سرمربی ذوب‌آهن می‌گوید این باشگاه نسبت به دیگر تیم‌های صنعتی بودجه محدودی دارد و بعضی از تیم‌ها قانون را دور می‌زنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی تارتار در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل هوادار اظهار کرد: با تیم جوان و بسیار دونده بازی داریم که می‌تواند کار را برای هر تیمی سخت کند. امیدوارم زمین ورزشگاه دستگردی به شکلی باشد که هر دو تیم بتوانند بازی خوبی به نمایش بگذارند. در بازی قبل با توجه به بارندگی، چمن ورزشگاه دستگردی شرایط خوبی نداشت اما امیدوارم فردا زمین مساعد باشد. در غیر این صورت باید از تاکتیک‌های دیگری استفاده کنیم. هوادار کادر فنی باهوش و با درایتی دارد.

تارتار اضافه کرد: امیدوارم روز کم اشتباهی داشته باشیم و بتوانیم از اشتباهات تیم حریف استفاده کنیم. در بازی گذشته‌مان اشتباهات بدی داشتیم و تمرکز نداشتیم. این باعث شد مقابل صنعت نفت مساوی کنیم اما امیدوارم فردا کم اشتباه باشیم و هوادار را شکست دهیم.

او درباره غایبان تیمش گفت: محروم نداریم اما سعید باقرپسند، مسعود ابراهیم زاده و سجاد آشوری مصدوم هستند. بقیه بازیکنان را در اختیار داریم.

سرمربی ذوب‌آهن درباره تغییرات این تیم در نیم فصل گفت: فعلا روی بازی فردا باید تمرکز کنیم اما در این بین به تغییرات هم فکر می‌کنیم. قطعا مثل همه تیم‌ها چند تغییر خواهیم داشت و سعی می‌کنیم شرایط را بهتر کنیم.

او درباره وضعیت داوری لیگ برتر گفت: تا سیستم کمک داور ویدیویی نباشد، اشتباهات زیادی پیش می‌آید و این مشکل در همه جای دنیا بوده است. اگر بخواهیم این مشکلات را برطرف کنیم باید این سیستم را در کشورمان راه اندازی کنیم. اینکه در حال کار روی آوردن این سیستم هستیم، ما را امیدوار کرده اما به هر حال اشتباه پیش می‌آید.

تارتار درباره عملکرد تیمش در نیم فصل گفت: باتوجه به بودجه‌ای که داشتیم، نسبت به سال گذشته پیشرفت کردیم. درست است که مساوی زیاد داشتیم اما در طول نیم فصل اول فقط دو باخت داشتیم و آن‌ هم مقابل تیم‌های مدعی بوده است. شرایط بدی نداشتیم و اگر فردا بتوانیم با تمرکز کار کنیم، دست پر از زمین خارج خواهیم شد.

او درباره مشکل گلزنی در فوتبال ایران بیان کرد: این ضعف فوتبال ماست و دلیلش این است که مهاجمان خوب ما ترانسفر می‌شوند. روی تیم‌های پایه باید کار و سرمایه گذاری کنیم و بازیکن تولید کنیم. نباید از آکادمی‌ها غافل شویم و باید بیشتر در این قسمت سرمایه گذاری کنیم.

سرمربی ذوب‌آهن درباره گزینه‌های هدایت تیم ملی فوتبال گفت: باید همه جوانب را در نظر گرفت. آیا در ایران مربی‌ای داریم که همه آن را تایید کنند و از او حمایت می‌کنیم؟ اگر چنین شخصی داریم، مربی داخلی بهتر است. مربیان ایرانی به روز هستند و دارید می‌بینید که امسال تیم ضعیف در لیگ وجود ندارد. تیم‌های پایین جدول، تیم‌های بزرگ را شکست می‌دهند و این نشان از مربیان باکیفیت ما دارد. اما اگر چنین شخصی را نمی‌توانیم تایید کنیم، بهتر است روی گزینه‌های خارجی خوب کار کنیم که انرژی و انگیزه لازم را دارند تا یک چیزی به فوتبال ما اضافه کند.

او اضافه کرد: من منکر زحمت کی‌روش نیستم. او نتایج معمولی برای ما به دست آورد اما دیگر وقتش است یک نیروی تازه بیاید که انگیزه لازم را داشته باشد و روی فوتبال تهاجمی بیشتر کار کند. این‌که فوتبال ما تدافعی شده، دلیلش کی‌روش است و دفاع کردن را به همه مربیان یاد داد اما لازم است روی ساختار حمله هم کار کنیم. یک مربی در سطح جهانی می‌تواند این را به ما یاد بدهد.

تارتار درباره صحبت‌های درویش در رابطه با بودجه بالای تیم‌های صنعتی بیان کرد: ما صنعتی هستیم اما با بعضی از تیم‌های صنعتی فرق داریم. اگر همه زیر نظر یک وزارت خانه هستند، بودجه‌ هایشان باید مساوی باشد اما بودجه‌ های ما بسیار محدود است. ذوب‌آهن یک بام و دو هواست و نمی‌دانم چرا یک تیم صنعتی دیگر هزینه‌ ۴ برابری نسبت به ما دارد. این برای من عجیب است و امیدوارم مسئولان در این رابطه صحبت کنند.

او در پایان اضافه کرد: بعضی تیم‌ها قانون را خوب دور می‌زنند و تیم ما این‌ کار را نمی‌کند و بودجه‌ای محدودی داریم. امیدوارم همه به یک شکل هزینه کنند. حتی به تیم‌های نفتی هم باید رسیدگی شود و نباید تفاوت زیاد باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.