در این مطلب اینفوگرافی آمار و عملکرد تیم های پرسپولیس و الجزیره را برای شما آماده کرده ایم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی فرصت عالی یکسره کردن کار را از دست داد. این تیم با گل علی علیپور پیش افتاد اما دوباره اشتباهات عجیب شجاع خلیل‌زاده کار دست قرمزها داد و الجزیره به بازی برگشت. در ادامه قهرمان ایران برای کسب یک تساوی ارزشمند در ابوظبی تنها چند ثانیه کم آورد و سه-دو به میزبان خود باخت.

کار برای پرسپولیس تمام نشده است. قهرمان دو فصل اخیر لیگ ایران، دوشنبه این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل الجزیره دومین صعود متوالی به جمع هشت تیم برتر آسیا را جشن بگیرد.

ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی می تواند یک بار دیگر شاهد برد آسیایی قرمزها باشد. پرسپولیس در این فصل در آسیا گل نخورده است، الجزیره هم تیمی نیست که توان مقاومت مقابل پرسپولیس را داشته باشد.

قرمزها اگر مانند روزهای خوبشان باشند به راحتی خود را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان می‌رسانند. پرسپولیس در این بازی گل می خواهد و باید با تمرکز و دقت روی دروازه حریف حمله کند. بازهم همه نگاه ها به علی علیپور و وحید امیری خواهد بود.

یک برد یک-صفر یا دو بر یک صعود پرسپولیس را تضمین می کند.  پرسپولیس که فصل قبل تا نیمه نهایی آسیا پیشروی کرد با اول شدن در گروه خود از بخت خوبی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا برخوردار شده است و نباید این فرصت طلایی را از دست بدهد.

بازی فردا، آخرین بازی فصل قرمزهاست و آنها می خواهند با یک جشن فصل خوبشان را به پایان برسانند. الجزیره در این فصل در لیگ امارات هفتم شد و بازی فردا یک دیدار مرگ و زندگی برایش است.

این تیم را نباید دست کم گرفت.هدایت الجزیره بر عهده هنک تن کاته هلندی است. علی مبخوت مهاجم نام آشنای الجزیره و رومارینیو در بازی رفت نشان دادند چقدر فرصت طلب اند و مدافعان پرسپولیس نباید اشتباهات بازی رفت را تکرار کنند.

بازگشت سید جلال حسینی پس از یک جلسه محرومیت این امیدواری را پیش آورده که خط دفاعی پرسپولیس دو باره همان دژ محکم سابق شود. اتفاق نگران کننده برای برانکو ایوانکوویچ مصدومیت کمال کامیابی نیاست. هافبک پرسپولیس در بازی رفت از ناحیه کتف آسیب دید و احتمال دارد به بازی مهم فردا نرسد. در غیاب او احتمالا حسین ماهینی دوباره به خط هافبک منتقل می شود.

 

آمار

بازی فردا دومین تقابل دو تیم است. در اولین تقابل الجزیره برنده شد.

* پرسپولیس تا به حال ۹ مرتبه مقابل اماراتی ها در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است. شش برد، یک مساوی و دو باخت حاصل کار پرسپولیس برابر نمایندگان اماراتی در لیگ قهرمانان محسوب می شود.

*الجزیره آمار ضعیفی برابر ایرانی ها دارد در ۱۷ بازی تنها ۲ برد آورده است.

*پرسپولیس در مرحله گروهی با الوصل امارات هم گروه بود که در هر دو بازی برنده است. الجزیره با تراکتورسازی هم گروه بود که هر دو بازی مساوی شد.

*پرسپولیس در پنج بازی از هفت بازی خود در لیگ قهرمانان آسیای ۲۰۱۸ دروازه خود را بسته نگه داشته است و در چهار بازی قبلی آسیایی خود در آزادی گلی دریافت نکرده است.

*پرسپولیس در صورت صعود برای دومین بار به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می رسد.

نتیجه بازی رفت:

الجزیره ۳- پرسپولیس ۲

3

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.