عنوان برترین بازیکن رقابت های یورو 2016 رسما به آنتوان گریزمان، ستاره تیم ملی فرانسه رسید.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، در شرایطی که با انتشار نمرات فنی بازیکنان یورو به نظر می رسید دیمیتری پایت این عنوان را به دست می آورد اما کمیته فنی یوفا آنتوان گریزمان را به عنوان بهترین بازیکن یورو 2016 انتخاب کرد.

گریزمان با 6 گل و 2 پاس گل عنوان بهترین بازیکن تورنمنت را از آن خود کرده است. این بازیکن 25 ساله در دیدار فینال مقابل پرتغال ناموفق بود اما درخشش در مسابقات قبلی و البته مصدومیت کریس رونالدو در دیدار فینال این شانس را به او داد تا این عنوان فردی را از آن خود کند.

ناظران فنی فیفا شامل چهره هایی مثل سرآلکس فرگوسن، آلن ژیرس(هافبک سابق تیم ملی فرانسه)، دیوید مویس(سرمربی سابق منچستریونایتد)، پکی بونت(دروازه بان سابق تیم ملی ایرلند)، میخو پاتلاینن (سرمربی سابق تیم فوتبال فنلاند)، سوو میلوشویچ(مهاجم سابق تیم صربستان)، پیتر رادبک(مدیرفنی سابق دانمارک)، گرت ساوگت (بازیکن سابق انگلیس)، توماس شاف (سرمربی سابق وردربرمن)، ژان فرانک دومژ( مدافع سابق فوتبال فرانسه)، ژین ملندز(مربی اسپانیایی) و ژان پل بیرگر(مهاجم سابق تیم ملی سوئیس) است.

لوان لوپسکیو سخنگوی کمیته فنی در این باره گفت: آنتوان گریزمان در همه بازی هایی که انجام داد موفق عمل کرد. او به سختی برای تیم تلاش می کرد و کیفیت تمام کنندگی، دید بالا و تکنیک حفظ توپش در سطح بسیار بالایی بود.

 

انتهای پیام/