به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم مس کرمان از ابتدای فصل تا کنون معدن انواع و اقسام حواشی و مسائل مختلف بوده است.تیمی که میتوانست به عنوان یکی از مدعی های اصلی صعود به لیگ برتر شناخته شود درگیر حاشیه های مدیریتی شد و همین امر نظم تیمی و تاکتیکی مس را فرو ریخت.

این مطلب نگاهی اجمالی به وقایع تیم مس از اول فصل جاری دارد و قضاوت و پیدا کردن مقصر اصلی را به شما واگذار میکنیم.

قبل از ورود به بحث توجه شما را به این نکته جلب میکنیم که کادر مدیریتی تیم مس کرمان برای چهارمین بار دچار تغییر شد و این حجم از بی تدبیری فقط و فقط آه از نهاد تماشاگران کرمانی تا بحال بلند کرده و روز خوش را از این تیم سابق آسیایی گرفته است.

 

سکانس اول:انتخاب مجتبی حسینی،کودتا و آمدن نادر شاه

قبل از آغاز فصل مجتبی حسینی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد اما طوفان مدیریتی در این فرآند اثر گذار شد و بعد از خروج افرادی که حسینی را استخدام کرده بودند،نفرات جدید هیات مدیره انتخاب و عذر حسینی را خواستند تا نادر دست نشان پس از 12 سال و آخرین صعود کرمانی ها به لیگ برتر دوباره به کرمان باز گردد و اتفاقات این تیم را وارد فاز جدیدی کند.

 

سکانس دوم:یار گیری و فصل بدنسازی:

پس از روی کار آمدن دست نشان وی با شعار صعود به لیگ برتر اقدام به یارگیری گسترده در تمام خطوط مس کرد و بازیکنان گرانقیمتی را برای تیم مس خرید.اما نکته قابل توجه این بود که نوع یارگیری بازیکنان این تیم به سمت و سوی فوتبال فیزیکی و بلند برد و به همین دلیل طراوت از مس رفته رفته رخت بست.جذب فرزاد حسین خانی در همین راستا صورت گرفت.

فصل بدنسازی این تیم در ارتفاعات شمال کشور سپری شد و در مطلبی بیان کردیم این نوع از بدنسازی در دراز مدت کارایی ندارد  و همانگونه که میبینیم این تیم از کورس صعود تا حدودی فاصله گرفته است.

 

سکانس سوم:حاشیه های عجیب و غریب

از مدیر عامل شدن آنالیزور تا آمدن جادوگر به ورزشگاه!

اگر شما نیز یک مدیر هستید و به دنبال نابودی تیم خود هستید پیشنهاد ما به شما الگو برداری از رفتار و حرکات مدیران بالا دستی صنایع مس ایران میباشد.اتاق فکری که خروجی آن به نابودی تمام امید های نارنجی شهر کرمان تبدیل شد.تغییرات پیاپی در کادر مدیریتی و حاشیه های عجیب و غریبی مانند پرسیدن نام مادر بازیکن یا پیدا شدن جادوگر در ورزشگاه حاکی از آن است که تیم مس در گرداب حاشیه ها فرو رفته و از طلا گشتن نیز پشیمان شده است.

این حاشیه های ریز و درشت فکر و ذکر بازیکنان را گرفت و این تیم به زوال بعد از نیم فصل نزدیک شد.

 

سکانس چهارم:اُفت فنی

در مطالب مختلف آنالیز های کاملی از تیم مس ارائه داده ایم و بیان کردیم که این تیم با خارج کردن خط هافبک خود از بازی و رو آوردن به توپهای بلند به جای حملات طراحی شده به سمت حملات شانسی میرود.سایر تیم ها این سبک از بازی مس را شناخته و با بستن نقاطی که مس از آن نقاط به دنبال سانتر و سرزنی یا ارسال توپ بلند میباشد راه های گلزنی این تیم را شناخته اند و تیم مس به دلیل عدم تنوع تاکتیکی و عدم داشتن پلن B نتوانسته در پنج بازی نیم فصل دوم گلی را به ثمر برساند.450 دقیقه بدون گل تقریبا مرگ تدریجی یک تاکتیک مشخص را به خوبی نمایان میکند.این تیم برای برون رفت از این بحران تاکتیکی باید جنس تمرینات خود را عوض کند و به دنبال ایجاد موقعیت روی کارهای ترکیبی برود.

 

سکانس آخر: خلع نادر شاه از صدارت

آزرده خاطر کردن دست نشان برای اینکه وی استعفا بدهد.

پس از تغییر مدیریت مجدد،افراد جدید قصد همکاری با وی را ندارند و قصد اخراج وی را هم ندارند.به عبارت دیگر در صورت اخراج دست نشان تیم مس باید حق و حقوق وی را به طور کامل پرداخت کند اما در صورت استعفا میتوان مقدار کمتری از حقوق دست نشان را پرداخت کرد.

پس اتاق فکر مسی ها به این نتیجه رسیده که این هفته به دست نشان استراحت بدهد تا وی خسته شده و تیم را رها کند اما دست نشان هم در شرایط سخت تر کار کرده و به همین سادگی میدان نبرد را ترک نخواهد کرد.

 

نتیجه گیری:

امان از بی تدبیری!!!

دوباره این مطلب را مرور کنید و پیدا کنید پرتقال فروش را.

از تصمیمات وحشتناک مدیریتی تا افت فنی مس،نتیجه در عدم ثبات و عدم مشاوره صحیح به مدیران این مجموعه دارد.

و اما سوال اصلی فرتاک از مدیران مس این است:

تا کی هواداران خونگرم کرمانی باید تاوان تصمیمات غیر حرفه ای و لحظه ای شما را باید بدهند؟؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.