ستاره سابق تیم ملی آلمان خودش را از فهرست نامزدهای احتمالی جانشینی هانسی فلیک روی نیمکت ژرمن‌ها کنار گذاشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به دنبال اخراج هانسی فلیک از سرمربیگری تیم ملی آلمان، گمانه‌زنی‌هایی درباره جانشینان احتمالی او صورت گرفته که رودی فولر هم یکی از آنها بوده است.

فولر اما گویا قصد ندارد هدایت تیمی که بعد از حذف زودهنگامش از جام جهانی 2022 در پنج بازی خود متحمل چهار شکست شده است (برابر تیم‌های ملی بلژیک، لهستان، کلمبیا و ژاپن) را برعهده بگیرد.

او که در حال حاضر به‌عنوان مدیر تیم به «مانشافت» خدمت می‌کند، قرار است به صورت موقت هدایت این تیم را در بازی دوستانه امروز (سه‌شنبه) برابر فرانسه عهده‌دار باشد، اما گویا ستاره سابق ژرمن‌‌ها نمی‌خواهد برای دومین بار به صورت قطعی مربی این تیم باشد. فولر که سال 1990 با آلمان قهرمان جهان شد، یک بار در فاصله سال‌های 2000 تا 2004 هدایت این تیم را برعهده داشت است.

فولر در نشست خبری پیش از بازی آلمان و فرانسه به خبرنگاران گفت: ایفای نقش من به‌عنوان مربی تنها برای همین یک بازی است آنهم به این خاطر بود که وظیفه خودم دانستم در این وضعیت به تیم کمک کنم. من همانگونه که از هانسی فلیک حمایت کردم، از سرمربی جدید هم حمایت خواهم کرد، هرچند امیدوار که با او نتایج بهتری کسب کنیم. شرایط تیم را می‌دانم و واقعاً نمی‌خواستم که مسئولیت هدایت تیم را قبول کنم، اما متقاعد شدم که برای این بازی این کار را انجام دهم.

    بیشتر بخوانید

        فلیک اولین مربی اخراجی تیم ملی آلمان در 123 سال گذشته/ ناگلسمان جانشین هانسی می‌شود؟

سرمربی موقت‌ ژرمن‌ها درباره گزینه احتمالی جانشینی فلیک هم گفت که فدراسیون فوتبال آلمان قبل از دور بعدی بازی‌های ملی در ماه اکتبر و مصاف دوستانه با تیم‌های ملی آمریکا و مکزیک، مربی بعدی‌اش را انتخاب کرده است خواهد بود. وی افزود: گزینه‌هایی هستند که ما نام آنها را در جلسات‌مان مطرح کرده‌ایم (یولیان ناگلسمان سرمربی سابق بایرن مونیخ یکی از اصلی‌‌ترین آنهاست) اما من با تجربه‌ای که از کار کردن در فوتبال دارم، آموخته‌ام که نباید از کسی نام ببرم. من مطمئنم که تا ماه آینده مربی جدید‌مان معرفی خواهد شد. ما باید هرچه زودتر حال و هوای تیم را تغییر دهیم و انرژی مثبتی را به تیم تزریق کنیم که این کار با کسب نتایج خوب توسط سرمربی جدید ممکن خواهد شد. متأسفانه برداشتن بار سنگین حذف زودهنگام از جام جهانی خیلی سخت بود. سرمربی جدید اما با ایده‌هایی جدید می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد.

تیم ملی آلمان با هدایت فلیک از ماه آگوست سال 2021 که او جانشین یواخیم لو شد، 25 بازی انجام داد و تنها 12 تای آنها را برد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.