شاید همچنان علاقه مندان به فوتبال تصور کنند که همچون چهار سال قبل، «کارلوس کی روش» برای دروازه ایران آنها را سورپرایز کند ولی ظاهراً این بار خبری از سورپرایز نخواهد بود و تحلیل و بررسی رسانه های مختلف در این باره نشان می دهد که باید در این رقابت ها امیدوار باشیم بیرانوند به خوبی از دروازه ایران حراست کند

به گزارش فرتاک ورزشی، اولین دیدار تیم ملی در جام جهانی آغاز خواهد شد و قطعاً طبق آنچه مشخص است و بازتاب داشته کمترین دغدغه سرمربی تیم ملی در انتخاب دروازه بان اصلی بازی هاست.

ملی پوشان فوتبال ایران این روزها در مسکو به سر می برند تا بتوانند خود را آماده اولین دیدار جام جهانی کنند و بدین ترتیب کارلوس کی روش و کادر مربیان تیم ملی در شرایط فعلی به دنبال پیدا کردن بهترین ترکیب برای رویارویی با حریفان هستند و در این میان یکی از کم دغدغه ترین پست ها برای انتخاب نفر اصلی به درون دروازه بر می گردد. جایی که باید کی روش از میان بیرانوند و مظاهری و عابدزاده یکی را به عنوان گلر اول تیم ملی معرفی کند.

در رابطه با انتخاب دروازه بان اصلی تیم ملی در دیدارهای پیش رو می توان بیشترین شانس را از آن علیرضا بیرانوند دانست. گلر پرسپولیسی ها که در بازی های لیگ هفدهم نیز توانست به همراه پرسپولیسی ها به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد و بیشترین کلین شیت را در بازی های مختلف به نام خود بزند انتخاب اول کی روش در دو سال اخیر بوده و با توجه به خصوصیات رفتاری سرمربی تیم ملی در انتخاب بازیکنان بعید است بیرانوند برای دیدارهای پیش رو به نیمکت منتقل شود خصوصاً اینکه مرد پرتغالی فوتبال ایران نیز در این سال ها تعلق خاطری ویژه به گلر لرستانی فوتبال ایران دارد و در بازی های فراوانی از او درون دروازه تیم ملی استفاده کرده است.

رشید مظاهری، دروازه بان دوم تیم ملی در جام جهانی به حساب می آید. گلر جنوبی فوتبال ایران که در فصل گذشته با تیم ذوب آهن اصفهان توانست به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند در سه سال اخیر یکی از نامزدهای حضور در دروازه تیم ملی به حساب می آمد اما هیچگاه نتوانست خود را به کی روش تحمیل کند و در طرف دیگر سرمربی تیم ملی نیز درباره او تنها ترجیح می داد تا وی را به اردوها دعوت کند تا از او بازی بگیرد. این اتفاق به احتمال فراوان در جام جهانی نیز می افتد و باز هم کی روش مظاهری را به نیمکت ذخیره ها قفل خواهد کرد که البته این بدان معنا نیست که او اعتماد کافی به این دروازه بان را ندارد. در میان سه دروازه بانی که این روزها در روسیه حضور دارند رشید مظاهری از شانس کمتری نسبت به بیرانوند برای حضور درون دروازه بهره مند است.

امیر عابدزاده نیز سومین دروازه بانی است که این روزها در اردوی تیم ملی حضور دارد و از نظر برخی ها او حتی ممکن است انتخاب نهایی سرمربی تیم ملی برای حضور در دروازه تیم ملی در جام جهانی باشد. رسانه ها در مورد امیر عابدزاده نوشته اند که می توان گفت با توجه به مدت زمان حضور امیر در اردوهای تیم ملی و بازی برابر ازبکستان، حتی می توان احتمال حضور این دروازه بان جوان را بیشتر از مظاهری دانست و با جمع بحث فوق می توان به این نتیجه رسید که بیرانوند، عابدزاده و مظاهری نفرات اول تا سومی هستند که کی روش از آنها درون دروازه تیم ملی استفاده خواهد کرد. باید امیدوار باشیم که در صورتی که بیرانوند نفر اول دروازه ایران باشد، اشتباهات خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را تکرار نکند و به خوبی جواب اعتماد کی روش را بدهد.

 

انتهای پیام/