تیم منتخب هفته سوم لیگ دسته اول فوتبال کشور معرفی شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 در هفته سوم مسابقات لیگ یک، 10 گل در 6 بازی به ثمر رسید و 2 بازی نیز به دلیل عدم حضور حریف، برگزار نشد. در این هفته تیم فراز کمالوند و وینگو بگوویچ بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشتند و به ترتیب مقابل تیم‌های بادران تهران و نود ارومیه به برتری رسیدند.

تیم منتخب هفته سوم مسابقات لیگ یک به شرح ذیل می‌باشد:

دروازه‌بان

رضا حیدری (خونه به خونه بابل)

گلر این فصل باشگاه خونه به خونه بابل در اولین بازی خانگی این تیم درخشید. او علاوه بر ثبت اولین کلین شیت این فصل بابلی‌ها، در بسته نگه داشتن دروازه این تیم بارها تلاش داشت. حیدری در بازی این هفته مقابل فجرسپاسی 3 واکنش داشت و در تمامی نبردهای هوایی نیز موفق عمل کرد و در تیم منتخب هفته قرار گرفت.

مدافعان وسط

عیسی پرتو (مس کرمان)

عیسی پرتو زننده تک گل مس کرمان مقابل آلومینیوم اراک بود. پرتو در این بازی علاوه بر گلی که زد، یک پاس کلیدی هم در اختیار مهاجمان مس قرار داد اما آنها نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند. پرتو با گل سه امتیازی که زد، نقش بسزایی در بازگشت آرامش به تیم مس داشت. او همچنین در توپ گیری از حریف نیز بسیار خوب عمل کرد.

سید کاظم رحمانی (قشقایی شیراز)

مدافع چپ پای این فصل قشقایی شیراز در هفته سوم لیگ یک همه را شگفت زده کرد. او نه گل زد و نه پاس گل داد اما آمار و ارقام‌های ثبت شده برای او بسیار جالب است. رحمانی در بازی با سرخپوشان پاکدشت 4 توپ گیری داشت که بیشتر از تمام بازیکنان زمین می‌باشد. او همچنین دو سانتر و 3 پاس کلیدی به ارمغان آورد و عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت.

دفاع راست

فرید محمدی زاده (اکسین البرز)

مدافع راست اکسین جزو بهترین بازیکنان زمین در بازی با بادران تهران بود. فرید محمدی زاده در بازی با بادران تهران بیشتر از هر بازیکنی سانتر کرد. او با 4 سانتر، فعال‌تر از هافبک‌های این تیم عمل کرد و در تیم منتخب هفته قرار گرفت. محمدی‌زاده همچنین در توپ گیری و راه‌اندازی مهاجمین اکسین نیز نقش تاثیرگذاری داشت.

دفاع چپ

وحید اسماعیل بیگی (مس کرمان)

مدافع باتجربه مس کرمان مقابل آلومینیوم اراک جزء بازیکنان خوب این تیم بود. وحید اسماعیل‌بیگی علاوه بر دو پاس کلیدی که در بازی با آلومینیوم به مهاجمین مس داد، موفق شد 2 توپ گیری نیز به نام خود ثبت کند تا عملکردش ویژه باشد. البته اسماعیل بیگی در دقیقه 86 از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد که نمره منفی برای او محسوب می‌شود اما عملکردش در کارهای تدافعی ستودنی بود.

هافبک دفاعی

مسعود اسدی (قشقایی شیراز)

مسعود اسدی هافبک دفاعی قشقایی شیراز باعملکردی قابل قبول نسبت به سایر بازیکنان، نقش مهمی در پیروزی مهم این تیم مقابل سرخپوشان داشت. اسدی علاوه بر گلی که به ثمر رساند، 2 سانتر، 3 پاس کلیدی و 5 توپ گیری از حریف داشت که نشان از تلاش مستمر او برای بهترین بازیکن زمین شدن دارد.

هافبک راست

محمدجواد جلالی (فجرسپاسی)

وینگر فجرسپاسی در بازی این هفته مقابل خونه به خونه بابل زیبا بازی کرد. جلالی گرچه چند موقعیت خوب گلزنی را از دست داد، اما قرار گیری در موقعیت و دریبل‌های موفقش سبب شد تا در بین بهترین‌های این هفته قرار بگیرد. جلالی در هفته سوم مقابل خونه به خونه 3 سانتر داشت و 5 شوت به سمت دروازه بابلی‌ها روانه کرد که بیشتر از هر بازیکنی می‌باشد.

هافبک نفوذی

محسن آذرباد (گل گهر سیرجان)

محسن آذرباد هافبک طراح گل گهر سیرجان در فصل جدید تاکنون ۴ پاس گل به مهاجمان گل گهر داده است و در طراحی حملات و موقعیت گل های تیم گل گهر نقش اصلی را بازی می کند. او در بازی این هفته با تیم نود ارومیه موفق شد 2 پاس گل به نام خود ثبت کند. آذرباد با ثبت 4 پاس کلیدی، بیشتری پاس را از این حیث و 3 شوت به سمت دروازه حریف داشت.

هافبک چپ

پوریا غلامی (ملوان بندرانزلی)

هافبک مازندرانی تیم ملوان بندرانزلی با ثبت پاس گلی که مقابل مس رفسنجان داشت، در تیم منتخب هفته قرار گرفت. او علاوه بر پاس گلی که داد، دو سانتر و 4 توپ گیری نیز از حریف داشت. غلامی گرچه در دقیقه 23 نیمه اول از داور بازی کارت گرفت اما بازی محتاطانه‌ای را از خود به نمایش نگذاشت و با جنگندگی‌هایش نقش مهمی در برتری ملوانان ایفا کرد.

مهاجمان

یاسر فیضی (اکسین البرز)

یاسر فیضی مهاجم اکسین البرز در بازی مقابل بادران 5 توپ گیری از مدافعین حریف داشت که بهترین آمار در بین تمام بازیکنان زمین محسوب می‌شود. فیضی حتی روی گل اکسین نیز نقش مهمی داشت. او با خطایی که از حریف گرفت، مقدمات ضربه ایستگاهی محمد ابراهیمی را فراهم کرد و سبب شد اکسین گل سه امتیازی بزند. فیضی در ادامه نیز 2 پاس کلیدی به نام خود ثبت کرد و همچنین یک شوت نیز به سمت دروازه داشت که در خارج از چهارچوب قرار گرفت و از کنار دروازه به بیرون رفت. او به دلیل جنگندگی بالایش در دقیقه 53 از داور بازی کارت زرد دریافت کرد و در دقیقه 85 نیز جایش را به فرزاد حاتمی گرفت اما بازی عالی او، قابل ستایش می‌باشد.

پیمان رنجبری (گل گهر سیرجان)

رنجبری در این هفته علاوه بر ثبت 3 گل، بازی زیبا و مثمر ثمری را نیز از خود به نمایش گذاشت و مرد اول میدان بود. او 5 شوت به سمت دروازه نود ارومیه داشت که 3 ضربه تبدیل به گل شد. رنجبری همچنین پاس گل نیز در این بازی ثبت کرد تا با 3 گل زده و یک پاس گل، عملکردش در این بازی فوق‌العاده باشد. البته او در دقیقه 80 از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد که این خود نمره‌ای منفی محسوب خواهد شد.

سرمربی برتر هفته

فراز کمالوند (اکسین البرز)

سرمربی جدید اکسین البرز مقابل تیمی به برتری دست یافت که خود مدعی قهرمانی بود. کمالوند با برتری مقابل تیم مهدی پاشازاده نشان داد که لیگ یک باز قدرتمندی است. او با اکسین به حریفی مجال نمی‌دهد و تاکنون صد در صد امتیازات را جمع آوری کرده است.

انتهای پیام/