نام ها برای ویستاتوربینی ها معجزه نکردند؛

تیم فوتبال ویستاتوربین تهران موفق شد به لیگ‌ دسته اول صعود کند

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال ویستاتوربین تهران بعد گذشت سومین سال از تاسیس مجموعه ورزشی و سرمایه گذاری در بخش فوتبال کشور موفق شد به دومین سطح از فوتبال کشور یعنی لیگ دسته اول صعود کند.

تیم فوتبال ویستاتوربین که از پایین ترین سطح فوتبال کشور یعنی لیگ دسته سوم کارش را آغاز کرد خیلی زود و بعد از تجربه دومین حضورش در لیگ سه موفق شد با قهرمانی در این لیگ به لیگ دسته دوم کشور صعود کند اما جالبترین نکته ایی که میتوان در این تیم به آن اشاره کرد کسی نیست جز میلاد بلادی ، مربی جوان و با اخلاقی که بدون هیچ گونه حاشیه و چشم داشتی نماینده استان تهران را به لیگ دسته دوم رساند اما بعد از حضور این تیم در لیگ دسته دوم مدیران باشگاه با فرشاد پیوس آقای گل سابق باشگاه پرسپولیس  به عنوان سرمربی جدید این تیم به توافق رسیدند و امیدوار بودند فرشاد پیوس موفقیت گذشته اش را در چوکا برای آنها تکرار کند و ویستایی ها را لیگ یکی کند ولی ویستایی ها خیلی زود و در پایان هفته سیزدهم با فرشاد پیوس به خط پایان رسیدند سرمربی سابق چوکا خیلی زود از هدایت این تیم استعفاء داد و در یک حرکت عجیب و غیر قابل پیش بینی اینبار ویستایی ها زمینه حضور اکبر میثاقیان را در این فراهم کردند! و در یک نقل انتقال عجیب اکبر میثاقیان روی نیمکت ویستایی ها نشست و هدایت این تیم را قبول کرد.

بعد از گذشت تنها هفت هفته و کسب نتایج ضعیف مدیران ویستا که آرزوهای حضورشان در لیگ دسته اول را دور و دورتر میدیدند با اکبر میثاقیان نیز قطع همکاری کردند تا تنها به فکر حضور مربی بی حاشیه و جوان خود بیافتند و این شخص کسی نبود جز میلاد بلادی ، مربی ایی که با ۰ تا ۱۰۰ زیر ساخت این تیم و بازیکنانش آشنایی کامل داشت.

اما حضور میلاد بلادی همراه شد با قرعه سخت ویستاتوربین برای ادامه مسابقات که کمتر کسی برای صعود ویستاتوربین شانس قائل بود و خوشبین ترین افراد هم صعود به لیگ دسته اول را تا حدودی غیرممکن میدانستند! اما بلادی با نیروی جوانی امیدوار به آینده کارش را آغاز کرد و با کسب نتایج فوق العاده در هفته های پایانی ویستایی ها را با تنها کسر ۱ امتیاز از صعود مستقیم، به پلی آف و یا همان شانس مجدد برای صعود به لیگ دسته اول رساند.

حضور در ماراتن سخت و نفس گیر پلی آف برای بلادی و ویستاتوربین به صعودی دراماتیک همچون صعود این تیم در لحظه های پایانی فصل گذشته از لیگ سه به لیگ دو تبدیل شد و شاگردان وی بعد از تساوی ۱ بر ۱ در خانه خودشان در بازی برگشت در برابر شهرداری ماهشهر با تساوی ۲ بر ۲ و به دلیل قانون گل زده در خانه حریف طعم صعود را به کام مدیران ویستا شیرین و شیرین تر کردند.

خالی از لطف نیست مقایسه ایی از عملکرد مربیان تیم ویستاتوربین در فصل ۹۹/۰۰ در لیگ دسته دوم داشته باشیم که آمار و ارقام از عملکرد فوق العاده بلادی میگوید مربی ایی که تیمی را در آن شرایط تحویل میگیرد ۱۰۰٪ امتیازات داخل خانه و ۶۰٪ امتیازات بیرون از خانه برابر تیم های مدعی گروه الف را کسب میکند و در نهایت جمع امتیازات منجر به صعود ویستایی ها میشود:

فرشاد پیوس : ۱۳ بازی (۶ برد ) (۴ مساوی) (۳ باخت) = ۲۲ امتیاز

اکبر میثاقیان : ۷ بازی (۳ برد) (۳ مساوی) (۱ باخت) = ۱۲ امتیاز

میلاد بلادی : ۶ بازی (۴ برد ) (۱ مساوی ) (۱ باخت) = ۱۳ امتیاز

نکته قابل توجه این خواهد بود تصمیم مدیران ویستا برای حضور در لیگ دسته اول چه خواهد بود؟! آیا مدیران ویستاتوربین اطمینان کامل را به بلادی برای هدایت ویستا در لیگ یک دارند و یا اینکه مدیران ویستاتوربین گزینه ایی دیگر را برای سرمربیگری تیمشان در فصل جدید لیگ دسته اول مد نظر دارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.