رئال مادرید برخلاف فصل گذشته دیگر در کارهای دفاعی تیم مطمئنی نیست و تا به اینجای فصل گل‌های زیادی دریافت کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دفاع رئال مادرید آب رفته است و کهکشانی‌ها دیگر نشانی از تیم فصل گذشته که در دفاع مستحکم بود، ندارند. حتی اضافه شدن آنتونیو رودیگر، یکی از بهترین مدافعان جهان، هم چاره‌ساز نشده است. در دو بازی اخیر، رئال موفق شد برابر وایادولید و کاسرنیو دروازه خود را بسته نگه دارد، ولی در بازی روز گذشته مقابل ویارئال، شاهد یکی از بدترین بازی‌های رئال مادرید بودیم و هر حمله حریف بوی گل می‌داد. در دفاع رئال شکاف بزرگی وجود داشت و ویارئال هر زمان که اراده کرد، وارد محوطه جریمه کهکشانی‌ها شد.

1789159

رئال مادرید تا به اینجای فصل در 24 بازی 22 گل دریافت کرده است و تنها در هفت بازی (کمتر از یک سوم بازی ها) کلین‌شیت کرده است. تیبو کورتوا موفق شده دروازه رئال را برابر فرانکفورت، سلتیک، لایپزیش و وایادولید بسته نگه دارد و آندری لونین هم مقابل ختافه، الچه و کاسرنیو کلین‌شیت کرد. آمار رئال، به خصوص در لالیگا، نگران‌کننده‌تر است. رئال 16 بار در لالیگا به میدان رفته و 16 بار دروازه اش باز شده است. یک گل در هر بازی!

1760613

 رئال تنها در سه بازی گلی دریافت نکرده (18.75 درصد بازی‌ها) که از فصل 09-2008 بی‌سابقه بوده است. در آن فصل رئال پس از 16 بازی 26 گل دریافت کرده بود. پس از آن رئال در فصول 13-2012 و 19-2018 بعد از 16 هفته 19 گل دریافت کرده بود، اما به ترتیب چهار و هفت کلین‌شیت داشت. 13 تیم لالیگا بیشتر از رئال در فصل جاری موفق به کلین شیت شده‌اند و از لحاظ آمار گل خورده نیز رئال تیم هشتم لالیگاست. در فصلی که رئال از لحاظ هجومی نیز درخشش فصل گذشته را نداشته، این ضعف دفاعی بیشتر هم به چشم آمده است. رئال در 12 بازی از 16 بازی خود در لالیگا حداقل دو گل زده و در همه آن‌ها نیز پیروز شده است. در چهار بازی دیگر که رئال یک گل زده، دو بازی را باخته، یکی را مساوی کرده و تنها در یکی برنده شده است. با این روند بد دفاعی، رئال تا کجا پیش خواهد رفت؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.