نیم فصل دوم لیگ دسته یک از امروز (پنج‌شنبه) آغاز می‌شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نیم فصل دوم لیگ آزدگان از امروز کار خود را آغاز می‌کند. در این فاصله تیم‌های مختلف لیگ یکی تغییر و تحولات مختلفی داشتند و به تقویت تیم‌های خود پرداختند و با جذب بازیکن‌های مختلف و اردوهای تدارکاتی، خود را برای آمادگی هر چه بیش‌تر در نیم فصل دوم مهیا کردند. از اردوی تدارکاتی سرخ پوشان پاکدشت در ترکیه تا استعفای مدیرعامل آلومینیوم اراک و انتخاب فراز کمالوند به عنوان سرمربی این تیم و جابه‌جایی داوود مهابادی از شهرداری ماهشهر به فجر سپاسی.

برنامه هفته هجدهم لیگ دسته یک به شرح زیر است:

شهرداری ماهشهر - مس کرمان ساعت ۱۴:۰۰

هرداری ماهشهر که نیم فصل اول با هدایت داوود مهابادی چهارده امتیاز کسب کرد و در رده یازدهم ایستاد، در نیم فصل دوم روی نیمکت خود مجید نامجو مطلق را خواهد دید و امروز از مس کرمان و شاگردان نادر دست نشان پذیرایی خواهد کرد. تیم مس کرمان با ۲۸ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. نادر دست نشان، سرمربی مس که در نیم فصل اول جنجال‌های زیادی برپا کرد و با انتقاد از داوری‌های انجام شده، باعث ایجاد واکنش و حاشیه‌های زیادی شد، در نیم فصل دوم امیدوار است تا با ارائه یک نمایش خوب، امیدهای کرمانی‌ها را پس از سال‌ها دوری از لیگ‌ برتر زنده کند. در سه تقابل اخیر این دو تیم مس کرمان دو بار موفق به پیروزی مقابل شهرداری ماهشهر شده و یک بازی با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

فجر سپاسی - گل‌ریحان البرز ساعت ۱۴:۰۰

فجرسپاسی شیراز ابتدای فصل را با مجید صالح آغاز کرد و پس از نتایج ضعیف این مربی از سمتش کنار رفت و تا پایان فصل با اسماعیل زارع نیم فصل دوم را پایان برد. نیم فصل دوم فجر سپاسی با داوود مهابادی ادامه پیدا می‌کند و این مربی در اولین مصاف خود در لیگ یک برابر گل ریحان البرز صف‌آرایی خواهد کرد. گل ریحان لبرز با ۲۳ امتیاز در جایگاه پنجم ایستاده و برای این که بتواند خودش را در بالای جدول حفظ کند، به سه امتیاز این بازی احتیاج مبرمی دارد. گل‌ریحان که در اول فصل «اکسین» نام‌ داشت، با هدایت فراز کمالوند کار خود را آغاز کرد اما نتایج ضعیف این مربی او را مجبور کرد که از هدایت این تیم کنار رود و مجتبی حسینی جایگزین او شد. تقابل این دو تیم در نیم‌فصل اول لیگ یک با برتری یک بر صفر اکسین البرز به پایان رسیده است.

بادران تهران - نود ارومیه ساعت ۱۴:۰۰

بادران تهران در نیم فصل اول با مهدی پاشازاده کار خود را آغاز کرد اما نتوانست با این مربی نیم فصل را پایان ببرد. بعد از پاشازاده قرار بود عبدالله ویسی هدایت بادران را بر عهده بگیرد اما به علت مسائل مالی این اتفاق نیفتاد. پس از کش و قوس‌های فراوان مسوولان بادران تصمیم گرفتند دستیار پاشازاده یعنی فرشید استحقاری را به عنوان سرمربی تیم خود انتخاب کنند. بادرانی‌ها با کسب با ۲۱ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارند و در اولین بازی از نیم فصل دوم لیگ یک از نود ارومیه و شاگردان وحید بیاتلو پذیرایی می‌کنند. تیم تازه تاسیس نود ارومیه که امتیازش را از تبریز گرفت و در این فصل از رقابت‌های لیگ دسته یک حضور یافت با چهارده امتیاز در رده دوازدهم ایستاد و امیدوار است تا در نیم فصل دوم لیگ یک نتایج بهتری را کسب کند.

گل‌گهر سیرجان – شاهین شهرداری بوشهر ساعت ۱۴:۰۰

این بازی مصاف تیم دوم و چهارم جدول رقابت‌های لیگ دسته یک. شاهین شهرداری بوشهر که این فصل را با محمود فکری پیش برد توانست با کسب ۲۷ امتیاز در رده چهارم قرار گیرد. این درحالی بود که محمود فکری چند بار به علت مشکلات باشگاه تهدید به کناره‌گیری کرد اما مسوولان باشگاه وی را مجاب به ماندن کردند. در مقابل تیم گل‌گهر سیرجان با هدایت وینگو بگوویچ روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و با کسب ۳۰ امتیاز در رده دوم جدول ایستاد. باید دید تقابل این دو تیم چه نتیجه‌ای در بر خواهد داشت.

سرخ‌پوشان پاکدشت – کارون اروند خرمشهر ساعت ۱۴:۰۰

قهرمان نیم‌فصل اول مسابقات لیگ دسته یک که از تعطیلات لیگ استفاده کرد و اردوی آماده‌سازی خود را برای حضور در نیم فصل دوم مسابقات لیگ دسته یک در ترکیه برگزار کرد، در بازی اول خود در نیم فصل دوم باید به مصاف کارون اروند خرمهشری برود که در نیم فصل اول مقابل این تیم در ورزشگاه خانگی حریف متوقف شد. کارون اروند خرمشهر نیز نیم فصل اول را با اکبر میثقایان شروع کرد ولی ادامه همکاری میثاقیان و کارون اروند تداوم ندشت و هومن افاضلی چند بازی آخر این تیم را هدایت کرد و در آخر با سیزده امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفت. این تیم خرمشهری که در نقل و انتقالات نیم فصل محسن بنگر را به خدمت گرفته است، امیدوار است تا در اولین حضور خود در لیگ یک نتیجه خوبی برجای بگذارد.

مس رفسنجان – قشقایی شیراز ساعت ۱۴:۰۰

مس رفسنجان نیم فصل اول خوبی را نگذراند و با ۱۱ امتیاز در رتبه پانزدهم قرار گرفت و به هیچ عنوان شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند. در مقابل تیم قشقایی شیراز که با گرفتن امتیاز برق جدید شیراز توانست به رقابت‌های لیگ دسته یک راه پیدا کند، نیم فصل پر چالشی را پشت سر گذاشت و بعد از دستگیری ابراهیم طالبی توسط پلیس بین‌الملل، مهدی فروردین هدایت این تیم را بر عهده گرفت و موفق شد با کسب ۲۲ امتیاز جایگاه هفتم جدول را به خود اختصاص دهد. نبرد این دو تیم در نیم فصل اول با برتری پر گل چهار بر یک مس رفسنجان همراه بوده است و شاگردان مهدی فروردین در این بازی به نوعی برای جبران شکست سنگین نیم فصل پا به ورزشگاه شهدای صنعت مس می‌گذارند.

شهرداری تبریز – آلومینیوم اراک ساعت ۱۴:۰۰

آلومینیوم اراک نیم فصل اول را با هدایت محمد ربیعی توانست ۲۳ امتیاز کسب کند و با تفاضل گل کم‌تر نسبت به گل‌ریحان البرز در جایگاه ششم قرار بگیرد. در ادامه محمد ربیعی به علت مسائل شخصی نتوانست هدایت این تیم را بر عهده داشته باشد و فراز کمالوند هدایت این تیم اراکی را بر عهده گرفت. در مقابل شهرداری تبریز با نیم فصل اول را با ۱۷ امتیاز و رده نهم پایان برد و برای نتایج بهتر در نیم فصل دوم به بازی‌های آینده امیدوار است.

ملوان – خونه به خونه ساعت ۱۴:۰۰

دو تیم گیلانی و مازندرانی لیگ یک در حالی به مصاف هم می‌روند که به هیچ عنوان در شرایط خوبی نیم فصل اول لیگ یک را پایان نبردند. خونه به خونه بابل در نیم فصلی که گذشت با سه مربی مختلف به میدان رفت و در آخر هم با کسب ۱۳ امتیاز در رده سیزدهم جای گرفت. در مقابل هم ملوان که در آغاز با شش امتیاز منفی کارش را آغاز کرد، ابتدا با فرهاد پورغلامی و در ادامه با محمد احمدزاده نیم فصل اول را تجربه کرد و با ۱۰ امتیاز قعرنشین رقابت‌ها است. آن‌طور که پیش می‌رود باید دید این دو تیم شمالی برای رهایی از بحران برنامه‌ای دارند یا شرایط برای این دو تیم از نیم فصل دوم هم بدتر خواهد شد.

انتهای پیام/