انجمن پیشکسوتان فوتبال استان مرکزی در نامه ای به مدیران شرکت سهامی آلومینیوم از دل نگرانی های خود گفتند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نامه سرگشاده انجمن پیشکسوتان فوتبال استان مرکزی به مدیران شرکت سهامی آلومینیوم ایران (ایرالکو) به شرح زیر است: 

 

مدیران محترم شرکت سهامی آلومینیوم ایران؛ 

برما پوشیده نیست که شما دغدغه رسالت اجتماعی نسبت به مردم شهر اراک دارید.کاملا واضح و مبرهن است که در سالیان گذشته و علی رغم تنگناهای شدید اقتصادی بر انجام این تعهد کوشا بوده اید

این سرمایه گذاری ارزشمند می توانست نوید بخش دستاوردهای شگرف در ورزش شهر اراک باشد. اما اینکه چرا تاکنون و با وجود نیت خیر شما چنین اتفاقی نیفتاده، دلایل واضحی دارد که کمتر به آن پرداخته اید. از جمله اینکه برای مدیریت صحیح کافی نیست که حداکثر سعی مان را بکنیم و گاه می بایست کاری را که لازم است با قدرت تمام انجام دهیم.

در این راستا، ارتباط باز می تواند تقویت کننده اعتماد باشد. توصیه می کنیم مانع از تکرار این دور باطل شوید. 

فوتبال اراک با قدمتی قرین به یک قرن، ریشه در جوانمردی و اخلاق دارد؛ دیرزمانی نیست که بزرگان فوتبال کشور به احترام هنرنمایی و توانمندی های فنی و اخلاقی جامعه فوتبال اراک کلاه از سر بر می داشتند؛ و جای تاسف است که در سالهای اخیر، جولان نااهلان و بدنامان، این نام نیک را از نظرها پنهان نموده است. 

این دلنوشته ها دغدغه جامعه پیشکسوتان، مربیان، بازیکنان فوتبال استان مرکزی و خانواده های دل نگرانی است که فرزندان دلبند خود را با هزاران امید و آرزو روانه این میادین کرده اند و امیدوارند فرصت سوزیهای گذشته تکرار نشود.

بپذیرید که برای ما معلمین و مربیان، تماشای سوختن استعدادهای درخشان چند نسل تلخ و جانسوز است. برای این منظور پیشنهاد می کنیم: 

1- توانمندی مدیران و مربیان متخصص و متعهد بومی می تواند خلأ ناشی از هدررفت سرمایه در دو دهه اخیر را جبران نماید. 

2- سرمایه گذاری بر روی تیم های پایه و نوجوانان و جوانان مستعد بومی مقدمه ای است برای پویایی فردای فوتبال استان مرکزی. 

3- بارها آزمون و خطا به شما و ما آموخته که سرمایه گذاری بر روی مربیان بدنام با تکیه بر دلالان بازار فوتبال نتیجه ای جز تاراج سرمایه های مادی و معنوی استان نداشته و نباید تکرار شود. 

4- یکی از مشکلات سالهای اخیر نقش روابط ناسالم در چینش مدیران و مربیان ناکارآمد در باشگاه بوده. اکیدا توصیه می شود در انتخاب مدیران، پرسنل باشگاه و مربیان قبل از هرچیز تخصص و وجاهت اخلاقی و حرفه ای مد نظر قرار گیرد. 

5- تصمیمات شما در مورد باشگاه نباید در اتاق های بسته و به افراد خاص منحصر شود. 

6- فرایندی که باشگاه تاکنون طی کرده است به ناکامی های پی در پی، محکومیت های مکرر در کمیته اخلاق، تداعی واژه فوتبال کثیف، جولان دلالان و ناهنجاری های سکوهای ورزشگاه ها انجامیده است.

فکر می کنید با ادامه این مسیر، در آینده با چه شرایطی روبرو خواهیم شد؟ پس بیاییم استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر. مهم نیست که چقدر در جاده ای اشتباه پیش رفته ایم؛ بهتر است همین الان دور بزنیم و بدانیم هیچ مشکلی در برابر اندیشه ای نیرومند تاب مقاومت ندارد.

انجمن پیشکسوتان استان مرکزی آمادگی دارد صادقانه و بدون چشم داشت و بی نیاز از کسب موقعیت، تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد. دلسوزانه و با آغوش باز از شما برای شرکت در نشست انجمن پیشکسوتان استان مرکزی دعوت می نماییم تا با همفکری، فردایی بهتر را برای فوتبال شهر اراک و جوانان لایق آن فراهم کنیم. 

 

انجمن پیشکسوتان فوتبال استان مرکزی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.