بهترین گلزنان لیگ بیست و دوم، میانگینی بسیار پایین‌تر از استاندارد جهانی دارند و رکوردی ناامید کننده به جا گذاشته‌اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 نیم فصل اول لیگ برتر، آمار گلزنی ضعیفی داشت و هیچ بازیکنی نتوانست چهره یک گلزنان تمام عیار را از خود به نمایش بگذارد. یورگن لوکادیا، مهاجم خارجی پرسپولیس امیدوار کننده‌ترین گلزن لیگ بود که پس از جام جهانی، ایران را ترک کرد. شریک او در صدر جدول گلزنان، محمد عباس‌زاده است که فقط در 4 بازی نیم فصل اول توانسته گل بزند. وضعیت نگران کننده مهاجمان لیگ، می‌تواند یک رکورد منفی در لیگ برتر ثبت کند.

کمتر از نصف

زدن 6 گل در 15 بازی، یعنی آقای گل‌های لیگ برتر ایران میانگین فقط 0.4 گل در هر بازی نیم فصل اول را داشته‌اند. آماری که در مقایسه با لیگ‌های معتبر دنیا، بسیار نگران کننده است. در لیگ برتر انگلیس ارلینگ هالند تا هجدهمین بازی منچسترسیتی 21 گل زده و میانگین 1.16 گل در هر بازی تیمش را دارد. رابرت لواندوفسکی در 16 بازی بارسلونا 13 گل زده و ویکتور اوسیمن آقای گل سری آ هم تا پایان هفته هجدهم 12 گل زده است. مقایسه با لیگ‌های خاورمیانه، وضعیت را بدتر هم می‌کند. جلسون دالا آقای گل لیگ ستارگان قطر 8 گل در 8 بازی الوکره زده، تالیسکا تا هفته سیزدهم لیگ حرفه‌ای عربستان توانسته 11 گل بزند و در امارات هم کوجو لابا و علی مبخوت با 11 گل تا هفته دوازدهم صدرنشین هستند. میانگین گلزنی آقای گل همه این لیگ‌ها، بیشتر از دوبرابر آقای گل‌های فعلی لیگ برتر ایران است.

5 هفته ناکامی

بجز یورگن لوکادیا و محمد عباس‌زاده، هیچ بازیکنی در این فصل لیگ برتر 5 گل هم نزده است. لوکادیا و عباس‌زاده، با 6 گل در صدر جدول گلزنان قرار دارند. از آخرین گل‌های دو آقای گل لیگ برتر هم، بیشتر از 5 هفته می‌گذرد. لوکادیا آخرین بار، در هفته دهم و بازی با ملوان برای پرسپولیس گل زد. او بازی هفته یازدهم با مس کرمان در گلزنی ناکام بود و پس از آن، از پرسپولیس جدا شد و دیگر، گلی به لیست او اضافه نخواهد شد. محمد عباس‌زاده هم پس از هت‌تریک هفته نهم مقابل نفت مسجدسلیمان، حتی یک گل برای تراکتور نزده است. او 5 بازی از 6 بازی آخر تراکتور، فیکس بود و در گلزنی ناکام ماند.

آقای گل تک رقمی؟

فصل پیش گادوین منشا، با 14 گل توانست جایزه آقای گلی لیگ برتر را به دست آورد. منشا به همراه کریم انصاری‌فرد در لیگ سیزدهم، ضعیف‌ترین آقای گل‌های سال‌های اخیر فوتبال ایران محسوب می‌شدند. این فصل، احتمال زیادی وجود دارد که این رکورد بشکند و لیگ برتر، صاحب ضعیف‌ترین آقای گل خود بشود. در صورتی که مهاجمان لیگ برتر در نیم فصل دوم هم روند نیم فصل اول را ادامه دهند، شاید تعداد گل‌های هیچکس در این فصل از عدد 12 فراتر نرود. کابوس آقای گل لیگ برتر با تعداد گل‌های تک رقمی هم، حالا بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.