حمله گاز انبری و همه جانبه استقلال به بازار نقل و انتقالات و بازیکنانی که در چند سال آینده ممکن است ستاره های فوتبال ایران لقب بگیرند از نکات جالب توجه دو روز گذشته بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی، هشت بازیکن جوان برای فصل جدید با استقلال قرارداد امضا کردند که هر کدام از آنها ملی پوش تیم های ملی پایه فوتبال ایران هستند و می توانند از ستارگان فردای فوتبال ایران باشند. شاهین طاهرخانی، ابوالفضل محمدحسنی، امیر محمد زالی، احمدرضا احمدوند، محمدمهدی طاهری، امیرحسین کارگر، امید سامکن و حیدرعلی‌احمدزاده با امضای قراردادی به استقلال پیوستند. نگاهی به کارنامه هر کدام از آنها طبق آنچه در رسانه های استقلالی معرفی شده اند نشان می دهد که در این باره باید به آینده نگری مدیران استقلال آفرین گفت. چیزی که در تیم هایی همچون سپاهان و پرسپولیس در حال نابودی است.

ازشاهین طاهرخانی آغاز می کنیم و به رزومه او طبق اطلاعات سایت رسمی استقلالی ها نگاهی می اندازیم. دفاع وسط چپ‌پای ۲۱ ساله و بلند قامت جدید استقلال، سابقه حضور در تیم ملی جوانان را در کارنامه خود دارد و در تیم‌های گسترش فولاد تبریز و پیکان نیز به میدان رفته است. این بازیکن جوان قراردادی پنج ساله با استقلال به امضا رسانده است.

به محمدحسنی می رسیم که سابقه حضور در تیم ملی امید را در کارنامه خود دارد، ۲۱ ساله است و در پست مهاجم به میدان می‌رود. این بازیکن جوان سابقه حضور در استقلال خوزستان را در کارنامه خود دارد و چهره‌ای آینده‌دار است.

اما امیرمحمد زالی،مدافع راست ۲۲ ساله‌ای که در تیم ملی امید حضور دارد و سابقه‌ای درخشان در تیم‌های پایه تهران دارد. زالی در کنار حضور در تیم امید، سابقه حضور در تیم‌های جوانان، امید و بزرگسالان نیروی زمینی را در کارنامه خود دارد و سهمیه زیر ۲۳ سال به حساب می‌آید.

احمدرضا احمدوند، مهاجم جوانی که سابقه بازی در نوک پیکان خط حمله، وینگر راست و چپ را در کارنامه خود دارد. این بازیکن سابقه حضور در جوانان استقلال تهران را در کارنامه خود دارد و هم اکنون در تیم ملی امید حضور دارد. این بازیکن ۲۰ ساله، سابقه حضور در تیم ملی جوانان را نیز در کارنامه خود دارد و در تیم‌های مقاومت و سایپا نیز به میدان رفته است.

محمدمهدی طاهری، این بازیکن در دو سمت خط میانی می‌تواند به استقلال کمک کند. طاهری که متولد ۱۳۷۶ است در تیم‌های امید پیکان و مقاومت به میدان رفته و هم‌اکنون نیز در تیم امید ایران حضور دارد و بازیکنی آینده‌دار به حساب می‌آید.

امیرحسین کارگر، وی از محصولات آکادمی استقلال به حساب می‌آید. این بازیکن جوان فصل گذشته با تشخیص «وینفرد شفر» به تمرینات استقلال اضافه شد و با تصمیم سرمربی آبی‌ها فصل آینده نیز در کنار آبی‌پوشان حضور خواهد داشت.

امید سامکن، سامکن لیگ هفدهم در لیگ برتر با پیراهن سپیدرود رشت در لیگ برتر حضور داشت و نمایش‌های قابل قبولی از خود به جای گذاشت. این مدافع جوان که متولد سال ۱۳۷۵ است، پیش از این در نیروی زمینی تهران حضور داشت و در لیگ گذشته برای تیم خود بیش از ۶۰۰ دقیقه به میدان رفته است.

و بالاخره به حیدرعلی احمدزاده می رسیم. آخرین بازیکن نیز در خط حمله حضور دارد. احمدزاده می‌تواند در دو سمت راست و چپ خط حمله به عنوان بال کناری استقلال را کمک کند. این بازیکن نیز سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب می‌شود.

هر چند هیچکدام از این بازیکنان ستاره های اسم و رسم داری نیستند اما حضور همه آنها در تیم های ملی رده های پایه به ویژه امید نشان می دهد که عمده آنها ستاره های فردای فوتبال کشورمان هستند و می توانند به زودی برای خود اسم و رسمی دست و پا کنند. نکته مهم دیگر که باید مدیران استقلالی را تحسین کنیم این است که آنها با این جوانان قراردادهای طولانی مدت بستند و اگر برخی از آنها نیز در نهایت نتوانستند انتظارات آنها را بر آورده کنند می توانند به طور قرضی به باشگاهی دیگر نقل مکان کنند. این اقدام و حمله باشگاه استقلال به استعدادهای جوان فوتبال ایران سوژه طنز شبکه های اجتماعی شد و این شبکه ها با مضمون اینکه اتوبوس تیم ملی امید، بازیکنان این تیم را دربست تا باشگاه استقلال برد به سوژه سازی برای این اقدام آینده نگرانه استقلالی ها پرداختند.

 

انتهای پیام/