مدافع پیشین تیم ملی اسپانیا از زوج خط دفاعی این تیم تمجید ویژه‌ای کرد و به شاگردان لوپتگی هشدار دارد مهاجمان آتزوری را دستکم نگیرند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 فرناندو هی‌یِرو در آستانه بازی امشب (شنبه) تیم ملی اسپانیا برابر ایتالیا در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه که قرار است در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شود، در گفت‌وگو با روزنامه «کوریره دلا سرا» با اشاره به غیب مدافع آتزوری در این بازی به دلیل مصدومیت از ناحیه کشاله ران گفت: ایتالیا بازیکن بزرگی را در اختیار ندارد و نه‌ تنها به خاطر تجربه کیه‌لینی، بلکه به خاطر چیزهایی که او برای تیم به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: حقیت این است که مدافعان یوونتوس سال‌هاست در کنار یکدیگر بازی می‌کنند و این به آتزوری کمک می‌کند، اما من هنوز بر این باورم که سرخیو راموس و جرارد پیکه بهترین زوج دفاع میانی در جهان هستند. حتی اگر کیه‌لینی در بازی امشب در میدان بود باز هم روی این حرفم می‌ماندم.

ایتالیا و اسپانیا در حالی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در مادرید به مصاف هم می‌روند که دو تیم در بازی رفت در همین مرحله از رقابت‌های در تورین به تساوی یک بر یک رضایت دادندو مابقی دیدرهای خود تا به اینجا با برد به پایان برده‌اند.

مدافع پیشین ماتادورها صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد: به نظرم ایتالیا با این طرز تفکر که سطح پایین‌تر از اسپانیا است، به مادرید نخواهد آمد. بلوتی بازیکنی است که می‌تواند سرنوشت بازی را مشخص کند، اما اسپانیا هم برای مهار او آماده است. فکر نمی‌کنم اولین حضور بلوتی در برنابئو هم روی او تأثیری بگذارد. در کنار او، اینسینه هم بازیکن باکیفیتی است و از سرعت و خلاقیت خوبی برخوردار است. او بازیکنی متفاوت از دیگر بازیکنان ایتالیا است و می‌تواند مرگبار باشد.

وی با هشدار به بازیکنان اسپانیا خاطرنشان کرد: ایتالیا برای رسیدن به پیروزی بازی می‌کند و اسپانیا باید خیلی محتاط باشد. ایتالیا به لحاظ سازماندهی و تاکتیکی در دهه 1990 تیم قدرتمندی بود، آنها هنوز هم از این حیث قدرتمند است و قدرتمند خواهد بود. با وجود چزاره پراندلی، آنتونیو کونته و در ادامه جامپیرو ونتورا روی نیمکت آتزوری، به نظر می‌رسد تیم ملی ایتالیا همانند یک تیم باشگاهی به خوبی از عهده شرایط برمی‌آید و سبک بازی سازمان یافته‌ای دارد.

هی‌یرو در پایان خاطرنشان کرد: اسپانیا در سه تورنمنت متوالی به قهرمانی رسید و تاریخ‌سازی کرد. اسپانیا همیشه پتانسیل داشته است، اما در فاصله تنها چند سال به تمامی عناوینی که آرزویش را داشت، رسید. باشگا‌ه‌های اسپانیایی هم به سلطه خود ادامه می‌دهند و با آکادمی‌های جوانان خود عالی کار می‌کنند. فوتبال اسپانیا بیشتر فنی‌تر است، این در حالی است که فوتبال ایتالیا بیشتر تاکتیکی است.

 

انتهای پیام/