بومی ترین تیم لیگ دو از استان کرمانشاه وارد مسابقات لیگ دو خواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ دسته دو کشور برگزار شد تا تیم ها حریفان خود را بشناسند. این رقابت ها در دو گروه ۱۴ تیمی انجام می شود که با توجه به حضور تیم‌های باسابقه و قدیمی کار مربیان برای صعود سخت‌تر می شود. در این راستا صحبت های وحید کلهر سرمربی بومی و البته با سابقه بعثت کرمانشاه را با فرتاک ورزشی بخوانید که تیمش در گروه سختی قرار گرفته  و کار سختی برای صعود دارد.

فرتاک ورزشی: از قرعه‌کشی راضی هستید؟

در هر دو گروه تیم های ریشه دار و باسابقه زیاد به چشم می خورند که هر یک‌ از آنها برای صعود می جنگند. در گروه ما تیم هایی قرار گرفته اند که سابقه لیگ برتر را دارند. از ماشین سازی گرفته تا سپیدرود رشت و پاس همدان که هم سابقه دارند و هم خوب هزینه کرده اند. در این گروه تیم های پر هزینه زیاد هستند که همین فصل گذشته لیگ سه حضور داشتند و توانستند سهمیه لیگ دو را بگیرند. اکثر تیم های گروه ما یا تجربه لیگ برتر را دارند یا لیگ یک و  آنهایی هم که تجربه‌ ندارند خوب هزینه کرده اند.

فرتاک ورزشی: آیا در کرمانشاه از تیم حمایت می شود، چون در گذشته‌ کرمانشاه تیم در لیگ برتر هم داشت ولی حمایت نمی شد؟

استان کرمانشاه از استانهای مرزی محسوب می شود که متاسفانه هیچ وقت از ورزش این استان که پتانسیل های بالای در خیلی از رشته ها دارد، حمایت نشده است. کرمانشاه از استانهای محروم کشور است که اگر از ورزش آن حمایت شود، می تواند در خیلی از ورزش‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد

در فوتبال نیز این استان استعداد خودش را دارد، ولی نه مثل خیلی از استان ها که هم پشتوانه مالی دارند و هم بازیکنان زیادی که در این استان ها راحت تر  می شود فعالیت کرد. با این حال ما هم امسال با بعثت کارمان را شروع کرده ایم که تلاش می کنیم نماینده خوبی برای استان و باشگاه باشیم.

فرتاک ورزشی: به صعود امیدوار هستید؟

بالاخره هر تیمی برای صعود کردن تلاش‌ می کند و ما هم هدفی داریم که باید به هدف مان برسیم. کار بسیار سخت است، اما نیاز به حمایت و تلاش‌ همه جانبه‌ داریم تا جزو مدعیان باشیم تا بتوانیم سهمیه بگیریم. کار کردن در لیگ دسته دو بسیار سخت است چون نه پخش مستقیم دارد و نه نظارت کافی می شود تا مربیان راحت تر کار کنند. باید به لیگ دو هم توجه بیشتری شود تا حق تیمی را پایمال نکنند.

وحید کلهر

فرتاک ورزشی: تیم بومی بسته شده؟

کاملا بومی بسته شده است. با اینکه شرایط فوتبال کرمانشاه طوری نیست که بخواهیم تیم را کاملا بومی ببندیم، اما ما این کار را کردیم و امیدواریم از این تیم بومی حمایت کنند تا به جایگاه خودش برسد. من به این جوانان بوی ایمان دارم که خودشان را به همه ثابت کنند.

فرتاک ورزشی: دو بازی تدارکاتی سخت هم با تیم های لیگ یکی بازی کردید و برنده هم شدید؟

ما دو بازی با تیم های شهرداری همدان و خیبر خرم آباد انجام دادیم‌ که هر دو بازی را دو بر یک پیروز شدیم. همین دو بازی نشان دادیم که می توانیم به آینده امیدوار باشیم، ولی قبلا عرض کردم تیمی که می خواهد صعود کند نیاز به کمک همه دارد و اگر حمایت مالی و انگیزشی نشود، کار سخت می شود و شما دیدید پر مهره ترین و بزرگترین تیم ها نیز وقتی‌ حمایت نشدند، به بن بست خوردند.

فرتاک ورزشی: در پایان حرف خاصی دارید بفرمایید؟

بعثت یک تیم کاملا خصوصی است و همانطور که می‌دانید هزینه تیم داری در فوتبال بسیار بالاست. آقای حسنی مالک باشگاه یک تنه تمام بار مالی باشگاه را متحمل می‌شوند، ولی هیچ مسئول و ارگانی در کرمانشاه از او حمایت نمی‌کند. این را هم اضافه کنم، خوشبختانه تیم امید بعثت هم در لیگ برترحضور پیدا کرده که تقاضا می‌کنم حداقل مسئولین استان بیشتر به فکر این تیم آینده دار باشند. این تیم، تیمی کاملا بومی و از استعدادهای کرمانشاه ساخته شده که یک سرمایه برای تیم بزرگسالان کرمانشاه خواهد بود. باید از این تیم و تیم بزگسالان بیشتر حمایت شود، چون حق مردم خوب و زحمتکش مردم کرمانشاه است که یک نماینده در لیگ دسته اول و حتی لیگ برتر داشته باشد.

گفت و گو: علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.