دیدار تیم های فجرسپاسی شیراز و ملوان بندرانزلی در هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال فردا در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار می شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور، فردا با انجام 9 بازی در شهرهای مختلف برگزار می شود که در همین راستا تیم های فجرسپاسی شیراز و ملوان بندرانزلی راس ساعت 17 در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز به مصاف هم می روند.

تیم فجر که روند رو به رشد خود را ادامه میدهد از سه بازی گذشته خود دارای دو پیروزی و یک شکست می باشد و با کسب 6 امتیاز در جایگاه چهارم جدول ایستاده است.

 این تیم در بازی اول برابر آلومینیوم اراک با نتیجه 3بر1 شکست خورد اما در دو بازی بعدی خود توانست ابتدا علم ادب تبریز را با نتیجه 3بر1 و در هفته سوم استقلال خوزستان را با نتیجه 1بر0 شکست دهد تا با دو پیروزی متوالی، خود را در جمع صدرنشینان هفته سوم قراردهد و بعد از تیم های خوشه طلایی ساوه، آلومینیوم اراک و بادران تهران که هفت امتیازی می باشند، تعقیب کننده آنها در جدول باشد.

 داود مهابادی سرمربی این تیم سعی دارد در خانه، با مهره چینی تهاجمی با استفاده از شرایط نچندان مناسب ملوان که برگرفته از وضعیت ناشی از اتفاقات چند وقت اخیر بر سر راه این تیم می باشد، نهایت بهره را برده و به سه امتیاز شیرین دست یابد تا هم چنان در کورس صدرنشینان باقی بماند.

شاگردان مهابادی در سه بازی گذشته خود توانسته اند 5گل به ثمر برسانند و از آن مهم تر این که در هر سه بازی  موفق به گلزنی شده اند که می تواند نشانگر خط حمله فرصت طلب و نقطه قوت این تیم باشد، اگرچه نباید غافل بود که آنها در سه بازی گذشته نیز 4 گل دریافت نموده اند، آماری که در صورت تداوم این روند، می تواند پاشنه آشیل تیم فجر باشد و باید مهابادی برای رفع این مشکل تا دیر نشده چاره ای بیندیشد.

اما در آن سوی میدان ملوان بندرانزلی قراردارد، تیمی که طی دو فصل گذشته آبستن حوادث بسیاری بوده و متاسفانه این تیم ریشه دار که از هواداران متعصبی نیز برخوردار می باشد را دستخوش اتفاقات متعددی نموده است.

 شاگردان منهاجی از سه بازی گذشته خود تنها توانسته اند دو امتیاز کسب نموده و در رده چهاردهم جدول قرار دارند، جایگاهی که اصلا برازنده این تیم نیست و آنها در صورت رفع مشکلات و برون رفت از بحران ها، می توانند برای هر تیمی در ایران خطرناک بوده و امتیازات از دست رفته را جبران نمایند.

ملوانی ها که تا چند روز مانده به مسابقات از نظر مدیریتی و حتی انتخاب سرمربی با مشکل مواجه بودند، با کم ترین آمادگی و هماهنگی وارد این مسابقات شدند. آنها در این فصل از رقابت ها در بازی های اول و دوم که روی نیمکت خود علی لطیفی را داشتند، تنها یک امتیاز کسب نمودند . قوی سپیدانزلی در اولین دیدار به مصاف سرخپوشان پاکدشت رفت که در نهایت این بازی را با نتیجه 1بر0  واگذار نمودد. ملوان در هفته دوم برابر آرمان گهر سیرجان به تساوی برابر یک رسید تا در پایان بازی حکم اخراج لطیفی صادر و سکان هدایت به دستان منهاجی سپرده شود.  

شاگردان منهاجی در سومین دیدار خود در برابر داماش گیلان قرار گرفتند ودر حالی که تا لحظات پایانی نتیجه را 1بر0 برنده بودند، با گلی که دریافت نمودند، بازی به تساوی کشیده شد تا نتوانند به اولین پیروزی در این فصل از رقابت ها دست پیدا کنند.

 ملوان در سه بازی گذشته خود به سه گل خورده و دو گل زده، دست یافته است که آمار چندان مناسبی نمی باشد، ضمن اینکه در هر سه بازی گذشته ، گل دریافت نموده اند که می تواند این موضوع برای آنها در برابر فجر سپاسی که تا اینجای کار 5 گل به ثمررسانده است، مشکل ساز شود.

 درهر حال دیدار هفته چهارم این دو تیم بسیار دارای اهمیت می باشد، فجری ها برای حضور در صدر جدول به دنبال کسب پیروزی می باشند و ملوانی ها برای رهایی از انتهای جدول، به 3 امتیاز این بازی به شدت نیاز دارند و این می تواند زیبایی های این بازی را دو چندان نماید.

 دیدار این دو تیم دوشنبه 11 شهریور در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز و با قضاوت آقایان: امیرایار-صادق رستمی- سجاد نجفی نژاد و سجاد یاری و جواد شرفی به عنوان ناظر فدراسیون  برگزار می شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.