بازی تیم‌های مس و سپاسی مملو از خاطرات تلخ و شیرین برای هواداران دو تیم است... خاطراتی که بیشتر در قابل رقابت‌های لیگ برتر ثبت می‌شد و حالا چند فصلی هست هر دو تیم در لیگ یک برای برگشت به خانه تلاش می‌کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از سال 1385 که مس به لیگ برتر ایران صعود کرد، دو تیم 22 بار برابر یکدیگر در جریان بازی های لیگ برتر و لیگ یک به میدان رفته‌اند که حاصل این بازی‌ها 8 برد برای مس، 8 تساوی و 6 پیروزی برای سپاسی بوده است.

اولین تقابل دو تیم در لیگ برتر به سال 85 در شیراز برمی‌گردد که دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. در بازی برگشت آن سال در ورزشگاه سلیمی‌کیا مس با دو گل عبدالزهرا و شرفی به پیروزی رسید.

در سال 86 و در بازی رفت دو تیم مس با هدایت مهدی محمدی فقید در ورزشگاه باهنر برابر سپاسی به تساوی بدون گل رسید و در بازی برگشت مسی‌ها با دوگل ادینهو و اوچه با نتیجه‌ی سه بر یک سپاسی را در شیراز شکست دادند.

در سال 87 و در بازی رفت که در کرمان برگزار شد، مس این بار با دو گل بیگدلی و زالدرون پیروزی شد و در بازی برگشت سپاسی با همین نتیجه‌ی دو بر صفر اولین برد خود را برابر مس جشن گرفت.

در سال 88 بازی رفت دو تیم در شیراز یک بر یک شد که بیگدلی زننده گل مس بود و بازی برگشت دو تیم هم در کرمان به تساوی بدون گلرسید.

در سال 90 و پس از یکسال دوری تیم سپاسی از لیگ برتر، مجددا تیم‌ها به مصاف هم رفتند که در بازی رفت تیم سپاسی در کرمان با نتیجه‌ی دو بر یک پیروز شد که گل تیم مس را در این بازی لئوباریوس به ثمر رساند. در بازی برگشت هم تیم سپاسی با یک گل در شیراز پیروز شد.

در سال 91 مس در کرمان با تک گل عنایتی پیروز شد و بازی برگشت دو تیم نیز یک بر یک شد که مصطفی شجاعی زننده‌ی تک گل تیم مس بود.

در سال 92 آخرین مصاف لیگ برتری دو تیم انجام گرفت که مس در کرمان با نتیجه‌ی دو بر یک بازی را به سپاسی واگذار کرد که تک گل مس را شجاعی به ثمر رساند. بازی برگشت دو تیم هم با تساوی بدون گل خاتمه یافت تا دو تیم باهم به لیگ یک سقوط کنند.

در لیگ یک و در سال 93 در بازی رفت مس با نتیجه‌ی سه بر صفر سپاسی را درهم کوبید که دو گل کریم اسلامی و تک گل فرزاد حاتمی این نتیجه را ثبت کرد. در بازی برگشت هم مس برنده شد و با دو گل علی یونسی و روح‌الله باقری با نتیجه‌ی دو بر یک به پیروزی رسید.

در سال 94 و در بازی رفت سپاسی در شیراز با نتیجه‌ی دو بر یک پیروز شد که گل به خودی مدافعان سپاسی به سود مس ثبت شد. بازی برگشت دو تیم نیز با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

در اولین بازی دو تیم در فصل 95 نیز جدال دو تیم در کرمان دو بر دو شد که علیرضا قاسمی و حامد محمودی گلزنان مس بودند. در بازی برگشت در شیراز نیز تیم مس با دو گل رضا ستاری و مهدی تیکدری پیروز شد.

و در آخرین جدال‌های دو تیم در فصل قبل لیگ یک، تیم سپاسی در کرمان با یک گل مس را شکست داد اما در بازی برگشت و در حالی که تیم سپاسی مترصد برگزاری جشن صعود خود به لیگ برتر بود، تیم مس در برابر ده هزار هوادار سپاسی این تیم را با گل شاهرخ غلامرضاپور شکست داد تا آخرین بازی دو تیم خاطره تلخی برای هواداران سپاسی برجای بگذارد.باید دید در جدال بیست و سوم دو تیم چه نتیجه‌ای ثبت خواهد شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.