نمایندگان کشورمان در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریفانشان می روند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نمایندگان باشگاهی کشورمان در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریفانشان می روند تا وضعیت تیم های راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت مشخص شود.

بررسی ترکیب تیم فوتبال استقلال

تیم های استقلال و ذوب آهن روز سه شنبه در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا درورزشگاه آزادى به مصاف هم می روند.آبی های تهران در حالی برابر ذوب آهن به میدان می روند که این تیم به تازگی مقابل حریف اصفهانى طعم تلخ شکست را چشیده است.

استقلالی ها  با حضور در رقابت های آسیایی توانستند در نخستین دیدار خود برابر الریان قطر به تساوی 2 بر 2 دست پیدا کنند .شاگردان شفر همچنین در دیدار دوم مقابل الهلال عربستان بازی را با نتیجه یک بر صفر بردند و  در سومین دیدار آسیایی با نتیجه 2 بر 2 برابر العین امارات متوقف شدند.

آبی پوشان در چهارمین بازی آسیایی مقابل العین امارات باز هم به تساوی رسیدند و در دو بازی بعدی خود مقابل الریان قطر و الهلال عربستان با برد زمین را ترک کردند تا به عنوان صدر نشین راهی مرحله حذفی شوند و حریف ذوب آهنی ها شوند. شاگردان شفر اما در نخستین بازی این مرحله با یک گل مغلوب ذوبی ها شدند.

مامه تیام مهاجم آبی پوشان پایتخت که به دلیل مصدومیت از ناحیه پا نتوانست در دور رفت آبی ها را برابر ذوب آهن همراهی کند با تلاش پزشکان به دور برگشت رسیده و می تواند بازی کنند. .

داریوش شجاعیان به دلیل مصدومیت شدید از همراهی استقلالی ها در دور برگشت مقابل ذوب آهن باز مانده است.محسن کریمی و پادوانی نیز که همچنان غایبان ترکیب استقلال هستند.

فرشید اسماعیلی با دریافت یک کارت زرد در دیدار برابر ذوب آهن یک کارته است و در صورت دریافت کارت دیگر در دور برگشت دیدار احتمالی بعدی آبی ها را از دست می دهد .

شجاعیان نیز یک کارته است که البته این بازیکن فعلا به دلیل مصدومیت از دور رقابت ها دور است.

شاگردان شفر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا موفق شده بودند با کسب 12 امتیاز صدر نشین گروه خود باشند.

استقلالی ها در دور رفت رقابت های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با یک گل مغلوب ذوب آهن شد تا آبی های پایتخت در بازی برگشت کار سختی مقابل شاگردان امیر قلعه نویی برای صعود به مرحله بعدی داشته باشند.

استقلال برای قرار گفتن بین هشت تیم برتر آسیا باید در ورزشگاه آزادی با ۲ گل یا بیشتر ذوب آهن را شکست دهد چراکه برتری یک بر صفر شاگردان شفر منجر به تعیین برنده این بازی در وقت های اضافی یا ضربات پنالتی می شود. درصورتی هم که استقلال با یک گل اختلاف ذوبی ها را مغلوب کند مردان قلعه نویی به دور بعدی صعود می کنند.

امیر قلعه نویی در ۶ بازی اخیرش مقابل استقلال به پنج پیروزی و یک تساوی دست یافته و با این شرایط آبی ها کار بسیار سختی برای صعود دارند.

 

بررسی بازیکنان تیم ذوب آهن اصفهان

تیم فوتبال ذوب آهن در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ برتر توانست استقلال را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و شاگردان قلعه نویی باید در دور برگشت نیز به فکر کسب نتیجه و شکست آبی ها، آن هم در ورزشگاه آزادی باشند .

ذوبی ها در اولین دیدار آسیایی برابر الدحیل قطر بازی را سه بر یک به حریف واگذار کردند و در دومین بازی خود در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا موفق شدند با نتیجه 2 بر صفر تیم لوکوموتیو تاشکند را ببرند .شاگردان قلعه نویی همچنین در سومین دیدار آسیایی برابر الوحده امارات بازی کردند و با نتیجه 2 بر صفر پیروز میدان بودند اما تیم الوحده امارات در چهارمین دیدار تیم ذوب آهن را با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند .ذوبی ها در پنجمین دیدار به مصاف  الدحیل قطر رفتند و با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند اما تساوی 1- 1 آن ها در بازی پایانی در مقابل لوکوموتیو تاشکند باعث شد تا آن ها جواز حضور در مرحله بعدی این رقابت ها را پیدا کنند.

محمد نژاد مهدی به دلیل اخراج در بازی رفت مقابل استقلال در دیدار روز سه‌شنبه در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا غایب خواهد بود. خالد شفیعی مدافع تیم ذوب آهن هم به دلیل مصدومیت به احتمال فراوان در بازی با استقلال غایب خواهد بود

سورز بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن یک کارت زرد و در صورتی که او در دور برگشت مقابل استقلال کارت بگیرد دیدار  احتمالی بعدی تیمش را در رقابت های آسیایی از دست می دهد.

دیدار تیم های ذوب‌آهن و استقلال تهران در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 20:45روز سه‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادى برگزار می‌شود.

 

بررسی بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس

حساس ترین بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا روز دوشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. این تیم  برای صعود به مرحله بعد به پیروزی برابر تیم الجزیره  نیاز مبرم دارد.  

سرخپوشان پایتخت در حالی در دیدار رفت تن به شکست 3 بر 2 برابر الجزیره امارات دادند که می توانستند به راحتی با امتیاز به تهران بازگردند اما اشتباهات فردی و استفاده نکردن از موقعیت ها تیم را در شرایطی قرار داد که در آخرین دقایق گل سوم را دریافت کردند و با شکست به تهران بازگشتند.

به هر حال برخلاف دیدار رفت، سید جلال حسینی  فرمانده و کاپیتان تیم غیبت ندارد و در قلب دفاع پرسپولیس برابر الجزیره امارات به زمین مسابقه می رود.

 یک خط جلوتر از خط دفاع حضور کمال کامیابی نیا در هاله ای از ابهام قرار دارد و امروز قرار است تست نهایی از او گرفته شود تا وضعیتش برای بازی با الجزیره مشخص شود.

در سایر خطوط بعید به نظر می رسد که تغییری در ترکیب پرسپولیس ایجاد شود چرا که تجربه ثابت کرده است که برانکو به ندرت به ترکیب تیمش دست می زند.

نفر به نفر شاگردان برانکو را برای بازی برگشت برابر الجزیره امارات ارزیابی کردیم که از نظر خواهیم گذراند:

علیرضا بیرانوند: گلر مورد اعتماد کی روش که به رغم موفقیت هایش در این فصل گاهی اوقات اشتباهاتی مرتکب می شد که این اشتباهات مرگبار ضرر جبران ناپذیری به تیم می زند. این دروازه بان لرستانی در دیدار رفت برابر الجزیره در خوردن 3 گل تاثیر گذار بود و در واقع یکی از ضعیف ترین بازیکنان پرسپولیس بود. به هر حال برانکو باید از لحاظ روحی و روانی روی این گلر کار کند و او را آماده این نبرد حساس کند.

سید جلال حسینی: فرمانده و کاپیتان پرسپولیس در خط دفاع است. هر گاه در فصل گذشته، سید جلال محروم یا مصدوم بود پرسپولیس روز سختی را سپری می کرد که از جمله آن دیدار با الجزیره امارات بود که منجر به شکست سرخپوشان پایتخت شد اما در دیدار روز دوشنبه ، سید جلال در قلب دفاع حضور دارد تا خیال هواداران و برانکو بابت خط دفاعی راحت باشد.

شجاع خلیل زاده: شجاع به خوبی می داند که عملکرد خوبی در دیدار رفت برابر الجزیره امارات نداشت و در غیاب سید جلال نتوانست انتظارات را برآورده کند. این بازیکن مازندرانی در بازی برگشت  باید جبران کند و اجازه ندهد درکنار سید جلال توپی از دروازه عبور کند. این بازیکن که برخلاف سید جلال، کی روش هیچ اعتمادی به او ندارد فصل پر فراز و نشیبی پشت سر گذراند.

حسین ماهینی: در دیدار رفت با الجزیره امارات به رغم اینکه برانکو از او رضایت داشت اما هواداران معتقدند که انتظارات را برآورده نکرد. این بازیکن بوشهری هنوز نمی داند روز دوشنبه در چه پستی بازی می کند چرا که ممکن است در پست هافبک دفاعی به زمین مسابقه برود. ماهینی نوع بازی اش به دل هواداران نمی نشیند اما برانکو او را بازیکن با استانداردهای بالا می داند.

صادق محرمی: این فصل بازی های خوبش را به یاد داریم . مدافعی که بازی اش زود به دل هواداران نشست اما عملکرد او  در دیدار رفت مقابل الجزیره امارات دور از انتظار بود و گاهی اوقات از بازیکنان حریف جا ماند و فضاهای بسیاری را برای آنها به وجود آورد که حریف اماراتی با استفاده از این فضاها، پرسپولیس را شکست داد. هواداران روز دوشنبه از او می خواهند که همان صادق چابک و آماده باشد که به همراه سایر بازیکنان  دژ مستحکم برابر حریف اماراتی بسازد.

محمد انصاری: انصاری هم روز خوبی برابر الجزیره امارات نداشت و در روزی که انتظار می رفت در غیاب سید جلال، او کمک حال پرسپولیس باشد اما او هم روز خوبی سپری نکرد و در شکست ارتش سرخ سهم داشت. البته امیدواریم برای بازی روز دوشنبه آماده باشد و بتواند نقش موثری در تیمش ایفا کند.

کمال کامیابی نیا: این بازیکن در دیدار رفت برابر الجزیره امارات از ناحیه کتف مصدوم شد. او پیش از این هم سابقه مصدومیت در این ناحیه را داشت . در حالی که این بازیکن گفته آماده بازی برگشت است اما حضور یا غیبتش در این بازی بستگی به نظر برانکو دارد. در تمام دقایقی که در زمین مسابقه بود بهتر از سایر بازیکنان بازی کرد اما در بعضی از صحنه ها در پست خود حضور نداشت و همین موضوع باعث شد فضای زیادی به بازیکنان حریف بدهد و آنها از این خلا به خوبی استفاده کردند و موفق به گلزنی شدند.

به هر حال در وهله اول سلامتی کمال مهم است اما امیدواریم زمانی که به زمین مسابقه می رود نقطه قوتی برای سیستم دفاعی و حمله پرسپولیس باشد.

سیامک نعمتی: برخلاف بازی های لیگ برتر که برانکو کمتر از نعمتی استفاده می کند در بازی های آسیایی مرد روزهای سخت است و در بیشتر اوقات غصای دست برانکو است. در دیدار رفت برابر الجزیره هم روند خوبی داشت اما چون کل تیم ضعیف عمل می کرد بازی او به چشم نیامد.

احمد نوراللهی: این بازیکن  اولین 90 دقیقه آسیایی خود را برابر الجزیره سپری کرد. وظیفه سنگینی بر دوش او بود اما توانست تا حدودی نبود کمال را جبران کند. او بازیکن آماده ای است و امیدواریم در بازی روز دوشنبه روز خوب نورالهی باشد تا بتوانیم شاهد نبرد جانانه او در زمین مسابقه باشیم. اگر کامیابی نیا در بازی برگشت نباشد وظیفه اصلی بر دوش این بازیکن است.

فرشاد احمد زاده: بعد از تنبیه انضباطی برانکو او هنوز نتوانسته آن طور که باید بازی کند. در دیدار رفت برابر الجزیره امارات روز پرفروغی از او ندیدیم و سابقه نشان داده است که هر وقت او و امیری آماده باشند، پرسپولیس هم برابر رقبایش عملکرد خوبی دارد. هنوز هم او را پسر برانکو می دانند و باید دید می تواند نقش موثری در بازی برگشت داشته باشد یا نه!

وحید امیری: ستاره بی چون و چرای بازی رفت برابر الجزیره امارات همانطور عمل کرد که هواداران انتظار داشتند و یک پاس گل داد و روی گل دوم هم تاثیر مستقیم داشت. او روز دوشنبه یکی از بازیکنان کلیدی برانکو است و شک نداریم مثل همیشه پرفروغ ظاهر می شود.

علی علیپور: گل زیبایش در دیدار رفت، پیروزی برای تیمش به همراه نداشت اما او نشان داد که برای رسیدن به هدفش هیچ حریفی را نمی شناسد و برای او تفاوت نمی کند حریف داخلی  یا خارجی باشد  و این بازیکن دوباره گل زد و نشان داد به روزهای خوبش بازگشته است.

گادوین منشا: منشا در دیدار رفت برابر الجزیره  دقایق کمی در زمین مسابقه بود اما در همان دقایق اندک بازی نشان داد بازیکن تاثیر گذاری است و با گلی که به ثمر رساند پرسپولیس را به بازی برگرداند اما در دفاع تیمی ضعیف عمل کرد تا گل یک امتیازی اش پر پر شود. بعید به نظر می رسد که منشا روز دوشنبه از ابتدا به زمین مسابقه برود اما به احتمال فراوان به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین مسابقه می شود.

 

بررسی بازیکنان تیم فوتبال الجزیره

 تیم فوتبال الجزیره امارات که در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس ایران را با نتیجه سه بر دو شکست داد دوشنبه این هفته با هدف حفظ برتری اش در ورزشگاه آزادی و صعود به جمع هشت تیم برتر این رقابت ها برابر شاگردان برانکو ایوانکوویچ قرار می گیرد.

علی خصیف کاپیتان و دروازه بان الجزیره در شش بازی این فصل لیگ قهرمانان به صورت کامل به میدان رفته و در ازای ۱۱ گل خورده تنها یک کلین شیت داشته است. او در هفته سوم و چهارم لیگ قهرمانان در تیم منتخب هفته جای گرفت و البته تاکنون ۲ کارت زرد هم از داوران دریافت کرده است. خصیف البته در هفته چهارم مسابقات به عنوان برترین بازیکن انتخاب شددروازه این دروازه بان ۳۰ ساله در ۱۹ بازی لیگ امارات هم ۳۰ بار باز شد و او تنها ۲ کلین شیت در کارنامه اش ثبت کردخصیف که به دلیل اتلاف وقت هایش در فوتبال ایران معروف است ۴۵ بازی ملی برای تیم ملی امارات انجام داده است.

سالم راشد دفاع راست ۲۴ ساله الجزیره در هفت بازی قبلی لیگ قهرمانان ۶۲۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده اما در گلزنی یا ارسال پاس گل ناکام بوده استاو البته ۲ بار با کارت زرد داوران جریمه شده است‌سالم راشد در ۱۸ دیدار لیگ امارات هم ۱۵۷۵ دقیقه برای این تیم شهر ابوظبی به میدان رفته و شش کارت زرد دریافت کرده است.

محمد مسالامی دفاع وسط ۲۸ ساله عمانی در نقل و انتقالات ماه ژانویه به الجزیره ملحق شد و تاکنون در پنج بازی لیگ قهرمانان فصل جاری به صورت کامل برای شاگردان هنک تن کیت بازی کرده است مسالامی تاکنون در لیگ قهرمانان گلزنی نکرده و پاس گل هم نداده است.ضمن اینکه اخطاری هم دریافت نکرده است او در ۳۷ بازی برای تیم ملی کشورش ۲ بار موفق به گلزنی شده است.

مسلم فایز  که تخصص بازی در پست مدافع میانی و دفاع چپ را دارد در  مجموع هفت دیدار  فصل جاری لیگ قهرمانان 535 دقیقه برای عنکبوت ها به میدان رفته و یک کارت زرد دریافت کرده است این مدافع 31 ساله همچنین در لیگ امارات هم 15 بازی برای تیمش انجام داد.

خلیف مبارک زننده گل پیروزی بخش الجزیره در بازی رفت برابر پرسپولیس که با به ثمر رساندن این گل و درخشش در دیدار با نماینده کشورمان در تیم منتخب دور رفت مرحله یک هشتم نهایی هم قرار گرفت تاکنون 532  دقیقه برای الجزیره در لیگ قهرمانان بازی کرده است.

خلیفه مبارک 23 ساله با توانایی بازی در پست هافبک میانی 2 کارت زرد در این مسابقات دریافت کرده است و یکی از امیدهای اصلی هنک تن کیت برای گل نخوردن از پرسپولیس در بازی برگشت محسوب می شود خلیفه در 20 بازی فصل به اتمام رسیده لیگ امارات هم آمار یک گل، چهار پاس گل و 6 اخطار را ثبت کرد.

مبارک بوسوفا هافبک طراح  و باتجربه مراکشی الجزیره در رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا در مجموع 6 بازی کامل برای تیمش انجام داده و البته یک پاس گل هم برای هم تیمی هایش ارسال کرده است.بوسوفا در لیگ قهرمانان 2 کارت زرد هم گرفته اما در رقابت های لیگ امارات آمار بهتری نسبت به لیگ قهرمانان دارد. 3گل، چهار پاس گل و 6 کارت زرد آمار این هافبک 33 ساله در لیگ امارات است.مبارک که در 56 بازی ملی 7 بار موفق به گلزنی شده است به احتمال فراوان در فهرست نهایی هروه رنار، سرمربی تیم ملی مراکش در جام جهانی 2018 روسیه هم قرار می گیرد.

 هرچند عملکرد ضعیف یعقوب الحسانی در نیمه اول بازی با پرسپولیس سبب شد سرمربی هلندی الجزیره این بازیکن را بین 2 نیمه تعویض کند اما این هافبک دفاعی 30 ساله به احتمال فراوان در بازی برگشت مقابل شاگردان برانکو ایوانکوویچ باز هم در ترکیب اصلی تیمش قرار می گیرد.الحسانی در پنج بازی این فصل لیگ قهرمانان 345 دقیقه برای تیمش به میدان رفته است 11 بازی، یک گل و سه اخطار هم آمار او در لیگ امارات است.

محمد العتاس 6 بازی و 443 دقیقه حضور در ترکیب الجزیره آمار این هافبک دفاعی 20 ساله در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا است. محمد العتاس در لیگ امارات هم 12 بار برای تیمش به میدان رفت و 2 کارت زرد دریافت کرد.

رومارینهو یکی از خطرناک ترین بازیکنان الجزیره این هافبک- مهاجم برزیلی است. رومارینهو  در فصل جاری لیگ قهرمانان آمار 7 بازی، 5 گل، 3 پاس گل و یک کارت زرد را ثبت کرده است و در لیگ امارات هم در 19 بازی در کنار به ثمر رساندن 6 گل، پنج گل هم برای هم تیمی هایش ارسال کرد مدافعان پرسپولیس کار سختی برای مهار این بازیکن 27 ساله در بازی برگشت دارند و یک لحظه غفلت از رومارینهو می تواند به قیمت حذف نماینده کشورمان در برداشته باشد.

علی المبخوث آقای گل دوره قبلی جام ملتهای آسیا و برترین بازیکن فعلی الجزیره در لیگ قهرمانان 2018،  6 بازی کامل برای تیمش به میدان رفته و آمار 5 گل، یک پاس گل و یک کارت زرد را به جا گذاشته است.مبخوت در بازی رفت با پرسپولیس یک گل وارد دروازه علیرضا بیرانوند کرد و در کل نباید مهاجمی که را هر لحظه بوی گل می دهد در محوطه جریمه تنها گذاشت 15 بازی،13 گل و 3 پاس گل هم  آمار علی مبخوت الهجری در لیگ امارات است. این مهاجم گلزن در ترکیب تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا در هفته چهارم و دور رفت مرحله یک هشتم این رقابت ها قرار گرفت.

احمد عتاس الهاشمی  در بازی رفت مقابل پرسپولیس پس از ورود به زمین با درخشش خود ورق را به سود شاگردان هنک تن کیت بازگرداند تا در نهایت عنکبوت ها با برتری 3 بر 2 در این بازی به صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان امیدوار بماند.این هافبک تهاجمی 22 ساله تبحر خوبی در حفظ توپ دارد و شاید سرمربی هلندی الجزیره برای کنترل جریان بازی برگشت از ابتدا احمد را به زمین بفرستد.

احمد الهاشمی در 6 بازی این فصل لیگ قهرمانان 351 دقیقه برای تیمش به میدان رفته و آمار یک گل، یک پاس و 2 کارت زرد را به جا گذاشته است البته هافبک طراح الجزیره که پاس گل اول تیمش را در بازی رفت مقابل پرسپولیس ارسال کرد در لیگ امارات از لحاظ گلزنی وضعیت بهتری دارد. 14 بازی، 5 گل و 2 پاس گل حاصل عملکرد احمد الهاشمی در این رقابت ها است به احتمال فراوان هنک تن کیت از این بازیکنان در بازی برگشت مقابل پرسپولیس استفاده می کند.

زاید العامریمهاجم 21 ساله از ذخیره های طلایی برای 2 مهاجم اصلی الجزیره یعنی رومارینهو و علی مبخوت محسوب می شود که در بازی رفت تیمش برابر پرسپولیس هم در دقیقه 87 وارد بازی شد. زاید در چهار بازی این فصل لیگ قهرمانان 112 دقیقه برای الجزیره به میدان رفته و یک کارت زرد دریافت کرده است.

سالم علی ابراهیم مدافع میانی الجزیره هم در 5 بازی فصل جاری لیگ قهرمانان برای تیمش 204 دقیقه به میدان رفته است و اگر در بازی برگشت مقابل پرسپولیس شرایط به شکلی پیش برود که تن کیت مجبور به استفاده از نفرات تدافعی در ترکیب تیمش شود، گزینه مطمئنی برای عنکبوت ها است.سالم علی 24 ساله یک کارت زرد هم در لیگ قهرمانان دریافت کرده است.

محمد فوزی مدافع 28 ساله در بازی رفت با پرسپولیس برای دومین بار در ترکیب اصلی الجزیره در لیگ قهرمانان در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت. با این وجود فوزی شانس کمی برای ثابت بازی کردن در دیدار برگشت مقابل سرخ پوشان ایرانی دارد. 10 بازی و چهار کارت زرد هم حاصل عملکرد فوزی در لیگ امارات است.

محمد جمال در بازی رفت 90 دقیقه از روی نیمکت شاهد تلاش هم تیمی هایش بود اما با توجه به مهارت این بازیکن در حفظ توپ و کنترل بازی احتمال دارد در ورزشگاه آزادی بار دیگر در ترکیب الجزیره قرار بگیرد.

جمال در 5 بازی این فصل لیگ قهرمانان 412 دقیقه در ترکیب عنکبوت ها حضور داشته و سه کارت زرد دریافت کرده است.

19 بازی و 5 کارت زرد هم حاصل عملکرد  محمد جمال در لیگ امارات است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.