تیم نیروی زمینی تهران فرصت صعود مستقیم به لیگ یک را از دست داد و حالا باید منتظر نتایج هفته پایانی لیگ دو باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های نیروی زمینی تهران و پاس همدان که به ترتیب در رده‌های اول و دوم جدول گروه ۲ لیگ دسته دوم فوتبال قرار داشتند، از ساعت ۱۶:۱۵ امروز در چارچوب هفته بیست و پنجم و ماقبل پایانی این رقابت‌ها در استادیوم غدیر تهران به مصاف هم رفتند.

شاگردان امید روانخواه که از امتیاز میزبانی بهره می‌بردند و به دنبال برتری و صعود مستقیم به لیگ یک بودند، در دقیقه ۱۵ توسط حمدالله ابدام به گل رسیدند و نیمه اول را با پیروزی پشت سر گذاشتند.

اما در نیمه دوم تلاش پاس همدان برای زدن گل تساوی به ثمر نشست و این تیم با پنالتی بهزاد سلطانی دروازه نیروی زمینی تهران را باز کرد تا در نهایت این مسابقه پُر برخورد که یک اخراجی هم از هر یک از دو تیم داشت، با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کند.

نیروی زمینی تهران که در هفته آخر مسابقات گروه ۲ لیگ دسته دوم با قرعه استراحت مواجه شده، با این تساوی ۴۳ امتیازی شد و همچنان صدرنشین ماند، اما تیم آرمان گهر سیرجان که به برتری ارزشمندی در خانه نفت امیدیه دست یافت، ۴۱ امتیازی شد تا با یک امتیاز بیشتر از پاس همدان، جایگاه این تیم را در رده دوم جدول بگیرد و امیدوار به صعود مستقیم به لیگ یک در هفته پایانی شود.

تیم مس شهربابک که امروز از امتیاز میزبانی مقابل استقلال رامشیر بهره می‌برد، جدال حساس پایین جدولی‌ها را واگذار کرد تا به رتبه دوازدهم جدول گروه ۲ لیگ دو سقوط کند و پرسپولیس گناوه که موفق به عبور از سد خیبر خرم‌آباد شد، با سه امتیاز بیشتر از تیم مس شهربابک و رسیدن به امتیاز ۲۶، در رده یازدهم بایستد و امیدوار به بقا در لیگ دو شود.

تیم‌های مس شهربابک و شهدای بابلسر که ۲۳ امتیازی هستند و در رتبه‌های دوازدهم و سیزدهم جدول گروه ۲ لیگ دو قرار گرفتند، به دلیل فاصله ۳ امتیازی با پرسپولیس گناوه شانس کمی برای بقا در این رقابت‌ها در هفته پایانی دارند.

تکلیف تیم صعود کننده گروه ۲ لیگ دو نیز هفته آینده مشخص خواهد شد که تیم آرمان گهر سیرجان در صورت پیروزی بالاتر از نیروی زمینی قرار می‌گیرد و به‌عنوان قهرمان این رقابت‌ها به لیگ یک صعود می‌کند؛ پاس همدان نیز برای صعود مستقیم یا کسب سهمیه پلی‌آف، باید در هفته پایانی با اختلاف ۵ گل یا بیشتر تیم مس شهربابک را شکست دهد.

 

 

 

انتهای پیام/