کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی و سابق رئال مادرید در مورد شرایط زیزو و دلایل عدم موفقیت رافا بنیتس روی نیمکت کهکشانی ها صحبت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی، در ژانویه 2015 و تنها نیم فصل بعد از حضور بنیتس، این سرمربی از سمتت خود اخراج شد و در ادامه زیدان همه افتخارات را با رئال مادرید کسب کرد.

آنچلوتی گفت: "هدایت رئال مادرید کار هر کسی نیست و من فکر می کنم داشتن روابط حسنه با بازیکنان کلید اول موفقیت است و دانش و تجربه در جایگاه بعدی قرار دارد.

من اطمینان دارم که زیدان از لحاظ علم مربیگری در بالاترین سطح نیست اما او سالها در میدان مسابقه حضور داشته و سابقه دستیاری را در کارنامه خود می بیند. همچنین زیزو هدایت کاستیا را بر عهده داشت و بر همه جنبه های باشگاه آگاه بوده و رئال مادرید را به خوبی می شناسد.

سوال کلیدی از نظر من، رابطه مناسب با بازیکنان در زمین تمرینی و توانایی جلب احترام و رضایت آنها در زمانی که شما افکار خود را منتقل کردید می باشد.

از نظر من کسی مانند رافا بنیتس شاید از لحاظ علم مربیگری در سطح بالایی قرار داشته باشد اما در کوتاه مدت قادر به ایجاد روابط مناسب با بازیکنان رئال نبود. اما زیدان سالهای زیادی در این باشگاه حضور داشته و حتی با بسیاری از ارکان آن همبازی بوده است".

 

انتهای پیام/