شکایت سردار آزمون از برنامه «ویدیو چک» که به تازگی روی آنتن شبکه ورزش می‌رود، یکی از اتفاقات پرسروصدای چند روز اخیر بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 اخیرا در بخشی از این برنامه که کارش شوخی با با اهالی فوتبال است، به افت فنی سردار و حاشیه‌های زندگی او پرداخته شده است. در این میان قرار گرفتن یک جمله نامناسب و حاوی تهمت تلویحی در متن شوخی با آزمون که او را به طور غیرمستقیم به استفاده از مواد مخدر متهم کرده، خون مهاجم ایرانی را به جوش آورد و باعث شد او سازندگان ویدیو چک را تهدید به شکایت کند. با این همه این اولین بار نیست که شوخی‌های تلویزیونی منجر به شکایت و شکایت‌کشی می‌شود؛ چه اینکه طی سال‌های اخیر بسیاری از مواقع مرز بین شوخی و هتاکی یا تفریح و تهمت در برنامه‌های ورزشی تلویزیون گم شد و سوژه‌های قربانی رو به اقدام قضایی آوردند؛ هرچند هیچ‌وقت سرنوشت هیچکدام از این اقدامات حقوقی روشن نشد و اساسا کسی نمی‌داند شکایت از برنامه‌های تلویزیون، می‌تواند ثمری داشته باشد یا نه؟

دایی- گوران؛ بزرگترین جدل دهه

حتما می‌دانید که بین همه شوخی‌های تلویزیونی، جنجالی‌ترین آنها مربوط به تقلید کاراکتر علی دایی توسط سامان گوران می‌شده است. این اتفاق نخستین بار اوایل دهه نود در برنامه خنده‌بازار رخ داد. گوران که بلافاصله بعد از کسب شهرت از تلویزیون خارج شد، استعداد عجیبی در تقلید حرکات علی دایی داشت و همین مساله با اقبال چشمگیر افکار عمومی مواجه شد. دایی اما به شدت از این موضوع برآشفت و چند مصاحبه تند علیه گوران انجام داد. او در یکی از معروف‌ترین اظهارنظرهایش گفته بود: «اگر جرات دارید برای سیاسیون کله‌گنده برنامه طنز بسازید!» پس از آن البته دایی کوتاه آمد و اخبار ضدونقیضی در مورد آشتی او با گوران و یا صدور مجوز از سوی شهریار برای شوخی با کاراکترش به گوش رسید.

منصوریان- میناوند؛ شوخی حیرت‌انگیز

مهرداد میناوند یک پرسپولیسی دوآتشه است که سال‌ها بعد از بازنشستگی، همچنان به حمایت آشکار از این تیم می‌پردازد. میناوند که در فضای مجازی هم اهل کری‌خوانی است، گاهی در این مسیر بیش از حد زیاده‌روی می‌کند. او چندی پیش با حضور در یک برنامه گفتگو محور در شبکه «شما»، با مشاهده تصاویر علیرضا منصوریان و نیز مهدی رحمتی القاب عجیبی به آنها داد که در ارتباط با شکست شش‌گله استقلال مقابل العین امارات بود. این مساله سروصدای بسیار زیادی به پا کرد. رحمتی و منصوریان مدعی شدند از میناوند و مجری برنامه شکایت خواهند کرد. مجری هم که هنگام اظهارات جنجالی میناوند با او هم‌داستان شده بود، بعد از چند روز از هواداران استقلال عذرخواهی کرد.

ورزش و مردم- دست به نقد؛ تلویزیون علیه تلویزیون

این یکی واقعا باورنکردنی است. خیلی سخت است که بتوان باور کرد یک برنامه تلویزیونی زیرآب یک برنامه دیگر را می‌زند و آن را زیر تیغ سانسور می‌برد، اما این اتفاق واقعا در صداوسیمای ایران رخ داده است. چند سال پیش تیم سازنده خنده‌بازار تصمیم به تولید برنامه مشابهی به نام «دست به نقد» گرفت. چون در خنده‌بازار حسابی با برنامه نود شوخی شده بود، این بار مسوولان این برنامه تصمیم گرفتند آیتمی را به شوخی با برنامه قدیمی و کم‌اثر «ورزش و مردم» اختصاص بدهند، اما در کمال شگفتی بعد از پخش یک قسمت از این آیتم، بهرام شفیع و دوستانش مسوولان تلویزیون را تحت فشار گذاشتند و پخش بقیه آیتم‌ها معلق شد. حالا سوال این است که وقتی تلویزیون به خودش رحم نمی‌کند، از سایرین چه انتظاری می‌توان داشت؟ یعنی جنبه همه باید بالا برود، جز خود تلویزیون؟

پرویز مظلومی- علی ضیا؛ خارج از قاب

اگرچه علی ضیا در قاب تلویزیون هم جنجال‌های زیادی آفریده، اما مهم‌ترین حاشیه او مربوط به جایی بیرون از سیما بود. ضیا که هوادار پرسپولیس است، همراه با دوستانش به تماشای داربی81 پایتخت نشست و با گل ثانیه پایانی جری بنگستون از خود بیخود شد؛ چنان‌که مقابل افراد دوربین به دست، شروع به سر دادن شعاری عجیب علیه پرویز مظلومی کرد. ویدیو منتشر شد و شهر را به هم ریخت. مظلومی گفت شکایت می‌کند، ضیا را مدتی ممنوع‌التصویر کردند و سپس با آشتی مجری جنجالی و سرمربی وقت استقلال، همه چیز ختم به خیر شد.

تاج- لیسانسه‌ها؛ یک واکنش متفاوت

اخیرا در سریال موفق لیسانسه‌ها که از طریق شبکه سه روی آنتن می‌رود، ضمن طراحی دو شخصیت به نام آقایان تاج و کفاشیان، به شوخی با روسای فعلی و پیشین فدراسیون فوتبال پرداخته شده است. با این وجود تاج به جای گله و شکایت، چند روز پیش با مسوولان این مجموعه تلویزیونی ملاقات کرد تا یکی از معدود کسانی باشد که واکنشی متفاوت به شوخی با خودش در تلویزیون نشان داده است.

انتهای پیام/