سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان می گوید هنوز کار تیمش برای رسیدن به لیگ برتر تمام نشده و 4 بازی باقی مانده را مهم تر از بازی های گذشته ارزیابی می کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یکی از حساس ترین و تعیین کننده ترین دیدارهای لیگ یک روز گذشته در رفسنجان برگزار شد و تیم فوتبال مس با نتیجه 3 بر 2 مقابل گل ریحان البرز به برتری رسید.

این پیروزی اما در شرایطی برای صدرنشین فعلی مسابقات به دست آمد که با سه گل از حریف خود پیش افتاده بود و کسب سه امتیاز را بازیکنان مس رفسنجان قطعی می دانستند؛ موضوعی که از نگاه ربیعی سرمربی مس رفسنجان سبب شد تا فوتبال بازیکنان آنها و تیم را تنبیه کند و در آستانه از دست دادن این سه امتیاز حساس قرار داشتند.

محمد ربیعی در واکنش به اتفاقات این بازی اینطور حرف هایش را در گفتگو با ما  آغاز کرد و گفت:« ما نزدیک به 75 دقیقه بازی را به طور کامل در کنترل خود داشتیم و نظم تیمی و به طور کلی بازی را حفظ کردیم. بازی تمام ابعادش در اختیار ما بود و حتی اگر توپ هم به حریف دادیم آگاهانه بود.»

او سپس با اشاره به اتفاقاتی که منجر شد تیمش به دردسر بیفتد، اضافه کرد:« از دقیقه 75 دو اتفاق رخ داد که تیم ما را به دردسر انداخت؛ یکی اینکه تیم حریف چیزی برای دفاع کردن نداشت و نکته دیگر اینکه روی یک اشتباه گل اول بازی را دریافت کردیم. پس از آن هم روی یک اوت دستی یک پنالتی دادیم و در دقایق پایانی به دلیل فشرده بودن جدول، شرایط از کنترل ما خارج شد.»

ربیعی در ادامه گفت :«به بچه ها خسته نباشید می گویم؛ بازی خوبی انجام دادند ولی انتظارم از بازیکنان جایگزین خیلی بیشتر بود. آنها خوب بودند ولی انتظار بیشتری از آنها داشتم و قطعا مطمئنم در ادامه راه این بازیکنان جبران خواهند کرد. این پیروزی را به مردم رفسنجان تبریک می گویم ولی هنوز بخش عمده ای از کار باقی مانده است.»

سوال بعدی از ربیعی در رابطه با اختلاف 6 امتیازی ایجاد شده با تیم دوم و 9 امتیازی با تیم سوم جدول رده بندی بود که با توجه به 4 بازی باقی مانده، شرایط این تیم را برای صعود در موقعیتی بسیار خوب قرار داده است. ربیعی اما اصلا به شرایط جدول توجهی ندارد و با گوشزد کردن نکاتی به شاگردانش، تاکید کرد:« تمام تلاشمان این است که صعود کنیم. هنوز چیزی تمام نشده و تا آخرین روز مسابقات و با جدیت 4 بازی باقی مانده را دنبال خواهیم کرد. زمانی که هر کدام از اعضای تیم فوتبال مس رفسنجان فکر کنند تیم ما صعودش مسجل شده، حتما با مشکل مواجه خواهیم شد. برای من این چهار بازی مهم تر از بازی های گذشته است. برای من مهم این است که تیمم در این چهار بازی باقی مانده با نهایت جدیت و پشتکار راهش را ادامه دهد. اگر بازیکنان تیم ما می خواهند به لیگ برتر صعود کنند و خودشان را مستحق بازی در یک سطح بالاتر می دانند، اینجاست که باید بتوانند درایت و توانایی خودشان را نشان دهند.»

از دست دادن امتیاز برابر گل ریحان که یکی از مدعیان صعود است، می توانست شرایط جدول رده بندی را پیچیده کند. ربیعی به این موضوع اینطور واکنش نشان داد:« در فوتبال اگر شما از فرآیندی که دنبال می کنید، یک لحظه غفلت کنید، این اجازه را می دهید که تنبیه شوید. تیم ما بعد از سه هیچ جلو افتادن از گل ریحان، احساس کرد بازی تمام شده است. روحیه پشتکار و جدیت تیم کاهش پیدا کرد؛ در مجموع ولی از این اتفاق خوشحالم. درست است که در دقایق پایانی فشار زیادی تحمل کردیم ولی این اتفاق به بازیکنان و تیم ما این درس را نشان داد که اگر لحظه ای غفلت کنید، به بدترین شکل تنبیه می شوید. ما نیاز به این شوک داشتیم. اگر بازی را کامل ببینید، قبل از گل دوم بیش از 10 پاس متوالی دادیم؛ این تیم را تحلیل کرده بودیم و می دانستیم از کجا باید به این تیم گل بزنیم. اما بعد از گل هایی که زدیم، در ضربه ایستگاهی تیم حریف برخی از بچه ها وظایف خودشان را انجام ندادند که قطعا باید بررسی کنیم تا دیگر دچار این اشکالات نشویم. این درس فوتبال است که هر لحظه فکر کنید بازی تمام شده، فوتبال به شکل عجیبی شما را تنبیه می کند.»

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.