با داشتن تعدادی از بهترین بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس، تعجبی ندارد که این تیم از ابتدای فصل تا الان تنها 14 گل خورده است و به عنوان یکی از دارندگان سه خط دفاعی برتر لیگ شناخته شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 آبی‌های منچستر سومین رکورد برتر از لحاظ دفاعی را دارند. آرسنال و نیوکاسل هر دو با 11 گل خورده به طور مشترک دارندگان بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر محسوب می‌شوند. در لیگ قهرمانان هم آمار گل‌های خورده منچسترسیتی با تنها دو گل خورده فوق‌العاده است.

با اینکه شاگردان پپ گواردیولا فصل را خوب آغاز کرده‌اند – هم در لیگ هم در اروپا و رقابت‌های حذفی – باخت اخیر در خانه مقابل برنتفورد آن هم درست یک هفته قبل از وقفه مسابقات باشگاهی برای برگزاری جام جهانی، سبب شده موجی از انتقاد نسبت به این تیم شکل بگیرد.

زوج خط دفاعی من‌سیتی در آن بازی مانوئل آکانجی و آیمریک لاپورت بود؛ پنجمین باری که این دو نفر در کنار هم مرکز خط دفاعی تیم را پوشش می‌دادند اما بدون شک یکی از ناامیدکننده‌ترین نمایش‌های‌شان در این فصل را ارائه کردند. با توجه به اینکه پپ گواردیولا همچنان به پررنگ بودن نقش مدافعان کناری در روند بازیسازی تیمش اصرار دارد، مسئولیت مدافعان میانی تیم و فشار روی آنها مضاعف خواهد بود. تمام 5 مدافع میانی سیتی که جان استونز، ناتان آکه و روبن دیاز را هم شامل می‌شود، در جام جهانی پیش رو درگیر بازی‌های ملی خواهند بود و به احتمال زیاد هر یک از آنها در ترکیب اصلی تیم‌های ملی‌شان بازی خواهندکرد.

 اگرچه این به معنای افزایش ریسک مصدومیت هر یک از آنها است اما در طرف دیگر، این احتمال هم وجود دارد که هر کدام‌شان در این جام خوش بدرخشند تصمیم‌گیری را برای پپ گواردیولا در انتخاب کارآمدترین نفرات جهت ثبات بخشیدن به خط دفاعی آسان‌تر کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.