روبرتو کارلوس، اسطوره برزیلی دنیای فوتبال از مراکش برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جام جهانی ۲۰۱۸ درحالی از ۲۴ خرداد با دیدار روسیه و عربستان برگزار می‌شود که تیم ملی ایران در یکی از سخت‌ترین گروه‌های بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال همگروه است و شاگردان کی روش باید در نخستین دیدار، ۲۵ خرداد (۶۰ روز دیگر) در ورزشگاه کرستوفسکی سن‌پترزبورگ به مصاف شاگردان رنار بروند.

درحالیکه تیم ملی فوتبال مراکش برای حضوری پرقدرت در روسیه آماده می‌شود، فدراسیون این کشور در صدد است تا میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ را برعهده بگیرد و چند کشور با ارسال درخواست رسمی به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواستار کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ هستند.

بر همین اساس، روبرتو کارلوس، اسطوره سرشناس فوتبال برزیل به کمپین حمایت از میزبانی مراکش در جام جهانی پیوست و درحال تلاش است تا میزبانی ۲ دوره بعد جام جهانی به سبزپوشان آفریقایی برسد.

کارلوس با شرکت در ویژه برنامه تلویزیونی که از شبکه ملی مراکش پخش شد، حمایت خود از میزبانی مراکش در جام جهانی ۲۰۲۶ را به صورت رسمی اعلام و به کمپین این کشور برای رقابت با سایر مدعیان میزبانی پیوست.

البته به جزء مراکش، کشور‌های کانادا، آمریکا و مکزیک نیز به صورت مشترک و از اروپا هم انگلیس برای دریافت میزبانی درخواست داده اند که با توجه به سیستم چرخشی فیفا شانس رقیب آفریقایی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای میزبانی ۲۰۲۶ بیشتر از بقیه درخواست دهندگان به نظر می‌رسد.

گفتنی است، جام جهانی ۲۰۲۶، نخستین دوره‌ای است که با حضور ۴۸ تیم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/