به دلیل تحریم های آمریکا نایکی قادر نخواهد بود کفش بازیکنان ایران را تأمین کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تحریم بازیکنان ایران توسط شرکت آمریکایی نایکی از پوشیدن کفش های این شرکت موجب انتقادهای بسیاری از این تصمیم شده و کارلوس کی روش به عنوان سرمربی ایران نیز به این قضیه ورود کرده است.

به نقل از اسکای اسپرت، کارلوس کی روش، سرمربی ایران از نایکی خشمگین است زیرا این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا حاضر به تأمین کفش های ملی پوشان ایران نیست.

کی روش در پی امتناع نایکی از تأمین کفش های بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی خشم خود را نسبت به تصمیم این شرکت آشکار ساخت.

نایکی در بیانیه ای تأیید کرد که آن ها به دلیل تحریم های آمریکا نمی توانند در حال حاضر هیچ پوششی برای تیم ملی ایران تهیه کنند.

تحریم آمریکا یعنی، نایکی به عنوان یک شرکت آمریکایی نمی تواند کفش های بازیکنان با ملیت ایرانی را در برهه کنونی تأمین کند. سالیان درازی است که تحریم ها به شرکت نایکی ابلاغ شده و قانون به آن صحه گذاشته است.

 اما کارلوس کی روش که تیمش در روز جمعه باید مقابل مراکش صف آرایی کند از این شرکت البسه ورزشی آمریکایی انتقاد کرده و مدعی است که آن ها باید بابت رفتار خودخواهانه عذرخواهی کنند.

کارلوس کی روش به اسکای اسپرت گفت:

این قضیه می تواند برای ما الهام بخش باشد. به عقیده من، بیانیه اخیر نایکی یک بیانیه بیهوده بود. همه از تحریم ها آگاه هستند. طرح چنین بیانیه ای علیه بازیکنان جوان ایران مسخره و بیهوده بود.

99 درصد بازیکنان ما کاملاً در تضاد با این بیانیه کفش خود را خریداری کرده اند، پس ترکش این بیانیه به خود آن ها اصابت کرده و باید از بازیکنان تشکر کنند. باید بیایند و عذرخواهی کنند زیرا رفتار خودخواهانه آن ها علیه 23 بازیکن مسخره و بیهوده است.

ما این نگرانی را به فیفا منعکس خواهیم کرد و نایکیِ کوچک باید از بازیکنان ایران عذرخواهی کند. از فیفا می خواهیم به عنوان نهاد مسئول ورود کند و اگر این کار را نکرد نامه خودمان به فیفا را منتشر خواهیم کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.