پیشکسوت باشگاه استقلال و سرمربی تیم جوانان این باشگاه به ماجراهای امیدرضا روانخواه و محرومیت او واکنش نشان داد و برای فوتبال ایران ابراز تاسف کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پیرو خبر محرومیت امیدرضا روانخواه سرمربی تیم نیروی زمینی به دلیل مبارزه با فساد در فوتبال، به سراغ علیرضا اکبرپور، پیشکسوت استقلال که سابقه فعالیت در تیم های پایه و آکادمی استقلال را نیز دارد، رفتیم. این پیشکسوت باشگاه استقلال درباره ماجرای اتفاق افتاده درباره امیدرضا روانخواه و حضور دلال ها در فوتبال ایران علی الخصوص پایه ها، صحبت های جالبی را مطرح کرد که خواندنش خالی از لطف نیست. 

اکبرپور در واکنش به خبر محرومیت امیدرضا روانخواه گفت: من اطلاعی نداشتم و الان از زبان شما شنیدم. واقعا باید برای این فوتبال تاسف خورد. امیدرضا روانخواه دوست خوب من و از سالم ترین افراد جامعه فوتبال است که سعی کرده با فساد در فوتبال مخصوصا پایه ها مبارزه کند اما در جواب با او این چنین برخورد می شود. 

اکبرپور در ادامه گفت: من خودم در پایه ها از این موارد زیاد دیدم. همین سال گذشته بود که ما از بازیکنان نوجوان برای جذب در آکادمی تست می گرفتیم و یک بازیکن نظر ما را جلب کرد. بلافاصله شخصی که خودش را مدیر برنامه او معرفی کرده بود به من گفت باید ۵ میلیون تومان بدهید تا بتوانید این بازیکن را به خدمت بگیرید که حتی من در جواب گفتم استقلال از این پول ها ندارد و پول بازیکنان تیم بزرگسال را به زور پرداخت می کند چه برسد به پایه ها. روانخواه حقیقت را گفت. در سطح پایه ها، دلالی و فساد بیداد می کند. از کمیته انضباطی و مسئولان مربوطه می خواهم که به این مساله ورود کنند.

اکبرپور در ادامه اذعان داشت: کسانی هستند که بدون هیچ سواد و اطلاعاتی نام ایجنت یا دلال را روی خود گذاشته اند و در فوتبال ایران پول های کلان به جیب می زنند. این افراد انقدر تبحر دارند که از خودشان سند و مدرکی هم بجا نمی گذارند. من هم مثل امید روانخواه به جایی وصل نیستم و حامی ندارم و حتی شاید بعد از این صحبت هایم مرا هم محروم کنند اما باید بگویم که ما سالهاست محروم هستیم. همین که علیرضا اکبرپور نمی تواند فعالیتش را از سطح فوتبال پایه ها، نوجوانان و جوانان فراتر ببرد به دلیل وجود همین افراد به خصوص است که سراسر فوتبال ایران را آلوده کرده اند.

پیشکسوت استقلال درباره وضعیت پایه ها و آکادمی استقلال گفت: امسال خدا را شکر وضعیت آکادمی استقلال خیلی خوب شده و تاکنون موردی از این دست نداشتیم که این هم قطعا به دلیل حضور افرادی مانند رضا حسن زاده، اصغر حاجیلو و حتی قبل تر، محمد نوازی بوده که الان پایه های استقلال از هر فسادی پاک شده است.

سرمربی تیم جوانان استقلال تاکید کرد: بستر برای دلال ها آنقدر مناسب است که هر کسی اگر خطایی کند و با جریمه های سنگینی مواجه شود هم به راحتی می تواند تا پیش از پایان محرومیتش، تیم جدیدش را هم انتخاب کرده و با وجود کارهای خلاف قانون و فاسد، باز هم در فوتبال حضور داشته باشد. این موضوع هم فقط در پایه ها صدق نمی کند و در همه سطوح فوتبال ایران این مشکلات وجود دارد. از ما پیشکسوت ها هم کاری بر نمی آید چون تا حرفی بزنیم ما را محروم می کنند و در نهایت اتفاق خاصی در جهت رفع مشکلات نمی افتد اما من همیشه حرفم را زده ام و باز هم می گویم‌. امیدوارم که این بار صحبت های ما تاثیر مثبت داشته باشد و مسئولان مربوطه به جای محروم کردن افراد سالمی مانند روانخواه، عمیق تر به ماجرای دلالی و فساد در فوتبال ورود کنند. البته که من بعید می دانم ریشه این مشکلات در فوتبال ما خشک شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.