مصوبه یک فوریتی شورای شهر شیراز که برای کمک به باشگاه فوتبال فجر و قشقایی در لیگ دسته اول کشور نظر گرفته شده بود به دلیل عدم هماهنگی اعضای شورای شهراجرایی نشد

به گزارش فرتاک ورزشی،

 استان فارس شهر شیراز همیشه جزو شهرهای کلان‌  کشور بوده و در رشته‌های ورزشی به خصوص فوتبال همیشه حرفهای زیادی برای گفتن داشته و در عرصه بازیکن‌سازی پیشتاز و  تا به امروز بازیکنان و مربیان همچون سیدمحمد ناظم‌الشریعه (سرمربی کنونی تیم ملی فوتسال)، افشین پیروانی مدیر سابق تیم‌های ملی و مربی پرسپولیس، مهدی رحمتی، امید روانخواه، مهدی رجب‌زاده و... به فوتبال کشور معرفی کرده است.

در این استان همیشه استعدادهای زیادی وجود دارد اما متأسفانه سال‌هاست به دلیل عدم توجه به این استعدادها و همچنین شرایط بد اقتصادی باشگاههای فوتبال، شیرازی‌ها از حضور در لیگ برتر محروم هستند. در حال حاضر دو تیم فجر شهید سپاسی و قشقایی در لیگ دسته اول کشور حضور دارند. از ابتدای فصل این دو باشگاه همیشه  به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم حمایت مدیریت ورزشی و شهری شیراز گله مند بودند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شورای شهر شیراز حدوداً یک ماه پیش در طرح یک فوریتی جهت کمک به دو باشگاه قشقایی و فجر شهید سپاسی رسماً در رسانه ملی، (شبکه فارس) و رسانه‌های دیگر اعلام کردند که این شورا مبلغ یکصد میلیارد ریال برای کمک به دو باشگاه فجر و قشقایی در نظر گرفته و  در این مصوبه همچنین مبلغ یکصد میلیون ریال برای هر پیروزی در هر بازی برای هر دو تیم در نظر گرفته‌اند.

 به نقل از یک مقام مسئول یکی از این باشگاهها در گفت وگو با فارس  به دلیل عدم هماهنگی  اعضای شورای شهر شیراز طرح یک فوریتی متأسفانه اجرایی نمی شود و این موضوع می تواند مشکلات جدی اقتصادی برای این دو باشگاه به وجود آورد.

وی گفت: من نمی دانم آنها وقتی نمی خواهند کمک اقتصادی کنند چرا مصوبه یک فوریتی در صحن شورا  مطرح و تایید می کنند  و چرا با احساسات هوداران و افکار عمومی بازی می کنند من فکر می‌کنم در استان فارس عزم جدی برای حمایت  و کمک به باشگاه‌های فجر و قشقایی نباشد و مطمئن باشید تا زمانی که همه مسئولان ورزشی و مسئولین شهری دست در دست هم ندهند ما نمی‌توانیم با توجه به استحقاق‌های فراوانی که در این استان وجود دارد در لیگ برتر حضور داشته باشیم.

 هفته گذشته در استان بوشهر بعد از اعلام استعفای سرمربی تیم شاهین شهرداری این استان  شورای شهر بوشهر در یک اقدامی مبلغ یک میلیارد تومان به باشگاه شهرداری  بوشهر تزریق کردند که این تیم همچنان بتواند با قدرت در لیگ دسته اول کشور ادامه دهند. اما متأسفانه شورای شهر شیراز نه تنها اصراری بر اجرا شدن مصوبه یک فوریتی ندارند بلکه به دلیل عدم هماهنگی اعضای این شورای از اجرای مصوبه  کمک به این دو باشگاه جلوگیری بعمل آوردند مطمئن باشید اگر حمایتی از این باشگاه‌ها نشود هیچ‌وقت تیم‌های شیرازی در لیگ برتر حضور پیدا نخواهند کرد و همچنان  حسرت  لیگ برتری شدن در دل هوداران شیرازی باقی خواهد ماند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.