مسابقات راه یافت؛ جایی که فیلادلفیا، صدرنشین کنفرانس شرق، انتظارش را می کشید. تقابل دو تیم بامداد امروز به نزدیک‌ترین و هیجان‌انگیزترین شکل ممکن در کالیفرنیا برگزار شد.

لس آنجلس نیمه اول را یک بر صفر به سود خود به پایان رساند اما در نیمه دوم این گل جبران شد. ژسوس موریو 7 دقیقه به پایان کار گل دوم را برای لس آنجلس زد تا این تیم را در آستانه قهرمانی قرار دهد ولی تنها 2 دقیقه بعد جک الیوت بازی را به تساوی کشاند و کار به وقت های اضافه کشیده شد.

جنجال دقایق پایانی نیمه دوم وقت های اضافه که با اخراج ماکسیم از لس آنجلس همراه بود، باعث شد تا داور وقت اضافه زیادی برای این نیمه در نظر بگیرد. در همین اوقات دو گل رد و بدل شد. گل اول سهم فیلادلفیا بود بازهم الیوت آن را به ثمر رساند (دقیقه 5+120). بعد از این گل عملا شانس و فرصتی برای لس آنجلس وجود نداشت اما گرت بیل، ستاره ولزی این تیم در هشتمین دقیقه از وقت های اضافه به داد تیمش رسیده و گل تساوی را وارد دروازه فیلادلفیا کرد و کار را به ضربات پنالتی کشاند تا پیروزی نصیب تیم او شود.

5d5mvtmeبرای تعیین قهرمان MLS کار به ضربات پنالتی کشیده شد. هر دو تیم پنالتی های اول خود را از دست دادند. فیلادلفیا، همین روند را تا پنالتی چهارم ادامه داد. در سمت مقابل لس آنجلس سه پنالتی بعدی خود را گل کرد و با برتری 3-0 در ضربات پنالتی، قهرمانی این فصل MLS را به نام خود ثبت کرد.

کاپیتان تیم ملی ولز که دو هفته بعد در جام جهانی با تیم ملی ایران روبرو خواهد شد، با درخشش در فینال MLS و نقش مهمی که در این کار داشت، اینک به دنبال انجام دادن یک ماموریت سخت در عرصه ملی است؛ صعود به دور حذفی جام جهانی قطر از گروهی که ایران، انگلیس و امریکا هم در آن حضور دارند، هدف بعدی بیل بعد از موفقیت امروز است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.