تیم ملی صربستان پس از یک دوره غیبت در جام جهانی، قصد دارد در جام جهانی 2018 روسیه پرقدرت ظاهر شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 صربستان کشوری اروپایی در جنوب شرقی شبه جزیره بالکان است. بلگراد پایتخت صربستان است و رودخانه های دانوب و ساوا از مهم ترین رودخانه های آن به شمار می رود. نووی ساد و نیش از دیگر شهرهای مهم صربستان است. از دیگر مناطق گردشگری صربستان می توان دهکده درونگارد، بنی تاریخی کنستانتین، کوهستان میروتشف، پارک ملی درداپ و ... را نام برد.

تیم ملی فوتبال صربستان که به عقاب های سفید شهرت دارند، تاکنون 11 مرتبه با احتساب دوران حضور آن ها با نام یوگسلاوی و صربستان و مونته نگرو در جام های جهانی حضور داشته است و در جام جهانی 2018 روسیه شاهد دوازدهمین جام جهانی صرب ها خواهیم بود. اولین تجربه صربستان در جام های جهانی به اولین دوره این رقابت ها یعنی جام جهانی 1930 باز می گردد و آخرین دوره حضور آن ها نیز جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بوده است تا عقاب های سفید بالکان پس از یک دوره غیبت از این رقابت ها پای به روسیه بگذارند. بهترین نتایج صربستان در جام های جهانی 1930 و 1962 بوده است که آن ها به مقام چهارمی دست یافته اند.

سرمربی صربستان ملادن کرستاجی مدافع سابق این تیم است که سابقه بازی در جام جهانی 2006 آلمان را در کارنامه خود دارد. او که در کادر فنی سرمربی سابق صربستان، موسلین بود، پس از اخراج او، کرستاجی در ماه اکتبر سال 2017 سکان هدایت عقاب های سفید را بر عهده گرفت.

صربستان صاحب ستاره های خوبی در ترکیب خود مانند نمانیا ماتیچ، میلینکوویچ ساویچ و برانیسلاو ایوانوویچ است اما برانیسلاو ایوانوویچ، کاپیتان صرب ها که از سال 2012 بازوبند کاپیتانی کشورش را به بازو می بندد بیشترین بازی ملی را برای کشورش انجام داده است. او که سابقه فتح لیگ قهرمانان اروپا و سه قهرمانی لیگ برتر انگلیس با چلسی داردف اکنون در کشور خود و باشگاه زنیت سنت پترزبورگ توپ می زند.

رکورددار بازی در تاریخ جام جهانی برای صربستان 4 بازیکن با 9 بازی هستند و رکورددار گلزنی برای آن ها نیز دراگان گرگوویچ با 4 گل بوده است.

تیم صربستان در جام جهانی 2018 روسیه در گروه E با تیم های برزیل، سوئیس و کاستاریکا همگروه است و در آخرین رنکینگ فیفا نیز در رده 35 قرار دارد.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.