مربی کروات راه سپاهان را در تیم ملی امید هم ادامه می‌دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از سال ۱۳۷۲ با حضور استانکو پوکله پوویچ در مقطعی کوتاه مدت، پای مربیان کروات به فضای فوتبال ایران باز شد. اما نقطه شروع محبوبیت مردان کروات با حضور ایویچ در راس کادر فنی تیم ملی و راهیابی به جام جهانی‌ ۱۹۹۸ با آن بازی رویایی در برار استرالیا بود. رفته رفته مربیان اهل کرواسی در لیگ ایران ماندنی شدند و‌ از تیمی به تیم دیگر‌ نقل ‌میشوند.

زلاتکو کرانچار، ماجراجویی خود را در ایران با تیم پرسپولیس آغاز و این روز‌ها در تیم ملی امید ادامه می‌دهد. حضور وی ‌در پرسپولیس دوام زیادی نداشت و جای خود‌ را به علی دایی داد. اصفهان مقصد بعدی‌ کرانچار در ایران بود که موفق به کسب دو جام در لیگ برتر و رقابت های حذفی شد.

اما این پایان کار کرانچار و تیم های ایرانی نبود، مهاجم سال های دور ‌ یوگسلاوی پس از سه فصل ‌بار دیگر‌ در سال ۱۳۹۶‌ هدایت سپاهان اصفهان را بر عهده گرفت. شنیده‌ها حاکی از آن است که در‌ همان حضور وی در اصفهان بازیکنان با سلیقه ایجنت‌ها و مدیر برنامه‌های کرانچار انتخاب میشدند و‌ از همان ابتدا روزهای سیاهی برای طلایی پوشان اصفهان قابل ‌پیش‌بینی بود.

اصفهانی‌ها روزهای سختی را گذراندند و هر چه به مربی خود اعتماد کردند تا مزد اعتماد خود را بگیرند به منطقه خطر سقوط به لیگ یک نزدیک تر شدند تا در نهایت در ۳۰ دی ۹۶ در توافقی دو‌طرفه همکاری خود را به پایان‌ برسانند.

حال در ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در‌ انتخابی جالب توسط حمید استیلی مدیر تیم ملی امید زلاتکو کرانچار، به ‌عنوان سرمربی تیم ملی امید ایران تا سال ۲۰۲۰ انتخاب گردید. وی در اولین اقدام در تیم ملی نگاه‌ها را به خود حساس کرد، با کمی تحقیق به این نکته میتوان پی برد. بازیکنانی در لیست تیم ملی حضور دارند که با مدیر برنامه‌های مربی کروات همکاری داشته و‌ در‌ ارتباط می‌باشند!

به نظر می‌رسد کرانچار و حمید استیلی به عنوان سرمربی و‌ مدیر تیم ملی امید، دخل و تصرف زیادی در انتخاب بازیکنان دعوت شده نداشتند و این سوال در ذهن ها شکل میگیرد که مرد کروات راه فصل گذشته سپاهان را در تیم ملی هم ادامه می‌دهد؟

انتهای پیام/