تیم فوتبال شارجه به عنوان قهرمانی لیگ امارات دست پیدا کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شب گذشته مسابقات هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ فوتبال امارات برگزار شد. در مهم ترین بازی تیم شارجه میزبان الوحده امارات بود. سفیدپوشان شارجه در این بازی نیاز به یک برد داشتند تا با حفظ یا افزایش اختلاف سه امتیازی با تیم دوم جدول یعنی شباب الاهلی، قهرمانی خود را یک هفته مانده به پایان فصل مسجل کنند.

دیدار حساس شارجه و الوحده در نهایت با نتیجه دلخواه تیم صدرنشین خاتمه  یافت و این تیم موفق شد با حساب 3 بر 2 الوحده را شکست دهد. ایگور کورونادو 2 بار و ولیتون یک بار برای شارجه گلزنی کردند و در سمت مقابل لئوناردو و تیگالی گل های الوحده را زدند.

در دیگر بازی مهم نیز شباب الاهلی با نتیجه پرگل 4 بر یک بنی یاس را از پیش رو برداشت اما این پیروزی برای شاگردان آروابارنا چاره ساز نبود و این تیم شانس قهرمانی را از دست داد.

با این حساب، شارجه موفق شد ششمین قهرمانی تاریخ خود را در لیگ امارات به دست آورد. در تاریخ این لیگ، العین با 13 قهرمانی رکورددار است و شباب الاهلی (تلفیق الشباب و الاهلی) با 10 عنوان قهرمانی در رده دوم است. الوصل هم 7 قهرمانی دارد و پس از این سه تیم، شارجه قرار دارد.

اتفاق بزرگ دیگری که برای شارجه رخ داد، این بود که این تیم به حسرتی طولانی مدت پایان داد. آخرین قهرمانی شارجه در لیگ امارات به سال 1996 برمی گشت و آنها پس از 23 سال توانستند عنوان قهرمانی امارات را بار دیگر به دست آورند.

همچنین عبدالعزیز العنبری، سرمربی تیم شارجه، به اولین مربی اماراتی تبدیل شد که در لیگ این کشور به مقام قهرمانی می رسد. تا قبل از امسال همه مربیان قهرمان در لیگ امارات، خارجی بوده اند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.