گلباران کیاپارس توسط سوهان محمد قم در هفته پایانی؛

تیم فوتبال کیاپارس تهران در هفته پایانی با نتیجه پر گل ۱۳ بر ۱ از سوهان محمد قم شکست خورد

به گزارش فرتاک ورزشی،

 در هفته سیزدهم و پایانی مسابقات مرحله نخست لیگ دسته سوم کشور در گروه دوم نتیجه ایی عجیب و غیر قابل پیش بینی رقم خورد و تیم فوتبال کیاپارس تهران با نتیجه ۱۳ بر ۱ برابر سوهان محمد قم شکست خورد!

اما این باخت با نتیجه پرگل تنها یک باخت معمولی در یک مسابقه فوتبال نبود ، بلکه این باخت با این نتیجه نقش بسزا و پر رنگی در حفظ سهمیه ۲ تیم در لیگ دسته سوم و سقوط ۲ تیم دیگر از لیگ سه به لیگ های استانی ایفا کرد!

باخت پر گل کیاپارس تهران در مقابل سوهان محمد قم آوراج گل نماینده استان قم را از تفاضل ۱_ به ۱۱+ افزایش داد و همین امر باعث شد تا تیم های آریا مینو خرم دره و شهروند رامسر که که از نظر امتیازی با تیم های سوم و چهارم جدول برابر بودند اما تفاضل گل پایین تری نسبت به تیم های سوهان محمد قم و سیمرغ البرز داشتند به لیگ های استانی سقوط کنند.

درج این مطلب زحمات و کوشش تیم سوهان محمد قم را زیر سوال نمیبرد و اینکه نماینده قم تیمی خوب و مدعی تا آخرین هفته لیگ دسته سوم در مرحله نخست بوده شکی در آن نیست اما ثبت اینگونه نتایج و تاثیر بسزای این نتیجه در سقوط و حفظ سهمیه میتواند ذهن های زیادی را معطوف کند که آیا کیاپارس تهران که در ۱۱ بازی گذشته خودش تنها ۱۰ گل دریافت کرده بود چگونه میتواند در آخرین بازی خودش که نتیجه اش در بقا و سقوط تیم های دیگر نقش زیادی داشته ۱۳ گل دریافت کند؟!

اما از بُعد دیگر هم میتوان به این اتفاق نگاه کرد که شاید نماینده استان تهران به این دلیل که نتیجه بازی برای خودشان در جدول نقشی نداشته و سقوطشان از قبل مسجل بوده با بازیکنان ذخیره و بعضا سکو نشین در این دیدار حاضر شده است و شاید ثبت این نتیجه عجیب با این نگاه زیاد هم عجیب نبوده باشد.

اما در کل تیم های زیادی برای حضور در لیگ دسته سوم متحمل هزینه ها و زحمات زیادی میشوند و به دلیل عدم حمایت کافی از سوی مسئولان شهری باعث میشود اشخاصی با هزینه کردن از جیب شخصی خودشان برای دلخوشی مردمان و جوانان فوتبالیست آن شهر وارد چرخه فوتبال شوند و شاید برداشتی بد از اینگونه اتفاق ها از سوی اینگونه مدیران باعث دلسردی این اشخاص از حضور در فوتبال شده و استعداد های زیادی فدای جاه طلبی برخی ها شوند!

نویسنده : علیرضا ملکی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.