مربی پایتخت نشین اما اصالتا زنجانی و جوان تیم نود ارومیه، نامش را در فوتبال این شهر ماندگار کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از انتقال امتیاز ماشین سازی به بانی گستر ارومیه و سپس نود ارومیه فقط 2 هفته گذشته بود که خبر حضور وحید بیاتلو مربی سابق باشگاه نفت و گاز گچساران رسانه‌ای شد. خبری که مثل بمب در محافل فوتبال ترکید و اهالی فوتبال را به شک وا داشت.

شک اهالی فوتبال فقط یک هفته ادامه داشت تا اینکه بیاتلو تست گیری‌هایش با نود ارومیه را در تهران استارت زد و بازیکنان اکثرا لیگ دویی را دور هم جمع کرد و از آنها یک تیم باشخصیت ساخت. او در کمتر از 10 روز، مقابل تیم میلیاردی و پر مهره اکسین (گل ریحان فعلی) قرار گرفت و مقابل یاران فراز کمالوند یک امتیاز ارزشمند خانگی به دست آورد.

photo_2018-11-24_22-41-10

از همان بازی بود که شک اهالی فوتبال نسبت به سطح فنی بیاتلو تغییر کرده و او را به عنوان پدیده مربیگری این فصل لیگ یک، معرفی کردند. بیاتلو از 27 دیداری که روی نیمکت تیم نود ارومیه نشست، 7 پیروزی به ارمغان آورد و در 10 بازی نیز مقابل حریفان به تساوی رضایت داد و 10 بازی را نیز به حریفانش واگذار کرد. او در همین تعداد بازی، 21 گل به حریفان زد و 28 گل نیز از حریفان دریافت کرد.

گرچه بیاتلو در 2 هفته ابتدایی لیگ همراه با نود ارومیه نبود و آن نتایج عجیب و قریب برای این تیم رقم خورد، اما آنها پس از حضور بیاتلو همانند یک تیم مدعی در میادین حاضر می‌شدند و حس از پیش بازنده نبودشان، سبب شد تا بتوانند یقه تیم‌های مدعی را در ارومیه و شهرستان‌های دیگر بگیرند.

photo_2018-12-04_17-19-11

به هر شکل؛ ماندگاری نود ارومیه در لیگ یک چیزی شبیه به معجزه بود. اتفاقی ناممکنی که بیاتلو آن را ممکن کرد و نامش را در تاریخ فوتبال ارومیه به ثبت رساند. قطعا بیاتلوهای دیگری نیز در فوتبال ایران هستند که علی‌رغم سن و سال کم، از توانمندی‌های بالایی در این عرصه برخوردارند و امید آنکه مدیران فوتبال کشور، به چنین سرمایه‌هایی بیش از پیش بها دهند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.