چاکر! این نام را بیشتر خواهید شنید....

به گزارش فرتاک ورزشی،

۳۲ سال دارد و هجده سال است که سوت می‌زند. چاکر البته بعد از شش سال توانست نامش را به لیست داوران فیفا اضافه کند، اما همواره نکات جدیدی درباره او به گوش می‌رسد. داور ترک تباری که آخرین بار در قامت قاضی دیدار رئال و بایرن، کانون جدید حواشی شد. تصمیمات او در دیدار رفت باعث شده بود تا موج انتقادات دوباره علیه رئال به راه بیفتد، اما یوفا ضمن اعلام رضایت از داور خود، طی اقدامی رو به جلو حتی او را یک گزینه برای داوری در فینال چمپیونزلیگ اعلام کرد؛ دیداری که باز هم رئال یک پای آن بود!
چلسی-بارسلون، پاریس-بایرن و دوازده دربی مختلف (من جمله دوئل‌های فنرباغچه و گالاتاسرای) از تجربه‌های بزرگ اوست و بالطبع، با شرایط تحت فشار غریبه نیست، کما این که بار‌ها به حمایت از بشیکتاش محکوم شده است.
او سال‌ها پیش نانی را در آخرین تجربه اروپایی فرگی اخراج کرد تا رئال برای حذف شیاطین سرخ کار سختی نداشته باشد. پس از آن رسانه‌ها او را به رفتار ضد انگلیسی متهم کردند و برای این حرف به اقدامات سابق او تکیه کردند. اخراج جان تری در دیدار برابر بارسلونا، اخراج کیهیل برابر کورینتیانس در جام باشگاه‌های جهان، اخراج بالوتلی در لیگ اروپا و حتی اخراج جرارد در دیدار تیم ملی مقابل اوکراین! همه این‌ها باعث شد تا تمامی رنگ‌های انگلیس برای انتقاد از چاکر متحد شوند، اما او زیر بار نرفت.
موج تنفر از چاکر به جزیره محدود نمی‌شود. کارل هاینس رومینگه، رییس باشگاه بایرن بعد از انتخاب او به عنوان داور مسابقه گفته بود: خیلی عجیب است که چاکر این تعداد بازی را برای رئال سوت می‌زند. دفعه قبل احساس کردم به ما خیانت شد!
تنفر از چاکر، حتی در کشور خود کار را به جایی رسانده است که مردم ترکیه به کنایه می‌گویند: باشگاه رئال خود را از قبل پیش او بیمه کرده است. (اشاره به شغل او در اداره بیمه). آن‌ها همچنین در فضای مجازی اعلام کرده بودند که چاکر توانایی حضور در انتخابات مادرید را دارد. (سوت زدن متعدد به نفع رئال)
هرچند پس از بازی برگشت رئال برابر بایرن، گفته می‌شد به که پایانی بر دوره قضاوتش در بالاترین سطح اروپا رسیده است، اما جام جهانی فرصت بعدی اوست. علاوه بر آن چینی‌ها با پیشنهادی اغواکننده قصد دارند تا چاکر را برای داوری به کشور خود بکشانند. درحال حاضر نیز آخرین بازی‌های لیگ چین توسط داوران اروپایی قضاوت می‌شود، اما این بار به نظر می‌رسد برنامه چینی‌ها برای تمام طول فصل است؛ چیزی شبیه به کاری که عربستان برای کلاتنبرگ انجام داد، اما این بار قرارداد بین چین است و چاکر! داوری با مجموعِ ۵۳۷ کارت زرد و ۲۹ کارت قرمز!

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.