هفته هشتم رقابت‌های لیگ دسته یک با برگزار ۹ دیدار در روز سه‌شنبه پیگیری می‌شود. در این هفته پنج تیم برای تصاحب صدر جدول و تیم‌های ملوان، گل گهر و ماشین سازی هم برای بازگشت به روزهای خوب تلاش می‌کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم‌های حاضر در لیگ آزادگان از این هفته دیگر نمی‌توانند امیدی به سهمیه صعود ۲.۵ تیم داشته باشند چون سازمان لیگ اعلام کرد که سهمیه صعود لیگ یکی‌ها به لیگ برتر مانند پارسال همان دو تیم باقی مانده است. این هفته دیدارهای حساسی بین تیم‌های بالای جدول برگزار می‌شود. در این بین نساجی رده سومی که با توجه به جدول رده‌بندی لیگ یک، بازی نسبتا آسان‌تری مقابل شهرداری تبریز رده پانزدهمی دارد، می‌تواند نیم نگاهی به صدر جدول داشته باشد. همچنین گل گهر سیرجان که هدف این فصلش صعود به لیگ برتر است، بازی سختی مقابل فجر سپاسی در خانه این تیم دارد. هر دو تیم ۱۰ امتیازی هستند و می‌توان به عنوان مدعی در ادامه‌  فصل به این دو تیم نگاه کرد.

در انتهای جدول، ایران‌جوان رده هفدهمی دیدار مهمی مقابل آلومینیوم اراکِ قوت گرفته دارد. ایران‌جوانی‌ها امیدوارند پس از نتایج ضعیفی که در این فصل گرفته‌اند، اولین پیروزی فصل‌شان را در خانه مقابل تیم چهاردهم جدول کسب کنند.

صبا تیم شانزدهم جدول رده‌بندی هم دیدار سختی مقابل شهرداری ماهشهر یکی از آماده‌ترین تیم‌های لیگ یک دارد. راه آهن هم که با یک امتیاز در انتهای جدول رده‌بندی قرار دارد مهمان مس رفسنجان رده سیزدهمی است.

بادران تهران – خونه به خونه بابل

بادرانی‌ها که هفته گذشته یک امتیاز ارزشمند مقابل گل گهر در خانه این تیم کسب و رتبه دوم خودشان را حفظ کردند، این هفته باید میزبان خونه به خونه باشند که با پیروزی پر گل مقابل ایرانجوان، خودش را به مدعیان نزدیک کرده است. شاگردان محمد ربیعی در تیم بادران که تنها تیم بدون باخت لیگ یک در هفت هفته گذشته هستند کار سختی را مقابل بهترین خط حمله لیگ یک تا این جای کار دارند و تیمی هستند که تنها باخت نفت مسجد سلیمان صدرنشین رقابت‌ها را به این تیم تحمیل کردند.

البته نکونام، سرمربی خونه به خونه از وضعیت تیمش راضی نیست و می‌گوید که باید پله‌پله پیش بروند تا شرایط‌شان بهتر شود. در حال‌ حاضر بادران با ۱۵ امتیاز در رده دوم و خونه به خونه با ۱۱ امتیاز در رده هفتم جدول رده‌بندی قرار دارند. بادران این شانس را دارد که با برد در این بازی و پیروز نشدن نفت مسجد سلیمان مقابل ملوان به صدر جدول برسد. خونه به خونه هم می‌تواند با برد در این دیدار خودش را تا رده سوم بالا بکشد.

نفت مسجد سلیمان – ملوان بندر انزلی

تیم صدرنشین رقابت‌های لیگ یک با این که هفته گذشته مقابل راه‌آهن با یک گل پیروز شد و صدر جدول را حفظ کرد اما با شکست، پا به این دیدار می‌گذارد. شاگردان محمود فکری در نفت، چهارشنبه مقابل گسترش فولاد شکست خوردند تا از جام حذفی کنار بروند. مسجد سلیمانی ها این هفته مقابل ملوانی قرار میگیرند که بازی هفته گذشته اش مقابل مس رفسنجان به دلیل بارش شدید باران لغو شد و یک هفته بیشتر از نفت مسجد سلیمان استراحت کرده است.

نفت مسجد سلیمان که پس از اتهام تبانی که بیشتر شبیه به شوخی بود، شکست خانگی مقابل خونه به خونه را تجربه کرد به نظر می‌رسد به شرایط خوب قبلش بازگشته و می‌تواند  مانع سختی مقابل ملوان باشد. ملوانی‌ها برای عقب نماندن از مدعیان لیگ نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار خارج از خانه دارند. شاگردان نادر دست‌نشان در تیم ملوان تا این جای کار دو پیروزی، دو شکست و دو تساوی کسب کرده‌اند که این نتیجه برای یک تیم مدعی صعود نتیجه‌ خوبی تلقی نمی‌شود.

در حال‌ حاضر ملوان با ۱۶ امتیاز در رده نخست و ملوان با هشت امتیاز و یک بازی کمتر در رده یازدهم جدول رده‌بندی قرار گرفته‌اند.

مس کرمان – اکسین البرز

هر دو تیم هفته گذشته نتایج خوبی کسب کرده‌اند. مس کرمان توانست در دیداری مهم در خانه شهرداری ماهشهر یک امتیاز کسب کند و اکسین هم در یک دیدار شش امتیازی با یک گل نساجی را از پیش رو برداشت تا هم‌امتیاز با نساجی در رده چهارم قرار بگیرد. در حال‌ حاضر این دو تیم با یک امتیاز اختلاف در رده‌های چهارم و ششم جدول رده‌بندی قرار گرفته اند در نتیجه‌ این دیدار یک بازی شش امتیازی برای هر دو تیم محسوب می‌شود.

مس کرمان با این که فصل را خوب آغاز کرد و در چهار بازی ابتدایی سه پیروزی کسب کرد، در سه بازی آخرش طعم پیروزی را نچشیده و به دنبال این است که این طلسم را بشکند اما اوضاع اکسین خیلی خوب دنبال می‌شود و در چهار بازی آخرش سه پیروزی کسب کرده است. اکسین مانند بادران و نساجی و برق جدید، شانس صدرنشینی دارد و مس کرمان هم می‌تواند با پیروزی در این دیدار خودش را تا رده دوم جدول رده‌بندی بالا بکشد.

ماشین سازی تبریز – برق جدید شیراز

برق جدید که با پیروزی هفته گذشته‌اش مقابل صبا توانست خودش را تا رده پنجم بالا بکشد و در حد یک مدعی خودنمایی کند این هفته مقابل ماشین سازی قرار می‌گیرد که تاکنون نتوانسته نتایج نسبتا خوبی کسب کند. ماشین سازی برخلاف رقیب شیرازی‌اش فصل پر حاشیه‌ای را دنبال می‌کند. آنها تا پای انحلال هم پیش رفتند اما با خرید امتیاز این تیم توسط زنوزی مالک متمول گسترش فولاد به شرایط عادی بازگشتند.

ماشین سازی همراه با حسین خطیبی از بازی هفته سوم نتوانسته بود پیروز شود تا این که هفته هفتم توانست شهرداری تبریز را در داربی لیگ یکی‌های تبریز شکست دهد. آنها در حال‌ حاضر با هشت امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفته‌اند و به دنبال بهبود جایگاهشان هستند تا بتوانند پس از یک فصل غیبت در لیگ برتر به این رقابت‌ها بازگردند.

برق شیراز که در این دیدار مهمان ماشین سازی است می‌تواند با پیروزی به صدر جدول برسد. ماشین سازی هم می‌تواند با پیروزی در این دیدار تا رده هفتم بالا بیاید.

برنامه کامل دیدارهای هفته هشتم لیگ دسته یک به شرح زیر است:

مس رفسنجان – راه آهن یزدان، ساعت ۱۵

نساجی مازندران – شهرداری تبریز، ساعت ۱۵

بادران تهران – خونه به خونه بابل، ساعت ۱۵:۱۵

فجر سپاسی – گل گهر سیرجان، ساعت ۱۵:۱۵

صبای قم – شهرداری ماهشهر، ساعت ۱۵:۱۵

ماشین سازی تبریز – برق جدید شیراز، ساعت ۱۵:۳۰

مس کرمان – اکسین البرز، ساعت ۱۶

ایرانجوان بوشهر – آلومینیوم اراک، ساعت ۱۷

نفت مسجد سلیمان – ملوان بندر انزلی، ساعت ۱۷:۱۵

 

انتهای پیام/